Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - juras10-77 - 2016-04-19

Witam .Czy ktoś się orientuje wogóle w temacie


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Spoon - 2016-04-24

Jak odzyskać ten 10% podatek który jest potrącane przez amerykańskie stocki. Prowadzę DG.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MattZ90 - 2016-04-24

Mam szybkie pytanie.

Zarobiłem przez cały rok $X, z wszystkich formularzy 1042-S które dostałem od stocków po zsumowaniu wyszło mi, że w USA zapłaciłem podatku Y$. Po przeliczeniu tego na PLN wpisuję to oczywiście do PIT/ZG w rubrykę 22.

Moje pytanie, czy tą kwotę wpisuję również w rubrykę 78 z części D w picie 36?

Nie prowadzę DG, nie odprowadzam nic w ciągu roku, stocki to jedyne w ubiegłym roku źródło dochodu.


edit

Przeczytałem boruszrę informacyjną z tego PITa, ale nie znalazłem odpowedzi na to pytanie.
W zeszłym roku uzyskałem 3 różne informacje od (1) księgowej (2) urzędniczki w okienku (3) urzędniczki wzywającej do korekty.
Dlatego pytam Was.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Esdras - 2016-04-24

Rozmawiałem ostatnio z księgową i mówiła że byłoby to legalne już mowię co Smile mieszkasz w UE ( Polsce) a otwierasz działalność np w Anglii i rozliczasz się w angli dzie kwota wolna od podatku to 10400£ rozumiecie o co chodzi .???


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - yuma2 - 2016-04-24

Prowadzac dzialalnosc w Angli musisz takze miec konto w UK banku, oraz placic NI przynajmniej najnizsza stawke i rozliczac sie co rok w HMCR, fakt ze progi wyzsze a i rozliczanie duzo latwiejsze


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Esdras - 2016-04-24

Jak nie razobisz 8k£ to na NiN nic nie zapłacisz . Jedyne co to w Polsce musiałbyś dokupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne bo na Blue card to tylko na wypadek ...

Jeśli ktoś zarabia na stokach 15-20k$ to gra napewno warta świeczki


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2016-04-25

Podobno też w Czechach korzystnie jest mieć firmę - i taniej i bliżej.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Yuri - 2016-04-27

(2016-04-24, 22:25:09)MattZ90 napisał(a): Mam szybkie pytanie.

Zarobiłem przez cały rok $X, z wszystkich formularzy 1042-S które dostałem od stocków po zsumowaniu wyszło mi, że w USA zapłaciłem podatku Y$. Po przeliczeniu tego na PLN wpisuję to oczywiście do PIT/ZG w rubrykę 22.

Moje pytanie, czy tą kwotę wpisuję również w rubrykę 78 z części D w picie 36?

Nie prowadzę DG, nie odprowadzam nic w ciągu roku, stocki to jedyne w ubiegłym roku źródło dochodu.


edit

Przeczytałem boruszrę informacyjną z tego PITa, ale nie znalazłem odpowedzi na to pytanie.
W zeszłym roku uzyskałem 3 różne informacje od (1) księgowej (2) urzędniczki w okienku (3) urzędniczki wzywającej do korekty.
Dlatego pytam Was.

Nie wszystkie agencje wystawiają formularz 1042-S - więc z samych formularzy nie będziesz znał X i Y. Ja do wyliczenia  przychodu (poz. 79) wziąłem wszystkie przelewy na konto w roku kalendarzowym  - lecz nie w złotych tylko w walucie - przeliczone po kursie NBP z dnia poprzedniego (3-4% w plecy) do tego dodałem podobnie wyliczony podatek (dla Fotolia była to suma wszystkich potrąceń podatkowych poprzedzających kolejne wypłaty z Fotolia po kursie NBP z dnia poprzedzającego wypłatę). Tak wyliczoną kwotę podatku w zł wpisałem w poz. 22 PIT/ZG a w pozycji 21 jej dziesięciokrotność.
Pozycja 78 jest niewypełniona.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - kefirm - 2016-04-27

(2016-04-06, 13:28:50)Interior napisał(a): Z firmą mam wszystko legalnie na umowy zlecenie, podatki odporowadzone, umowy na PIT37 są itd. Do mnie żadna kasa bezpośrednio ze stocków nie idzie wiec nie mogą mi udowodnić nieujawnionych dochodów bo ich nie ma po prostu. Tylko boje sie tego, że US dostanie jakiś papier z Ameryki, że zarobiłem kilka tys. $, a w rzeczywistości to nie ja tylko tamta firma, która mi potem płaci ale tego stock już nie wie.

Jak sie urząd przyczepi to jedynie moge powiedzieć zgodnie z prawdą, że realizowałem w serwisie takim i takim zlecenie dla firmy X i te pieniądze nie szły do mnie tylko do tamtej firmy.

Nie jestem jakoś przekonany, że IRS przesyła cokolwiek do US w PL.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Yuri - 2016-04-27

(2016-04-27, 12:25:22)kefirm napisał(a): Nie jestem jakoś przekonany, że IRS przesyła cokolwiek do US w PL.

Może z USA nie przesyła, z Kanady do mojego US przyszła taka informacja - w tej chwili nie napiszę jak się nazywała ale były tam informacje o dochodach oraz potrąconym podatku.