Stock Board - forum fotografii stockowej
Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Image Bank - Stock (https://stock-board.info/forum-image-bank-stock.html)
+--- Dział: Alamy (https://stock-board.info/forum-alamy.html)
+--- Wątek: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? (/watek-jak-opisywac-zdjecia-dla-alamy.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Claudia - 2012-09-19

Powiedzcie mi proszę czy na Alamy w słowach kluczowych daje się przecinki czy nie są potrzebne?


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - udra - 2012-09-19

Na Alamy nie musisz dawać przecinków a jak dasz to też nic się nie stanie


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Claudia - 2012-09-19

ok, dziękuję Smile)


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Onaaa71 - 2013-05-31

Mam pytanie co do dodatkowych pół przy opisywaniu zdjęć takich jak
- Description - Explanatory text revelant to this image ( Tu nie potrafię tego logicznie przetłumaczyć..?)
- Location and Date (Miejsce i data zrobienia zdjęcia?)
- Restrictions (Ograniczenia ?)

Z tego co dobrze rozumiem są to pola nie obowiązkowe.
Czy Wy Drodzy koledzy i koleżanki wypełniacie je?
Czy wypełnienie tych pół "daje coś" ??


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - udra - 2013-06-02

Ja osobiście tych miejsc nie wypełniam a czy to coś daje to nie wiem bo ich nie wypełniałem i brak porównaniaSmile


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - ajt - 2013-06-02

(2013-05-31, 21:33:22)Onaaa71 napisał(a): - Description - Explanatory text revelant to this image ( Tu nie potrafię tego logicznie przetłumaczyć..?)
- Location and Date (Miejsce i data zrobienia zdjęcia?)
- Restrictions (Ograniczenia ?)

Pierwsze: stosowne objaśnienie, co zdjęcie przedstawia, gdzie, może w czasie jakiej imprezy itp. Może być ważne np. w przypadku zdjęć reportażowych. Dla typowych zdjęć RF zwykle wstawiam tam ten sam opis, który idzie na inne stocki. Skoro i tak każde zdjęcie ma wymagane na stockach pola, czyli tytuł, opis i słowa kluczowe, to czemu ich nie użyć?
Drugie: miejsce i data, ale znów tylko w przypadku, kiedy jest to wskazane. Np. zrobisz zdjęcie znanego polityka na jakims wiecu.
Restrictions wypełniasz tylko wtedy, gdy chcesz zezwolić na wykorzystanie zdjęcia np. tylko w określonych krajach albo tylko w konkretny sposób. Może ktoś z tego korzysta, ja nie. Zresztą samo Alamy sugeruje, żeby tego nie ruszać, jesli się nie ma konkretnych i ważnych powodów, bo to może zacznie ograniczyć sprzedaż.


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Onaaa71 - 2013-06-02

ajt ślicznie dziękuję za odpowiedź Smile


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - agam - 2014-09-24

Mam pytanie dotyczące wpisywania słów do essential, main i comprehensive keywords. 
Przeczytałam wątek i wiem, że najważniejsze trzeba wpisywać do main, że tylko comprehensive są widoczne dla kupujacych itd.,  ale czy jeśli mam jakieś ważne słowa to wpisuję je do wszystkich grup, czy tylko do essential i potem nie powtarzam. Bo jak oglądam cudze zdjęcia np. liścia (główny, wręcz jedyny temat zdjęcia), to widzę w słowach kluczowych "leaf", a przecież niemożliwe, żeby wpisali to do comrehensive, a nie w essential.


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - juras10-77 - 2014-10-31

Spoko roko


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - kociewiak - 2014-11-04

Hej, tak jak widzę po moich opisach fot to essential, main i comprehensive nie ma znaczenia. W opisie, na stronie wszystko układa się alfabetycznie i wszystkie słowa widać.