Stock Board - forum fotografii stockowej
Tajemnica ShutterStock - filtr Most Popular - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Tajemnica ShutterStock - filtr Most Popular (/watek-tajemnica-shutterstock-filtr-most-popular.html)

Strony: 1 2


Tajemnica ShutterStock - filtr Most Popular - Monia - 2008-09-12

Stalo sie cos dziwnego, super bo to na moj plus, i niewiem czy to tak jest zawsze czy akurat mi sie tak trafilo, a jestem tam od 3 dni
Od poniedzialku czyli 8 wrzesnia jestem na SS,odrazu dobrze moje zdjecia sie sprzedawaly, i wiekszosc z nich jest na pierwszej stronie
( Most popular) a sprzedaly sie jedno 32 razy, drugie 20 itd jak to mozliwe? bo mi sie wydaje ze moze Shutterstock je lubi i chce je w jakis sposob promowac bo jak by to bylo mozliwe, mam zdjecie business handshake i jest na 1 stronie a sprzedalam je 18 razy ale ok przez krotki okres bo 2 dni, czy ktos wie o co chodzi? ja sie z tego ciesze ale to troche dziwne i mysle ze to ich tajemnica dlatego nie ma cyfry ogladalnosci zdjec itd jak na Istockphoto


RE: Tajemnica SS? - rachwal - 2008-09-12

Z moich obserwacji wynika, ze Most Popular dziala na zasadzie ratio downloads per day (w glownej mierze, pewnie plus cos jeszcze czego sie trudno domyslic) ... nie ma w tym nic tajemniczego.


RE: Tajemnica SS - filtr Most Popular - Monia - 2008-09-12

to ja niewiedzialam, bo czemu moje ma byc wyzej niz tego co sprzadal 1000 razy, ale widzialam ze jedno zdjecie jest juz na drugiej stronie, to moim zdaniem jest to duzo lepsze niz IS, tam to jak mala rybka jestem gdzies na koncu, a tu je promuja, no inne zasady maja, chca zarobic i promowac zdjecia, nie lepsze to niz co na IS?
A tez tak ci sie zdazylo Rachwal?


RE: Tajemnica SS - filtr Most Popular - rachwal - 2008-09-12

(2008-09-12, 11:17:54)Monia napisał(a): A tez tak ci sie zdazylo Rachwal?

Ze byly wysoko w most popular ? Zdarzylo i zdarza. Dzieki temu zdjecia maja szanse na "dluzsze zycie" w tym serwisie ...


RE: Tajemnica SS - filtr Most Popular - fotek - 2008-09-12

(2008-09-12, 11:17:54)Monia napisał(a): to moim zdaniem jest to duzo lepsze niz IS, tam to jak mala rybka jestem gdzies na koncu, a tu je promuja, no inne zasady maja, chca zarobic i promowac zdjecia, nie lepsze to niz co na IS?

Monia, proponuje wrócic do tej rozmowy za miesiac. Zajrzałem do twojego PF - zdjecia są dobre, ale nie rewelacyjne i po początkowym sukcesie i dobrej pozycji zaczną spadać, a DL-i bedzie coraz mniej.
Sama wkrotce zauwazysz, ze Shutterstock musisz cały czas karmic nowymi zdjeciami. Mam nawet taka terie, ze jak dasz spora partie nowych fot, to klienci przy okazji zarza do Twojego PF i cos jeszcze wybiorą. Stad sie chyba bierze wzrost DL po zaldowaniu, jakkolwiek nie zawsze sprzedawane sa te najnowsze, ale także te starsze.

Tak wiec gratuluje dobrej sprzedaży - nigdy nie miałem tylu DL jednego dnia - jednak przygotuj sie na to, ze wiecznie to trwac nie bedzie.


RE: Tajemnica ShutterStock - filtr Most Popular - Jarek - 2008-09-12

Mnie się wydaje że nawet karmiąc Shutterstock systematycznie, po zrobieniu dłuższej przerwy już się nie wroci na poprzedni poziom nawet z regularnym uploadem - tak z własnego doświadczenia, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.


