Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2015-10-02

suma wpłaconych zaliczek to znaczy dokładnie to co jest napisane. masz wpisać sumę wpłaconych przez Ciebie bądź pracodawcę (w tym przypadku dostałeś odpowiedni PIT) zaliczek na poczet podatku dochodowego. Musi się to zgadzać z przelewami do US, a jeśli ta rubryka jest wynikową to masz podane, które rubryki należy zsumować (takie malutkie cyferki na dole okienka).


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arbati6 - 2015-10-09

Witam wszystkich Icon_biggrin
Właśnie zacząłem się bawić w microstocki i dostałem dzisiaj pierwszą wpłatę od Shutterstock na paypal. Chciałbym to rozliczyć w zeznaniu rocznym. Moje pytanie z której kwoty mam się rozliczyć? Z tej co dostałem na pp czy z tej po przewalutowaniu na konto? Zauważyłem też, że dostałem ok 2$ mniej niż to co miałem na koncie SS. Te 10% podatku jest potrącane tylko dla ludzi którzy kupią coś z usa?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MiguelAngelo - 2015-10-11

Dolary, które przyszły na PP musisz przeliczyć na złotówki po kursie z dnia poprzedzającego datę wpływu na PayPal.
Użyj tabeli kursów średnich NBP.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arbati6 - 2015-10-17

Dobra dzięki, info na temat tych brakujących 10% znalazłem w zakładce payment history jak by ktoś szukał. Druga sprawa rozumiem, że Shutterstock jak i inne agencje wysyłają coś na wzór pita czy muszę to jakoś uwzględniać w zeznaniu rocznym czy wystarczy tylko to co zarobiłem i dostałem na pp?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MiguelAngelo - 2015-10-17

Rozliczasz sam. Jedyne co mogą przysłać, to informację do urzędu skarbowego, że zarobiłeś xx $ w danym kraju Icon_wink


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - hmc - 2015-10-18

Czy zakładając działalność gospodarczą, z myślą o stokach, można rozliczać się w formie karty podatkowej? Przejrzałem ponownie dyskusje w tym wątku i wydaje mi się że wszelkie porady i rozważania dotyczyły jednak zasad ogólnych. Człowiek naczytał się, o tym wietrze we włosach, zechciał spróbować i teraz są problemy Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2015-10-18

Wg mnie NIE MOŻNA, ale wykaz rodzajów działaności na kartę jest nie do końca jasny


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - hmc - 2015-10-19

(2015-10-18, 22:54:20)fotek napisał(a): Wg mnie NIE MOŻNA, ale wykaz rodzajów działaności na kartę jest nie do końca jasny

Dzięki za odp. Wiem że np. fotografia ślubna, może być tak rozliczana. Kolega od 5 lat ma kartę i na razie nikt się go nie czepiał. No ale stokami się nie zajmuje. Jeszcze podrąże  temat, bo niskie koszty podatku kuszą.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2015-10-19

hmc... jest wykaz działalności, który mozna robić na kartę i których nie można. Po prostu to przejrzyj. Ja to robiłem sporo lat temu i wyszło mi, ze nie można.
...
Zernałem sam na liscie suług wykluczonych jest:
ex 74.20.2
Usługi fotograficzne specjalistyczne dotyczy wyłącznie: - usług fotoreporterów, - usług wykonywania fotografii reklamowych i podobnych



To pogrubione kwalifikuje sie do stocków IMO


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - bluefilter - 2015-10-19

Wiesz, to tak jak to w życiu bywa... nie jedna swoimi "atrybutami" kusi.

Dobra, teraz na poważnie:

Fotograf ma prawo do wyboru ryczałtu ewidencjonowanego.
Pisali o tym w numerze 108/2011 gazety prawnej.
www.podatki.gazetaprawna.pl
Wiem że to odległe czasy ale......

Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany przez zamieszczenie linka.

No niech wam będzie pójdę do piwnicy i poszukam tego artykułu.
Nic nie obiecuję.