Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - aniaz - 2014-02-18

U nas to sami tworzą ustawy, których nie rozumieją Icon_wink Więc jak ktoś, kto chce prowadzić swój biznes i zajmować się tym, co faktycznie umie i przynosi dochód, ma się orientować w przepisach i ustawach, które non stop się zmieniają i co więcej nikt ich nie potrafi konkretnie zinterpretować? Icon_wink
Jak dla mnie na logikę sprzedaż licencji na stockach powinna podlegać pod działalność gospodarczą, skoro koszty i rodzaj prowadzonej działalności związane jest z fotografią. Tak z ciekawości, czy ci, którzy robią zdjęcia ślubne też powinni to traktować jako dochód z tytułu praw autorskich?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2014-02-18

Ja bym się nie martwił do czasu osiągnięcia dochodów, które wrzucią na drugi próg podatkowy. W tym przypadku teoretycznie nadpłacasz podatek, więc o żadne restrykcje ze strony US bym się nie martwił. Choć w naszym kraju można dostać mandat jak się zapłaci więcej niż powinno Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin (przykład studentki z 3miasta, która zapłaciła 4.15 zamiast 4 za bilet i dostała mandat 70 zł + 4 zł za ów bilet bo ten był wyliczony, nie z tej ulgi co powinien) Icon_cheesygrin

Witaj w PL Icon_cheesygrin


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2014-02-18

(2014-02-18, 09:44:30)rpd napisał(a):
(2014-02-18, 09:15:00)fotek napisał(a): Moment wpływu na PP nie jest istotny, ale moment przwalutowania i przesąłnia na konto w banku. I zta datą (przwalutowanie) robię różnice kursowe
Wszystko cacy jeżeli przelewasz dokładnie tą samą kwotę z Paypala na konto w banku. A co w sytuacji kiedy zrobisz zakupy i zapłacisz paypalem? Wtedy kwota sie zmniejsza

Przelewam dokładnie taką sama kwotę, na razie nie miałem potrzbey robienia zakupów za pośrednictwem Paypala

Aby nie było, że sobie wymysliłem.... sposób postepowania zgodny z porada prawną, za którą zapłaciłem


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2014-02-18

(2014-02-18, 10:30:26)aniaz napisał(a): Tak z ciekawości, czy ci, którzy robią zdjęcia ślubne też powinni to traktować jako dochód z tytułu praw autorskich?

oni z regóły dają odbitki, a to jest już produkt materialny Icon_cheesygrin


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Ariene - 2014-02-18

Boskie. Wątek, razem z MF można spokojnie przenieść do działu humor...
Icon_lol

Jak dalej tak będzie, to mało kto będzie się rozliczał w PL.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - johan - 2014-02-19

A orientuje się ktoś może czy jeśli np. Shutterstock wysyła do mnie PIT to czy wysyła również kopię do mojego US?
Bo tak się zastanawiam....czy może by....Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - MattZ90 - 2014-02-19

(2014-02-19, 19:29:55)johan napisał(a): A orientuje się ktoś może czy jeśli np. Shutterstock wysyła do mnie PIT to czy wysyła również kopię do mojego US?
Bo tak się zastanawiam....czy może by....Smile

Nie wiem czy wysyła PIT do US, ale na pewno US czyta ten wątek Icon_razz.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - johan - 2014-02-19

OK.
No to powiedzmy, że tata Marcina się pyta czy z Paypala można płacić za zakupy i wtedy kasa nie wpływa na konto i nie ma dochodu?
I drugie pytanie, tata Marcina zakłada kilka kont Paypal i część umieszcza w PIT?
Pytania teoretyczne dotyczą jakiegoś panaSmile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2014-02-19

Przede wszystkim nie słyszałem aby jakikolwiek stock wysyłał nam PIT Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - johan - 2014-02-19

(2014-02-19, 20:34:18)fotek napisał(a): Przede wszystkim nie słyszałem aby jakikolwiek stock wysyłał nam PIT Smile

OK. A co z pytaniami taty Marcina?