RE: Tajemnica ShutterStock - filtr Most Popular - rachwal - 2008-09-12

To zalezy co masz na mysli mowiac "dluzsza przerwa" ...


RE: Tajemnica SS - filtr Most Popular - Monia - 2008-09-12

Rozumiem, ale i tak sie ciesze bo lepiej to schodzi niz jak na IS czy DT, nigdy nie mowilam zreszta ze mam rewelacyjne zdjecia, uwazam ze sa dobre, a wiadomo konkurencja jest wielka mam taki swoj styl, brakuje mi jeszcze troche sprzetu jak narazie, ale ktos wreszcie musi zaplacic za ta ciezka pracaSmile) dobrze by bylo to odczuc, 0.25 za zdjecieIcon_rolleyes a ktos potem na nim zarobi tysiace lub wiecej, ale zawsze tanie buleczki naogol dobrze sie sprzedaja (jezeli sa dobre)Icon_razz










(2008-09-12, 11:36:35)fotek napisał(a):
(2008-09-12, 11:17:54)Monia napisał(a): to moim zdaniem jest to duzo lepsze niz IS, tam to jak mala rybka jestem gdzies na koncu, a tu je promuja, no inne zasady maja, chca zarobic i promowac zdjecia, nie lepsze to niz co na IS?

Monia, proponuje wrócic do tej rozmowy za miesiac. Zajrzałem do twojego PF - zdjecia są dobre, ale nie rewelacyjne i po początkowym sukcesie i dobrej pozycji zaczną spadać, a DL-i bedzie coraz mniej.
Sama wkrotce zauwazysz, ze Shutterstock musisz cały czas karmic nowymi zdjeciami. Mam nawet taka terie, ze jak dasz spora partie nowych fot, to klienci przy okazji zarza do Twojego PF i cos jeszcze wybiorą. Stad sie chyba bierze wzrost DL po zaldowaniu, jakkolwiek nie zawsze sprzedawane sa te najnowsze, ale także te starsze.

Tak wiec gratuluje dobrej sprzedaży - nigdy nie miałem tylu DL jednego dnia - jednak przygotuj sie na to, ze wiecznie to trwac nie bedzie.



RE: Tajemnica SS - filtr Most Popular - fotek - 2008-09-12

(2008-09-12, 12:54:10)Monia napisał(a): Rozumiem, ale i tak sie ciesze bo lepiej to schodzi niz jak na IS

Cóż... u mnie IS bije wszystkie pozostałe na głowę, ale to stock, gdzie trzeba sobie stworzyć portfolio a to juz wymaga czasu.
Piekne na IS jest to, ze jestem sobie nad morzem na wakacjach, a $$ sie zbierają systematycznie - na Shutterstock tego nie ma.

@Jarek - w tej torii o dłuzszej przerwie coś chyba jest Smile ja tam mam ciągle dłuższe przerwy Icon_razz


RE: Tajemnica SS - filtr Most Popular - Monia - 2008-09-12

(2008-09-12, 13:20:50)fotek napisał(a):
(2008-09-12, 12:54:10)Monia napisał(a): Rozumiem, ale i tak sie ciesze bo lepiej to schodzi niz jak na IS

Cóż... u mnie IS bije wszystkie pozostałe na głowę, ale to stock, gdzie trzeba sobie stworzyć portfolio a to juz wymaga czasu.
Piekne na IS jest to, ze jestem sobie nad morzem na wakacjach, a $$ sie zbierają systematycznie - na Shutterstock tego nie ma.

@Jarek - w tej torii o dłuzszej przerwie coś chyba jest Smile ja tam mam ciągle dłuższe przerwy Icon_razz
U mnie powoli schodzi na IS, bo po 5, 6 miesiacach mam 90 dolarow, malo czy normalne? a zdjec 78 i niewiem jak dlugo trzeba czekac zeby zaczelo rosnac, 1 dl co drugi czasami 4 dzien Icon_neutral