Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2015-04-23

(2015-04-23, 16:31:12)niserin napisał(a): Jeśli wolno spytać, rozumiem że za wpływy ze stocków płacisz dodatkowo daninę 23% (poza normalnym podatkiem dochodowym) ?

Alez nie... kwalifikuję to jako eksport usług, a tych VAT nie dotyczy (to nie to samo co VAT zwolniony)


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - borzywoj - 2015-04-23

o kurka jakich mądrych rzeczy można się dowiedzieć - ja oczywiście o tym nie wiedziałem :/


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - schab - 2015-04-28

Jest jeszcze dużo takich rzeczy, których nie wiesz. Czy to są mądre rzeczy to mam wątpliwości. Módl sie, żeby cie ktoś nie sprawdził, bo za taką niewiedze w naszym kraju można słono zapłacić


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - kreatorex - 2015-04-29

Straszysz niepotrzebnie...Icon_wink


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2015-06-23

Wracam do kwestii rozliczeń podatkowych - jak zgodnie z umową zawartą między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o uniknięciu podwójnego opodatkowania, określacie kwotę podlegającą podatkowi dochodowemu? Tzn, czy np. jeśli dostajecie informację, że na stockuX pobrano 10% podatku za sprzedaże z terenu USA, to po wpłynięciu kasy i tak płacicie 19% (daję przykład liniowego) podatku dochodowego za całość, czy pomniejszacie o te 10% pobrane w USA?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2015-06-23

Prawidłowo, to powinieneś odjąć sprzedaż opodatkowaną brutto w USA i rozliczyć całą resztę w PL. Nie mniej jednak, z uwagi na upierdliwość całej procedury, gmerania w papierach i w sumie niewielką kwotę jaką zabiera USA, wolę zapłacić podwójnie i mieć święty spokój. Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2015-06-23

(2015-06-23, 18:24:43)GregorK napisał(a): Prawidłowo, to powinieneś odjąć sprzedaż opodatkowaną brutto w USA i rozliczyć całą resztę w PL. Nie mniej jednak, z uwagi na upierdliwość całej procedury, gmerania w papierach i w sumie niewielką kwotę jaką zabiera USA, wolę zapłacić podwójnie i mieć święty spokój. Smile

Dzięki za odpowiedźSmile Tak też podchodzi moja księgowa.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - sqback - 2015-07-20

Dziś będąc w urzędzie skarbowym ujrzałem swoje zdjęcie stockowe banknotów w banderolach promujące fiskusa na jakimś plakacie, także zapraszam na wystawę jakby ktoś zachodził do tegoż przybytku Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - adalbert74 - 2015-08-02

Witam;
Pytania do osób prowadzących działalność gospodarcza i wystawiających faktury VAT:
- wiem, że narażam się na zarzut nieprzeczytania wystarczajaco wnikliwie tego wątku - proszę o wyrozumiałość Smile i nie zjadanie mnie żywcem...

Rozpocząłem DG - shutterstock, Bigstock, etc przelali mi kasę... czas na kroki dalsze... I rozliczenie tych dochodów

1. Wystawiając fakturę VAT - jak opisujecie sprzedawany produkt? (Fotek pisał o "eksporcie usług", ktory jest zwolniony z VAT) będę wdzięczny za rozwiniecie tego tematu - nie znajduję niczego sensownego w sieci na ten temat.
Stad pytanie do forumowiczów VATOWCÓW, którzy takich faktur wystawili juz dziesiątki... najchętniej przeczytałbym odpowiedzi w stylu - np. <ja wpisuję "licencja na wykorzystanie zdjeć" etc.>

2. Czy data wystawienia faktury powinna byc zgodna z data wpływu na konto paypal? (Chyba dobrze pamietam, że nie ma znaczenia, kiedy środki z paypala przelewam na swoje konto firmowe?)

3. Kurs dolara przeliczam po średnim kursie NBP z dnia poprzedzającego wpływ na konto paypal?

4.  Czy jakaś dobra duszyczka przyklejała w jakimś wątku dane do faktur dla poszczególnych stocków? Interesują mnie dane dla SHUTTERSTOCKA, iStocka, Bigstocka i Dreamstime... póki co Icon_wink

Proszę o wyrozumiałość i w miarę szybkie odpowiedzi Smile - albo choćby wskazanie wątków, postów, gdzie ten temat był omawiany (bo zapewne był...)


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2015-08-03

Hej,
2 i 3. Do celów księgowych liczy się tylko data wpływu kasy na PP (i kurs dolara na dzień chyba poprzedzający).
4. Faktury wystawia się tzw. wewnętrzne ze stawką 0%VAT.
Pozdrawiam