Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - borzywoj - 2015-12-07

Von Wafeln pierwszy post i to jaki konkretny Icon_wink dzięki za linka Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - alga38 - 2015-12-07

Czy ktos może przetłumaczyć tekst Gregorka, bo go nie zrozumiałam


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2015-12-07

(2015-12-07, 20:59:24)alga38 napisał(a): Czy ktos może przetłumaczyć tekst Gregorka, bo go nie zrozumiałam

Zapowietrzył się na widok kolejnego pytania, na które odpowiedzi dawno padły


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2015-12-07

(2015-12-07, 21:19:17)fotek napisał(a): Zapowietrzył się na widok kolejnego pytania, na które odpowiedzi dawno padły

dokładnie, nawet się wypowiedziałem na ten temat ... ale po krótkim zastanowieniu postanowiłem to wykasować. Łatwo się domyśleć co napisałem Icon_wink  


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - alga38 - 2015-12-07

Dyplomata z niego  Icon_cheesygrin


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2016-01-08

Hej,
wiecie może, czy przy konwersji walut przy przelewie na konto bankowe, PayPal pobiera 2,5 czy 4% (2,5%/4% powyżej hurtowego kursu wymiany - zgodnie z regulaminem PP)? Rozgryzam tę kwestię, bo to też jest chyba kosztem przy prowadzeniu działalności...
Pozdrawiam
Maciej


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2016-01-11

Nikt? Nic?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2016-01-11

różnica jest ok. 10 groszy na $


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2016-01-11

Dzięki Gregor, tylko mi chodzi konkretnie o %, bo chciałbym się dowiedzieć, czy opłaty transakcyjne związane z prowadzeniem firmowego konta pp, można wrzucać w koszty działalności.
Oni piszą o kursie przewalutowania: "Ten kurs jest sumą zapłaconej przez nas hurtowej ceny waluty oraz opłaty za przeliczenie waluty. Opłata zależy od waluty, na którą przeliczana jest dana kwota. W celu uzyskania szczegółowych informacji zobacz punkt „Opłaty”> „Dodatkowe opłaty”> „Opłata za przeliczenie waluty” w Umowie z Użytkownikiem".

Z regulaminu nie wynika jasno, czy jest to 2,5 czy 4% , więc napisałem do nich zapytanie.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2016-01-11

% nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli rozliczysz transakcję z kursem waluty A, a przewalutowanie będziesz miał z kursem B to różnicę wrzucasz albo w koszty, albo w przychody, zależnie od tego, czy wymieniłeś drożej, czy taniej od kursu A.

przykład 1.
Rozliczyłeś sprzedaż $1000 31.01 po kursie z 30.01 gdzie $1=5,10 PLN, walutę na PP wymieniłeś po $1=5,20 PLN
Różnica kursowa wyniosła 100 na "+" czyli tę stówkę wrzucasz w przychód.

przykład 2.
Rozliczyłeś sprzedaż $1000 31.01 po kursie z 30.01 gdzie $1=5,10 PLN, walutę na PP wymieniłeś po $1=5,00 PLN
Różnica kursowa wyniosła 100 na " - " czyli tę stówkę wrzucasz w koszty.