Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - klawod - 2015-03-27

W programie z którego korzystam jest opcja nazwania każdego dochodu, najwyraźniej to jednak jest tylko pomocnicze, po wygenerowaniu całego PITa nigdzie nie ma tych nazw.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rhg - 2015-04-01

Hej, mam do Was pytanie, wczoraj przyszedł do mnie formularz 1042-s od bigphotostocka z przychodem brutto 20$, co jest dziwne, bo choć nie pamietam dokładnie, ale na pewno wypłacałem w zeszłym roku coś powyżej 30$, mam rozliczyć się zgodnie z tym formularzem, czy własnym wyliczeniem za rok 2014? Dodatkowo czy jeżeli nie dostanę "pitów" z innych stocków gdzie zarobiłem parę złotych, również mam rozliczyć się z uzyskanych tam przychodów?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2015-04-01

(2015-04-01, 15:08:54)rhg napisał(a): Hej, mam do Was pytanie, wczoraj przyszedł do mnie formularz 1042-s od bigphotostocka z przychodem brutto 20$, co jest dziwne, bo choć nie pamietam dokładnie, ale na pewno wypłacałem w zeszłym roku coś powyżej 30$, mam rozliczyć się zgodnie z tym formularzem, czy własnym wyliczeniem za rok 2014? Dodatkowo czy jeżeli nie dostanę "pitów" z innych stocków gdzie zarobiłem parę złotych, również mam rozliczyć się z uzyskanych tam przychodów?

Rozliczasz z własnych wyliczeń, to co dostałeś to kwota, którą zapłacili klienci z USA, czyli masz do zwrotu 2 $ z polskiego US (podwójne opodatkowanie). Od stocków nie dostajesz żadnych "pitów".


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2015-04-01

Dostaje się formularze 1042-SSmile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2015-04-01

(2015-04-01, 17:50:04)maccio napisał(a): Dostaje się formularze 1042-SSmile

Za PIT-a uważam dokument pokazujący całość zarobków w roku rozliczeniowym, natomiast formularz 1042-S wykazuje tylko kwotę opodatkowaną podatkiem 10%, czyli od zakupów w USA.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MattZ90 - 2015-04-02

(2015-04-01, 17:34:58)rpd napisał(a): Rozliczasz z własnych wyliczeń, to co dostałeś to kwota, którą zapłacili klienci z USA, czyli masz do zwrotu 2 $ z polskiego US (podwójne opodatkowanie). Od stocków nie dostajesz żadnych "pitów".

Dlaczego do zwrotu ma $2 ? Jak zapłacił podatek w US to tutaj już nie odprowadza tych dwóch dolców chyba? Polska skarbówka ma nam zwracać to co tam płacimy?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rhg - 2015-04-02

Okej rozumiem dzięki, więc wyliczoną w sumie kwotę ze stocków wpisuję w inne przychody, wiem że jest możliwość odliczenia 50% kosztów lecz czy nie zwiększa to możliwości kontroli? Bo w sumie i tak są to małe sumy i nie zależy mi na odliczaniu kosztów z tego.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2015-04-03

Skutki podatkowe sprzedaży praw do wykonanych przez siebie fotografii


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2015-04-14

Hej,
kto z Was prowadzi działalność gospodarczą związaną z fotografią (i oczywiście sprzedaje zdjęcia na stockach)? Jeśli nie chcecie się ujawniać, bardzo proszę o informację na PWSmile

Pozdrawiam


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - SHaiith - 2015-04-14

Pewnie spora grupa, do której i ja się zaliczam.