Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2015-08-04

Zastanów się (przeczytaj w linku) jakie dane powinna zawierać faktura i sam sobie odpowiedz


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - adalbert74 - 2015-08-04

(2015-08-04, 13:20:15)alga38 napisał(a): Cisza zapewne dlatego, że ten temat został już wcześniej opisany.. Poza tym lato jest, wakacje Smile
alga38 - wiem, wiem... z duszą na ramieniu zadawałem te pytania... Icon_wink
Bałem się, że starzy wyjadacze zjedzą mnie na śniadanie zarzucając lenistwo i brak chęci przekopania się przez cały wątek...
A tu zwyczajnie nie o brak chęci z mojej strony chodziło....lecz o upewnienie, że gdzies tam wyłapywane posty na ten temat zinterpretowałem właściwie... w kontekście US miałem nadzieję, że mi to zostanie wybaczone.
I całe szczęście, że Shaiith znalazł dluuuższą chwilkę, by temat rozjaśnić.
Mam nadzieję, że ja kiedyś też będę mógł się na forum jakoś zrewanżować i komuś zielonemu w jakimś temacie - rzecz klarownie wyjaśnić.

(2015-08-04, 20:35:57)fotek napisał(a): Zastanów się (przeczytaj w linku) jakie dane powinna zawierać faktura i sam sobie odpowiedz
Zastanowiłem się Smile

"W myśl art. 106 ust. 1 ustawy, podatnicy, o których mowa w art. 15, są zobowiązani wystawić fakturę stwierdzającą w szczególności dokonanie sprzedaży, datę dokonania sprzedaży, cenę jednostkową bez podatku, podstawę opodatkowania, stawkę i kwotę podatku, kwotę należności oraz dane dotyczące podatnika i nabywcy (…)."

"W świetle powyższego należy stwierdzić, iż w przypadku świadczenia usług sprzedaży licencji na wykorzystywanie zdjęć, Wnioskodawca będzie zobowiązany świadczenie przedmiotowych usług udokumentować fakturami VAT wystawionymi na kontrahentów zagranicznych, bez wskazywania na nich stawki oraz kwoty podatku."

Dlatego pytałem - czy gdzies juz ktoś z forumowiczów przyklejał post z danymi stocków, które do faktur da się wkleić - niestety paypal podaje tylko nazwę konkretnego stocku, ktory nam przelał kasę.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2015-08-04

masz jeszcze jedną opcję,
 prowadzisz działalność jak prowadziłeś a stoki rozliczasz tak jak napisał Shaiith w pkt 1.
Z podatku ze stocków rozliczasz sie wtedy w rozliczeniu rocznym.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - adalbert74 - 2015-08-04

(2015-08-04, 20:58:07)rpd napisał(a): masz jeszcze jedną opcję,
 prowadzisz działalność jak prowadziłeś a stoki rozliczasz tak jak napisał Shaiith w pkt 1.
Z podatku ze stocków rozliczasz sie wtedy w rozliczeniu rocznym.
Czyli rozliczasz stocki w picie rocznym - wskazując kwotę przychodu w pozycji "INNE PRZYCHODY"?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2015-08-04

(2015-08-04, 21:04:03)adalbert74 napisał(a): Czyli rozliczasz stocki w picie rocznym - wskazując kwotę przychodu w pozycji "INNE PRZYCHODY"?

W PIT36 jest wpisane w pozycji:
"Prawa autorskie i inne prawa o których mowa w art. 18 ustawy" (pozycja 79)


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - adalbert74 - 2015-08-04

(2015-08-04, 21:19:36)rpd napisał(a): W PIT36 jest wpisane w pozycji:
"Prawa autorskie i inne prawa o których mowa w art. 18 ustawy" (pozycja 79)
Aaa... racja... O takim wariancie nie pomyślałem ... I teraz badz tu mądry i oceń człeku, jak to lepiej rozliczyć ...


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2015-08-04

(2015-08-04, 21:24:49)adalbert74 napisał(a): Aaa... racja... O takim wariancie nie pomyślałem ... I teraz badz tu mądry i oceń człeku, jak to lepiej rozliczyć ...

Liczydła w rękę i musisz sobie policzyć Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - SHaiith - 2015-08-05

(2015-08-04, 20:58:07)rpd napisał(a): masz jeszcze jedną opcję,
 prowadzisz działalność jak prowadziłeś a stoki rozliczasz tak jak napisał Shaiith w pkt 1.
Z podatku ze stocków rozliczasz sie wtedy w rozliczeniu rocznym.

Tylko w takim układzie musisz zapłacić cały podatek za poprzedni rok od razu w jednej traszy. Co jest dość bolesne dla kieszeni.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - kreatorex - 2015-08-05

Zawsze można się z żona rozliczyć Smile, no i nie każdy ma duże dochody ze stoków, myślę że sporo osób wręcz symboliczne...
Wiem, nie każdy ma żone Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MattZ90 - 2015-10-02

Mam nóż na gardle, więc nie każcie mi czytać całego wątku Icon_razz Muszę zrobić korektę pita 36 za ubiegły rok, nie zgadza się pozycja 196 - suma wpłaconych zaliczek. Moje pytanie - czy tam wpisuje się kwotę tą samą co w pozycji 89?