Stock Board - forum fotografii stockowej
Długi czas rozpatrywania zdjęć - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Długi czas rozpatrywania zdjęć (/watek-dlugi-czas-rozpatrywania-zdjec.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - BLADE - 2012-12-11

czy to tak bardzo trudno przywrócić zoom, jeśli do tej pory był zawsze?
czy to muszą być opracowane jakieś nowe super skomplikowane algorytmy, kody strony?
długo to trwa...
Mnie dodatkowo denerwuje to, że niektóre zdjęcia np z 4 pobraniami przy 11 oglądnięciach są na 500setnej pozycji w wyszukiwarce, tym czasem te bez pobrań są w pierwszej 30stce, i tak już od miesiąca.
Odnoszę przeczucie, że komuś jakoś specjalnie nie zależy na przywróceniu dawnego porządku.
No ale jeszcze wierze, że wszytko jest czymś uzasadnione i nastąpią zmiany.
Pozytywnie mnie zaskoczyli z szybkością przyjmowania zdjęć, bo niektóre zdjęcia już po paru godzinach przyjmują, z tym, że to akurat nie podnosi sprzedaży, ale zdarza się, ze po tych paru godzinach jest już pierwsze pobranie, więc miło.









RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - Gubcio - 2012-12-11

Ciekawy wątek jest od 4 dni na forum IS'a. Jak tak czytam co napisała rrockafellar to czuje niesmak. Generalnie żadnych konkretów, wg. niej problem jest tylko w komunikowaniu się, w tym że ludzie piszą a admini muszą to czytać i tracą czas, że ludzie ich obrażają. Zero refleksji na temat sytuacji na stocku, wg. pani administrator sprzedaż idzie dobrze, a my mamy jakieś nieuzasadnione pretensje.
Smieszą mnie teksty że oni ciągle pracują, ale w tle, tylko pytanie gdzie efekty tej pracy.
Prowadziłem kiedyś projekt dla dużego klienta i przy zespole 2 programistów+ grafik w 2,5 miesiąca stworzyliśmy portal włącznie z napisaniem własnego CMS'a. Portal z aktualnosciami, forum, blogiem, newsletter'em, galeriami, działem video, itd... Została stworzona potężna baza z kilkoma milionami rekordów, relacje, indeksy, itd..itd... A tu przez 3 miesiące nie mogą poprawić zoom'a statystyk, zrobili tylko dodawanie do lightboxów, to co było wcześniej. To już nie jest nawet śmieszne, przestałem się tym nawet denerwować, bo ich praca to wielka ściema. Skrypt do zoom'a mogę im napisać w tydzień choć nigdy tego nie robiłem, a znam osoby co mogą to zrobić w 1-2 dni.
Nie wiem czy to jest przebieła gra pozwalająca zaoszczędzić kilka dolarów, czy zwykła nieudolność. Być może w ramach restrukturyzacji zwolnili osoby panujące nad kodem strony i teraz nikt nic nie wie. No cóż nadchodzi nowy rok może coś pójdzie w dobra stronę, choć wątpię.





RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - max - 2012-12-11

Nie zauwazyles, ze po pierwszym odezwaniu - wpadce, nastepnie ilus tam stronach faktow, wykresow przytaczanych przez iStokowiczow, p. Rockafellar w koncu (w sobote) zupelnie zmienila kurs?



RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - Gubcio - 2012-12-11

(2012-12-11, 16:06:17)max napisał(a): Nie zauwazyles, ze po pierwszym odezwaniu - wpadce, nastepnie ilus tam stronach faktow, wykresow przytaczanych przez iStokowiczow, p. Rockafellar w koncu (w sobote) zupelnie zmienila kurs?

Hmmm. A co ona takiego napisała w sobotę??? to że czyta i analizuje... troche mało jak na taki poziom flustracji na forum.... Większość z nas czyta i analizuję. Pozd


RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - max - 2012-12-11

Cos wyrywkowo czytasz. Icon_wink Zrozumiala, ze BM byl od wrzesnia wadliwy i zaczela jego poprawianie, podala liste innych najwazniejszych w tej chwili zmian. Na co ma szanse nie wiem. Odpowiadam co napisala. Icon_wink


RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - Gubcio - 2012-12-11

(2012-12-11, 16:51:02)max napisał(a): Cos wyrywkowo czytasz. Icon_wink Zrozumiala, ze BM byl od wrzesnia wadliwy i zaczela jego poprawianie, podala liste innych najwazniejszych w tej chwili zmian. Na co ma szanse nie wiem. Odpowiadam co napisala. Icon_wink

No to musiałem nie doczytać tego. Przejrzałem tak ogólnie ten wątek, ale przynajmniej wreszcie napisali ze coś jednak jest nie tak po ich stronie. Może coś wreszcie się ruszy. Jak znajdę chwile poczytam co tam napisali.
Dzięki Max
A tak na marginesie to mieli pełna świadomość problemów z BM, przecież był wątek na forum o problemach BM który zamknął Lobo, to jak teraz mówią o tym to tylko PR


RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - max - 2012-12-11

Nie ma za co, laczmy sie w nadziei. Icon_wink


RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - max - 2012-12-11

Coraz wieksze zmiany w BM. Moim zdaniem na lepsze. Duza zmiana jest zaplanowana na dzis w nocy, czyli jutro rano europejskiego czasu.
http://www.istockphoto.com/forum_messages.php?threadid=349553&messageid=6796813
sie okaze na czym stoimy... Icon_cry?Icon_razz?Icon_evil?


RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - Tomek De - 2012-12-11

jak dla mnie mogliby zostawić jak jest, ostatnio sprzedają się z marszu nowe pliki i to czasem w zadziwiających jak na IS proporcjach - DL per view; a tak to naprawią ten BM i bedzie po zawodach Icon_wink

a tak całkiem serio to szczerze współczuję EX, miałem nawet kiedyś chwile słabości czy by nie wrocić do tego stanu ale m.in. lektura tego wątku utwierdza mnie w słuszności rozstania się z wyłącznością


RE: Długi czas rozpatrywania zdjęć - max - 2012-12-11

Co z tego, ze nowe sie sprzeda przy pierwszym viewsie i paru kolejnych viewsach jak potem przestaje byc nowe i przepada. Stare bestsellery niewidoczne. Co widzi klient? Niekontrolowany naplyw, wszystko jak leci, daleki od tego co agencja ma najlepszego w zasobach.
Maja niektorzy swoje piec minut teraz i profituja na takim stanie rzeczy. No i dobrze, ze komus to przynajmniej sluzy.
Czy jest czego wspolczuc EX-om? Mimo wszystko da sie zyc, wiec na razie nie ma co wspolczuc. Pierwsze efekty poprawy BM juz sie czuje. Wyglada na to, ze Getty jednak nie chce stracic EX-ow z iS. A gdyby nawet to przeciez jest gdzie odchodzic. Jak sam wyprobowales, obydwie strony EX i nie EX maja swoje "zady i walety". Pero, pero bilans musi wyjsc na zero! Icon_wink