Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - borzywoj - 2015-04-14

paru tutaj nas jest Smile niestety póki co fotografia jest u mnie na drugim/trzecim planie ale fajnie, że jest i mogę zajmować się nią "zawodowo" Icon_wink


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MattZ90 - 2015-04-18

Dla wysokości podatków zapłaconych za granicą, tymi podanymi w formularzu otrzymanym od Shutterstock lub DT, przelicza się przez kurs średnioroczny (3,1551) ?

edit.

A i jeszcze jedno. Poczytałem o PITZG i on służy do rozliczania dochodów uzyskanych za granicą, ale przez podatnika, który w tym kraju przebywał ( a nie dla podatnika, który sprzedaje zdjęcie w USA i tam płaci podatek, ale siedzi w Polsce). Gdzie zatem wpisać podatki zapłacone w USA?


Jeśli moje pytania są z d*py, obiecuję się wychłostać!


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - niserin - 2015-04-22

Panowie i Panie,

mam poważne pytanie. Zamierzam założyć dzialalność gospodarczą tylko i wyłącznie na stocki. Jest to korzystniejsze gdyż wybiorę podatek liniowy 19% zamiast 32% ktore płace aktualnie bez dzialalnosci (wpadam w drugi próg).

Pytanie - jak wygląda kwestia VAT ? Czy muszę był platnikiem czy nie ? Mam szczerą nadzieję że nie.

Pozdrawiam i z góry dzięki!!!


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - borzywoj - 2015-04-23

jakby Gregorek to powiedział "chwalimy się w innym temacie" Icon_wink a tak na poważnie to nie musisz być płatnikiem vat -Sam jesteś sobie sterem, żeglarzem, okrętem - sam wybierasz czy chcesz być płatnikiem vat czy nie.
Ogólnie jak się nie zdecydujesz to potem chyba można przejść na vat ale w drugą stronę już tego się nie zrobi Icon_wink


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2015-04-23

(2015-04-23, 12:19:13)borzywoj napisał(a): ... można przejść na vat ale w drugą stronę już tego się nie zrobi Icon_wink

A niby dlaczego?

Nisserin... zwolnienia z VAT są podmiotowe i przedmiotowe. Zwolnienia podmiotowe to limit obrotów... musisz sobie sam sprawdzić, czy sie kwalifikujesz ... aktualnie to jest chyba 150 tys obrotu. Szczegółów Ci nie podam, bo nie jestem na tyle zorientowany


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - borzywoj - 2015-04-23

tak coś mi się zdaje jak ja zakładałem swoją dg to pani z okienka mi coś takiego chyba mówiła (ale ja coś musiałem pomylić w takim razie...) aha i coś jeszcze o kasie fiskalnej było, że jak powyżej iluś tam tyś Euro rocznie to trzeba mieć kasę fiskalną (coś w okolicach 30 000 chyba)...


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MattZ90 - 2015-04-23

Czy jest to możliwe, że zarabiając cały rok na stockach, odprowadzając kilkadziesiąt USD w USA, nie zaliczkując ani grosza w ciągu roku wyszedł mi zwrot? Dodam, że dochód opodatkowany w USA to ok 25% całości zarobionej kasy.

Wszystko liczyła księgowa, żeby nie było.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - niserin - 2015-04-23

Chciałbym własnie uzyskać jakoś przedmiotowe zwolnienie z vat, bo na podmiotowe się nie kwalifikuję.....

Nie wiem czy tak sobie o można wybrać Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2015-04-23

(2015-04-23, 15:21:21)niserin napisał(a): Nie wiem czy tak sobie o można wybrać Smile

Najlepiej przelecieć ustawe i rozporządzenia, bo tu to raczej uzyskasz informacje typu "gdzieś, coś chyba słyszałem".
Ja jestem VAT-owcem, ale z innego powodu niż stocki i interesowały mnie tylko te sprawy, które mnie dotyczą. Reszta pewnie ma tak samo... szukaj u źródła


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - niserin - 2015-04-23

No myślałem że może jednak znajdzie się ktoś w podobnej sytuacji. Rozwiązania u źródła szukam intensywnie cały czas.
Jeśli wolno spytać, rozumiem że za wpływy ze stocków płacisz dodatkowo daninę 23% (poza normalnym podatkiem dochodowym) ?