Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Tomek De - 2014-06-26

(2014-06-20, 09:41:14)photostouch napisał(a): No i trafiłem na faszystę. Kto kolwiek to jest to na pewno jest z natury idiotą. Jak już nie miał się do czego przykleić to se wymyślił, że słowa kluczowe nie pasują do obrazka.

Właśnie mnie też zdarzają się od czasu odrzuty na keywords, zmieniasz cokolwiek czy ładujesz ponownie bez żadnych zmian? gdyby chociaż jak np. na IS pisali które słowa im nie pasują, byłoby łatwiej zrozumieć o co biega a tak to tylko szklana kula ...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - photostouch - 2014-06-26

(2014-06-26, 10:07:08)Tomek De napisał(a):
(2014-06-20, 09:41:14)photostouch napisał(a): No i trafiłem na faszystę. Kto kolwiek to jest to na pewno jest z natury idiotą. Jak już nie miał się do czego przykleić to se wymyślił, że słowa kluczowe nie pasują do obrazka.

Właśnie mnie też zdarzają się od czasu odrzuty na keywords, zmieniasz cokolwiek czy ładujesz ponownie bez żadnych zmian? gdyby chociaż jak np. na IS pisali które słowa im nie pasują, byłoby łatwiej zrozumieć o co biega a tak to tylko szklana kula ...

Nic nie zmieniam, a już na pewno nie w przypadku słów kluczowych, tylko wrzucam ponownie i jak to zwykle bywa, także w tym przypadku zdjęcie zostało przyjęte.
Kilka razy przy odrzutach przy ponownym wgraniu napisałem w notatce do inspektora, żeby doprecyzował o co mu biega na fotografii i jak taka fotka wracała znowu z "not appoved" to zawsze mi pisali w powodach odrzutu dokładnie co jest wg nich źle.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - ania - 2014-06-27

czy u was ostatnio tez taki masakryczny spadek w przyjęciach??? nie wiem czy jakis algorytm przydzielił mnie do mega rzeźnika, czy co, ale od 3 tygodni nie przyjeli ode nie ani jednego zdjecia z serii, które wczesniej brali bez mrugnięcia okiem... jakies pierdy w uzasadnieniach... tak to jeszcze nie miałam, o co kaman?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Tomek De - 2014-06-27

U mnie w normie. Skoro masz takie problemy to może jakoś poskarż się u nich? ja tak miałem kiedyś zrobić gdy miałem irracjonalne odrzuty za keywords ale uspokoiło się i odpuściłem ... czasem mam wrażenie że ci inspektorzy wycinają w ten sposób konkurencję, utrudniając im życie bo gdy np. plik pt. "Grunge background" łapie odrzut za tytuł niezgodny z j. angielskim to chyba coś jest nie tak ... potem taki plik oczywiście przejdzie bez problemu ale w paczce która trafia w weekend. Sam nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale czasem na prawdę wygląda to dziwnie.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - borzywoj - 2014-06-27

No u mnie ostatnio też nieco gorzej... Nawet wybredna Fotolia łyka zdjęcia a shutter odrzuca...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - harley_ - 2014-06-27

(2014-06-27, 09:21:12)ania napisał(a): czy u was ostatnio tez taki masakryczny spadek w przyjęciach??? nie wiem czy jakis algorytm przydzielił mnie do mega rzeźnika, czy co, ale od 3 tygodni nie przyjeli ode nie ani jednego zdjecia z serii, które wczesniej brali bez mrugnięcia okiem... jakies pierdy w uzasadnieniach... tak to jeszcze nie miałam, o co kaman?
ja miałem w ostatnim tygodniu dokładnie to samo. w większości zdjęć im się focus nie podoba. i to nie ważne to zdjęcie makro z mała głębia czy landszaft na f11 ostry od brzegu do brzegu. a patrze na inne ostatnio dodane zdjęcia w tym temacie i widzę mdłe wyprane z kolorów gnioty całymi seriami. i tak się zastanawiam aparat mi nagle przestał ostre zdjęcia robić przestał zdjęcia robić, monitor nagle zrobił się super wyostrzający czy mam jakaś dziwna wade wzroku i złudzenie optyczne ze zdjęcia są ok. krew mnie zalewa na coś takiego, bo nie wiem jak to tłumaczyć


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - alga38 - 2014-06-27

ostatnie dwie serie u mnie to 50% odrzutu za focus. Dawno tak nie mialam


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Tomek De - 2014-06-27

To może ja tylko dodam że wrzucam nie zdjęcia a ilustracje, a to inna grupa inspektorów.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - harley_ - 2014-06-27

(2014-06-27, 11:28:18)alga38 napisał(a): ostatnie dwie serie u mnie to 50% odrzutu za focus. Dawno tak nie mialam

ja nigdy wcześniej tak nie miałem. za światło, za szum, za smililar to tak a teraz mi wywala 90% za focus. jakieś pierdoły z bliska przepuszczą a wszystkie szersze kadry odpał, ewentualnie zostawia najgorsze z serji. i żeby nie było wszystkie zdjęcia sprawdzam przed wysłaniem na 100% i wiem co to znaczny ostre zdjęcie. jakaś fobie widocznie mają, tylko czemu jakąś taką selektywną.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2014-06-27

No właśnie ostatnio słychać wiele głosów narzekania na odrzuty.Ja miałem inspektora w poniedziałek rano i przyjął 100%,może miałem farta nie wiem....ale przedwczoraj testowałem nowe szkiełko na nocnych i specjalnie wrzuciłem wczoraj 3 foty z nocnych żeby zobaczyć co inspektor powie na ostrość mojego nowego nabytkuIcon_cheesygrin Wszystkie 3 przyjęte bez problemu a dodam że jeśli już miałem jakieś problemy z przyjmowaniem to właśnie głównie ze zdjęciami nocnymi ( a to focus a to WB a to szum ).
Więc chyba po prostu macie niefarta trafiając na inspektora który ma zły dzień....odczekajcie na luzie i wrzućcie za tydzień/dwa i po problemieSmile