Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - locke - 2013-04-05

(2012-03-07, 10:30:46)Crazy_Cat napisał(a): [*]w Pit-37 przychód ze stock'ów wpisuję w sekcji C.1. w wierszu 5. "Inne źródła nie wymienione w wierszach od 1 do 4", bo:
1 (i dalej do posta #369) + 2 (29 ust. 1) + 3 (str.12-14) oraz potwierdzone w rozmowie telefonicznej z US.....
[/list]

To jest mój pierwszy post więc przede wszystkim witam wszystkich serdecznie.

No i przepraszam za odgrzebywanie wątku, który był wałkowany już nie raz Smile

Wątek śledzę już od dawna i spędziłem nad nim już naprawdę wiele godzin. Jednakże jedna rzecz mnie zastanawia - dlaczego wg Crazy_Cat i wielu innych należy wypełnić w PIT-37 w sekcji C.1 wiersz 5ty - "Inne źródła nie wymienione w wierszach od 1 do 4", a nie wiersz 4ty: "Prawa autorskie i inne prawa, o których mowa w art. 18 ustawy"? Sprawdziłem wszystkie źródła, na które powoływał się Crazy_Cat i ciągle niestety nie widzę konkretnego powodu, dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z art. 18. Jeśli coś uszło mojej uwadze to proszę o poprawienie mnie. Wiem też, że wiele osób wpisywało dochody ze stocków do wiersza 4go i troszkę zaczyna mi się to wszystko mieszać Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Crazy_Cat - 2013-04-06

Sądzę, że jak wpiszesz w 4-tym, to też nic się nie stanie. Naprawdę nie chce mi się czytać po raz n-ty tych źródeł, które tam zlinkowałem, ale pamiętam, że poprzednio wałkowałem je kilka razy i tak właśnie wskazywały. Potwierdziła też to kobieta z US, z którą rozmawiałem telefonicznie. Ale sądzę, że najważniejsze, żeby podatek zapłacić. Najwyżej poproszą Cię później o zmianę linijek, a nie będą ścigać jako przestępcę. Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arfo - 2013-04-06

Ja od ośmiu lat wpisuję w pozycję "prawa autorskie" w PIT 36 i kontrola w US za 2011 rok nie wskazała tego jako błędu z mojej strony.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - locke - 2013-04-08

Wielkie dzięki za info i pozdrawiam.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - martinlubpl - 2013-04-25

(2013-04-06, 18:14:44)arfo napisał(a): Ja od ośmiu lat wpisuję w pozycję "prawa autorskie" w PIT 36 i kontrola w US za 2011 rok nie wskazała tego jako błędu z mojej strony.

i odliczales 50% jako koszty? nic sie nie czepili? troche dziwne bo ja znam kilka historii ze us zakwestionowal to i kazal doplacac podatek.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arfo - 2013-05-04

tak odliczam 50%


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - gregplus - 2013-05-07

Witam, jestem tutaj nowy.
Proszę o poradę, jak rozliczyliście w PIT za 2012 rok dochody z fotografii stockowej.
Dzisiaj wyczytałem, że należy dołączyć PIT/ZG, a podatek obliczyć metodą z progresją.
Zdjęcia zamieszczam na iStockphoto ( z siedzibą w Kanadzie).
Mam dochody z pracy, a dochody z iStockphoto są moim dodatkowym źródłem dochodów

dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam stockerów


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arfo - 2013-05-07

chyba już trochę za późno na rozliczanie za 2012 rok Icon_wink


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fkedar - 2013-07-03

A czy ktoś może nie zastanawiał się czy można podciągnąć filmową działalność stockową pod ryczałt ze stawką 5.5%?
http://www.wskazniki.gofin.pl/8,97,2.html
"a) z działalności wytwórczej, robót budowlanych lub w zakresie przewozów ładunków taborem samochodowym o ładowności powyżej 2 ton,"

w ustawie jest stawka 17% dla usług:
"m) fotograficznych (PKWiU 74.20), z zastrzeżeniem załącznika nr 2 do ustawy,"
ale już filmowe rzeczy nie podpadają pod tą 17% stawkę.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2013-07-03

Dzialanośc wytwórcza, to nie to samo co działalność twórcza