Stock Board - forum fotografii stockowej
Jaki macie 7 Days Rank? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Jaki macie 7 Days Rank? (/watek-jaki-macie-7-days-rank.html)



RE: Jaki macie 7 Days Rank? - fotek - 2014-01-26

(2014-01-26, 12:56:46)niserin napisał(a): 60 - 100$ dziennie (poza weekendami) jest normą teraz dla mnie na fotolii.

Eeee... ide sprzedac aparat. Ktos kupi 5D marka II ze szklarnią? Smile


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - Wuja - 2014-01-26

5Dmk2 potaniały nie opłaca się sprzedawać.
Lepiej robić zdjęcia, dużo zdjęć, bardzo dużo zdjęć...
albo jedno fajne Icon_wink


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - majszter - 2014-01-26

(2014-01-26, 12:56:46)niserin napisał(a): 60 - 100$ dziennie (poza weekendami) jest normą teraz dla mnie na fotolii.
Tak mi się właśnie zawsze wydawało, że jest jakiś poziom powyżej którego przychód na Fotolia rośnie lawinowo.
Bo u mnie jest teraz:
Ranking całkowity: 1.850
Ranking 7 dniowy: 765
Co nie daje nawet średnio 10$ dziennie w dni pracujące.


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - alga38 - 2014-01-26

Kurcze, Michał ma tylko 3856 zdjęć w PF, naprawdę gratuluję takiego wyniku przy takiej ilości zdjęć w bazie.
P.S czyżbyś Krzysiu przy swojej masówce 12389 zbliżał się do dziennego wyniku kolegi? Icon_wink


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - niserin - 2014-01-26

majszter ta 'lawinowość' może wynikać z tego, że mogłem podnieść ceny dwukrotnie, ilość downloadów przy tym nie spadła. No i % prowizji większy. Własnie to między poziomem złotym a szmaragdowym jest największy skok. Kolejny, czyli saphire (100 tys pobrań) zdaje się osiągalny dla pierwszej 50tki w rankingu.

Pozwolę sobie dać małą radę, może nie będzie odkrywcza ale mi oszczędza mase czasu: nie robić tego (typu zdjęć) w którym inni są lepsi i mają większe możliwości. Dlatego nie konkuruję z fabrykami zdjęc które mają swoje studia i codziennie innych modeli na białym tle albo w biznesowym otoczeniu.
Robić tylko to w czym jest się dobrym, wyjąkowym a wtedy dla każdego będzie miejsce. Ośmielę się stwierdzić ze z 200 tys zdjęc dodawanych tygodniowo do agencji, 95% są to gorsze kopie zdjęć ktore już są i siłą rzeczy przepadają w otchłani.


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - fotek - 2014-01-26

(2014-01-26, 14:00:24)Wuja napisał(a): Lepiej robić zdjęcia, dużo zdjęć, bardzo dużo zdjęć...
albo jedno fajne Icon_wink

No właśnie... nie jestem przekonany, że bardzo duzo wystarczy. Mam jakies 75% tego co nasz kolehga Michał, a nawet w miesiąc nie mam jego średniej dziennej.

Hm... a może czas nauczyc sie robić zdjęcia? Smile


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - Wuja - 2014-01-26

na Fotolia jestem na poziomie kolegi majszter.

Ranking całkowity: 5.080
Ranking 7 dniowy: 890

trzeba było zakasać rękawy 4lata temu... jakaś maszyna czasu by się przydała?


niserin
jak się sprzedają nowe zdjęcia? Czy też ciągną $$$ głównie stare takie z przed roku i starsze?


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - fotoaloja - 2014-01-26

gorzej jak się w żadnej dziedzinie nie robi najlepszych zdjęćIcon_cheesygrin


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - alga38 - 2014-01-26

(2014-01-26, 14:26:19)Wuja napisał(a): niserin
jak się sprzedają nowe zdjęcia? Czy też ciągną $$$ głównie stare takie z przed roku i starsze?
i ja się podłącze z pytaniem do kolegi. Jak się sprzedają zdjęcia poprzez Photocreo?


RE: Jaki macie 7 Days Rank? - Wuja - 2014-01-26

Właśnie wskoczył mi taki sam siedmiodniowy jak u majszter Icon_cheesygrin

Ranking całkowity: 5.060
Ranking 7 dniowy: 765