Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arturm - 2010-12-27

Drugi tydzien z rzedu zdarzylo mi sie, ze wystawiajac foty w sobote mam praktycznie same odrzuty. Ktos wystawia w sobote i tez zauwazyl cos podobnego?Icon_wink Foty wczesniej byly przyjmowane (laczenie roznych serii) a teraz z 13 fot po 2wie przyjete. I tak w soboteSmile Pomiedzy byla niedziela i poszlo jak po masleSmile Jak u Was ostatnio z selekcja?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Rumpelstiltskin - 2010-12-28

Nie zauważyłem żadnych prawidłowości, mam okresy, gdy akceptują mi prawie wszystko, a innym razem - prawie nic. Ze względów organizacyjnych zdjęcia ładuję równomiernie od poniedziałku do piątku. Czasami akceptują w miarę ładowania, a czasami po kilka paczek równocześnie.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arturm - 2010-12-28

Moze zaczeli robic wieksza selekcje albo maja "czarnego inspektora"Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Nightman - 2010-12-28

Też ostatnio trafiłem na drwali Icon_sad


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - ambrozinio - 2010-12-28

(2010-12-27, 19:12:47)arturm napisał(a): Drugi tydzien z rzedu zdarzylo mi sie, ze wystawiajac foty w sobote mam praktycznie same odrzuty...

Ostatnio po rozmowie z Wojtkiem (Kaczorem) potwierdziłem jego przypuszczenia na temat tych wysyłanych fotek w weekend.
Jakiś czas temu wysłałem ok 40 zdjęć z czego 2 przyjęli a reszta do kosza.
Odczekałem tydzień i wrzuciłem we wtorek raz jeszcze paczkę i wszystko przyjęli...
To pewnie jak wszędzie...zależy na kogo się trafi ale może siłą rzeczy po weekendzie mają zalanie weekendowych fotografii i cut cut :-/


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - alga38 - 2010-12-28

potwiedzam, w niedzielę wrzucilam 8... Przyjęli aż jedną! Wszędzie focus nie tam gdzie trzeba... Dziwne w Fotolia focus na swoim miejscu....


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - majszter - 2010-12-28

Ja też od co najmniej kilku tygodni wrzucam pliki w soboty w nocy (więc właściwie w niedzielę czasu polskiego). I wyniki są bardzo różne, albo przyjmują właściwie wszystko, albo połowa odpada za "focus", ale ja akurat mogę się zgodzić, że często używam zbyt otwartej przysłony.
Wprawdzie pliki wysłane w tygodniu są przeważnie łatwiej akceptowane, ale jeśli sprzedaż zaczyna się np. w piątek, to raczej nie będzie z tego kokosów. Wiec moim zdaniem, jednak lepiej wrzucać w weekend i później najwyżej poprawiać w tygodniu.

Miałem też kilka przypadków odrzutów za "Limited Commercial Value" przy zdjęciach podobnych do tych, które obecnie mi się najlepiej sprzedają. Tego też niezbyt rozumiem.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arturm - 2010-12-29

Ja wczoraj wrzucilem 12 praktycznie tych samych fot, odrzucili tylko dwie. Weekend jednak trzeba sobie odpuszczac.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Rumpelstiltskin - 2010-12-29

W tym tygodniu wrzuciłem tylko 16, z czego 12 już zdążyli ocenić. 7 wariantów tego samego tematu przyjęli, 5 wariantów innego tematu odrzucili.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - edi - 2010-12-29

u mnie od polowy grudnia % akceptacji wynosi 100 ! o dziwo wczoraj fotki wrzucone okolo 9 rano, po 16 byly juz zaakceptowane, tak wiec chyba kolejki duzej przez swieta nie maja, gorzej tylko ze sprzedaza bo o ile do swiat bylo ok, no to wiadomo od soboty 25.12 padaka
a jak u was wyglada sytuacja spredazowa ? duzy spadek w stosunku do okresu 'nieswiatecznego' ? a moze ktos notuje wzrosty przez ten dziwny tydzien miedzy swietami a nowym rokiem ?