Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - hmc - 2014-04-08

(2014-04-08, 22:09:47)alga38 napisał(a): robiłeś PIT-36 czy 37?

Od dawna rozliczam się wspólnie z żoną na PIT37. A skoro jest w nim rubryka o dochodach z tytułu praw autorskich, to nie kombinowałem i go wybrałem.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2014-04-08

(2014-04-08, 22:55:14)yanuz napisał(a): Praw autorskich nie można sprzedać, są niezbywalne.

Niezbywalne są osobiste prawa autorskie. Natomiast majatkowe prawa autorskie jak najbardziej mozna sprzedać.
Oczywiście licencja jest formą dochodów z praw autorskich


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotoaloja - 2014-04-08

a mnie w urzędzie oraz KIP podali, że mam rozliczać się PIT-36 pomimo iż nie mam działalności
ponoć dlatego, że w PIT-37 nie ma platnika czy coś tam
posłusznie tak wypełniam ale dla spokojności jeszcze poproszę o pisemne potwierdzenie czy prawidłowo się rozliczam


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotorince - 2014-04-08

(2014-04-08, 23:02:23)hmc napisał(a):
(2014-04-08, 22:09:47)alga38 napisał(a): robiłeś PIT-36 czy 37?

Od dawna rozliczam się wspólnie z żoną na PIT37. A skoro jest w nim rubryka o dochodach z tytułu praw autorskich, to nie kombinowałem i go wybrałem.

Mnie z żoną rozlicza księgowa i robi dokładnie tak samo.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - alga38 - 2014-04-09

ok, dziękuję Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MattZ90 - 2014-04-09

pomyłka
do usunięcia Icon_razz


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - yoka44 - 2014-04-09

(2014-04-08, 23:11:28)fotoaloja napisał(a): a mnie w urzędzie oraz KIP podali, że mam rozliczać się PIT-36 pomimo iż nie mam działalności
ponoć dlatego, że w PIT-37 nie ma platnika czy coś tam
posłusznie tak wypełniam ale dla spokojności jeszcze poproszę o pisemne potwierdzenie czy prawidłowo się rozliczam

Dokładnie, tylko i wyłącznie PIT-36, z uwagi na to, iż PIT-37 jest przeznaczony dla osób, które uzyskały przychód tylko i "wyłącznie za pośrednictwem płatnika"
Jest to opisane w broszurze informacyjnej ministerstwa finansów do formularza PIT-37 w punkcie 1.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Nightman - 2014-04-09

(2014-04-08, 13:43:11)hmc napisał(a): Przeczytałem całość ze dwa razy i jako osoba nie prowadząca działalności gospodarczej, a pracująca na etacie, postawiłem rozliczyć się tak jak opisał to Crazy_Cat w tym poście.

Czyli:
- wpływy na Paypala przeliczam wg kursu NBP z dnia roboczego poprzedzającego wpłatę
- stosuję 50% koszty uzyskania przychodu
- nie wpłacałem zaliczek na podatek, wiec rozliczam wszystko za jednym razem.

Nie mam lepszego pomysłu jak to zrobić. Jutro wysyłam i czekam co będzie Icon_sad
Jeżeli ktoś ze stałych bywalców, rozlicza dochody stokowe pracując na etacie i nie ma działalności gospodarczej to niech skrobnie czy coś jeszcze powinienem zmienić. Ech...

Dokładnie jak wyżej z tym, że do 20 każdego miesiąca wpłacam zaliczki za ubiegły miesiąc obliczone według powyższych zasad.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - alzajac - 2014-04-09

To mnie teraz obudziliście... A cały czas wpłacałem zaliczki z sygnaturą PIT-37... Chyba mnie wycieczka czeka do US (na razie mail z opisem problemu poszedł), bo nie wiem czy teraz problemów nie będzie z już poprawnym rozliczeniem PIT-36.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - bozena_78 - 2014-04-23

Witam wszystkich,
czy do PIT-36 wypełniacie załącznik ZG?