Stock Board - forum fotografii stockowej
Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Image Bank - Stock (https://stock-board.info/forum-image-bank-stock.html)
+--- Dział: Alamy (https://stock-board.info/forum-alamy.html)
+--- Wątek: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? (/watek-jak-opisywac-zdjecia-dla-alamy.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - maccio - 2017-02-23

ok, dziękiSmile


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - irontrybex - 2017-03-03

Miałem ponad 1k zdjęć do opisu na Alamy, które wisiały od dawna (upierdliwe opisywanie), po zmianie wszystkie poszły na sprzedaż automatycznie, część z nich miała być w RM. Prawdopodobnie muszę przejrzeć 4k pomarańczowych zdjęć czy przypadkiem zła licencja się nie dodała:/


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - blas - 2017-03-03

Ja tak samo, chociaż to że poszły na sprzedaż to nic nie znaczy, bo pewnie trudno je znaleźć skoro słabo opisane(brak wyróżnionych słów).
Za to teraz opisywanie na prawdę idzie sprawnie. Może nie tak szybko jak gdzie indziej, bo sporo pól zostało, ale za to ze słowami idzie teraz dużo szybciej.
Mnie po tej zmianie coś tam się sprzedało, a przez lata jak miałem ponad 100 opisanych fot prawie nic.

No i niektóre foty nie wiem wg jakiego klucza są w RM, ale można zmienić.


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - RedMoon - 2017-03-25

Mi ostatnio z dnia na dzień, coraz więcej zdjęć, z zielonych robi się pomarańczowa. Czy Wy też tak macie? W sumie dokładniej opisywać tego nie mam zamiaru, ale tak trochę mnie to drażni. Icon_wink


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Severian - 2017-06-09

Cześć (i witam!).
Jeśli to jeszcze kogoś interesuje, to zielona "widzialność" fotografii uzyskamy po wpisaniu 40 tagów (przy wypełnionej zakładce "optional" i wszystkich dziesięciu supertagach). Czy rzeczywiście wypływa to tak pozytywnie na widoczność, to już pewnie osobny temat.


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - bluefilter - 2017-06-09

(2017-06-09, 13:24:34)Severian napisał(a): Cześć (i witam!).
Jeśli to jeszcze kogoś interesuje, to zielona "widzialność" fotografii uzyskamy po wpisaniu 40 tagów (przy wypełnionej zakładce "optional" i wszystkich dziesięciu supertagach). Czy rzeczywiście wypływa to tak pozytywnie na widoczność, to już pewnie osobny temat.


Rewelacja.
Gdzieś to wykopał?

Na poprzedniej stronie o tym pisał Fotorice....


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - yuma2 - 2017-06-10

Napisalem do supportu maila z pytaniem, czy sa w stanie okreslic jak kolor paska wplywa rzeczywiscie na widocznosc w wyszukiwaniu, a konkretnie o ilosc keywords. By uzyskac max super zielony pasek potrzeba m.in wpisac 50 keywords a to zmusza mnie do wpisywania slow nie do konca zwiazanych ze zdjeciem a to z koleji moze obnizyc widocznosc zdjecia w wyszukiwaniu, tak wiec troche sie zagubilem. Podziele sie odpowiedzia.


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - maccio - 2017-06-12

Odpisali już? Ja rzadko dochodzę do zielonego, bo im dłużej jestem na stockach, tym mniej słów kluczowych wpisuje i nie wynika to z lenistwa...


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Claudia - 2017-07-19

I jest odpowiedź yuma2?
Ja właśnie nad tym główkuję. I chyba mój błąd to za mało słów kluczowych, ale jak właśnie pisze yuma2 - mamy teraz spamować słowami kluczowymi, wymyślać je na siłę, żeby uzyskać zielony pasek?


edit. miałam 25 słów kluczowych w zdjęciu. Zaczęłam dodawać kolejne słowa - bzdurne, byle by były - przy 40stym słowie pasek zmienił się na zielony :/ to kompletnie bez sensu :?


RE: Jak opisywać zdjęcia dla Alamy? - Lukero - 2017-07-20

Przez spamowanie i pisanie bezsensownych słów kluczowych tylko po to, żeby pasek zrobił się zielony można tylko sobie szkody narobić. A konkretniej spowoduje to w dłuższym terminie jedynie spadek naszych zdjęć w rankingu co oznacza mniejszą wykrywalność. A to czy pasek jest zielony czy żółty to niczego nie zmienia.