Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - lechyu - 2013-01-16

Mam pytanie do wszystkich posiadających działalność gospodarczą. Sam od 1.02 przechodzę na tę formę pracy i zastanawia mnie czy powinienem coś zmieniać w statusie konta PayPal i w swoich kontach na poszczególnych stockach? Oczywiście kontaktuję się z księgową, ale sami wiecie jak trudny i rzadki to temat i najlepiej posłuchać też opinii osób będących już w temacie od dłuższego czasu. Bardzo proszę o wskazówki dla nowego FullTimera Icon_wink


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - pershing - 2013-01-16

Ja mam dzialalność drugi rok i niczego nie zmieniałem ani na paypalu, ani w agencjach. O ile przy agencjach stockowych to nie ma żadnego znaczenia, to przy paypalu na koncie firmowych są chyba jakies opłaty ale głowy niedam , gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - aniaz - 2013-01-17

Nie wiem jak PayPal ale moneybookers (Skrill) napisał do mnie ostatnio, że patrząc na wpływy i ich częstotliwość uznali, że są to operacje z tytułu dochodów (czy to działalność czy jako "freelance"), więc zakwalifikowali mnie do konta biznes i w związku z tym nałożyli wyższe opłaty.. O ile sprawdzałam kiedyś na PayPal opłaty są b.podobne, jeśli kwota jest wyższa niż 5000 zł to automatycznie kwalifikują to jako dochód coś jak w moneybookers.

Edit: sprawdziłam, nie przenoszą automatycznie, tylko można się starać o konto handlowca.
https://cms.paypal.com/pl/cgi-bin/?cmd=_render-content&content_ID=ua/UserAgreement_full&locale.x=pl_PL#Schedule%201.%20Table%20of%20Fees
Na dole Załącznik nr 1 Tabela opłat
Transakcje komercyjne


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - StudioKN - 2013-03-02

Ja tez nic nie zmieniałem na koncie PayPal i (akurat) iStocku. Pamiętam tylko ze PayPal kazał mi ponownie weryfikować tożsamość gdy kwoty wypłat zrobiły się większe i systematyczne. Dla US i księgowej ważne są faktury i ich pokrycie w wypłatach.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - celafon - 2013-03-12

Bardzo poprosze o pomoc w rozliczeniu dochodow z IS na Picie.

1. Wplywa mi kwota z istocka na paypal. Zerkam na kurs dolara w dniu przychodu na stronie NBP. Pytanie ktory kurs obra? Usredniony, Sprzedaz, czy Kupno dolara?
2. Jakim procentem podatku objeta jest sprzedaz stokow przez osobe fizyczna? 10? 22?

Bardzo serdecznie dziekuje za pomoc.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - StudioKN - 2013-03-16

Jeśli nie jesteś firmą:
- Kurs NBP z ostatniego dnia roboczego, POPRZEDZAJĄCEGO wpływ na PayPal
- 50% kosztów uzyskania
- podatek 18% lub 19%( jak rozliczasz się liniowo) od pozostałości (czyli 50%).
- tak podliczone wszystkie wypłaty w ciągu roku wykazujesz na rocznym pit.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - KAPA - 2013-03-27

Tak z innej beczki, korzystacie z jakiegoś oprogramowania do pkpir czy na piechotkę analogowo Icon_wink
jeśli program to jaki polecicie?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2013-03-28

Najlepszy program to ten który ma biuro rachunkowe Icon_wink


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - KAPA - 2013-03-28

tylko, że to program najdroższy jeśli liczyć na lata. Ja tam sobie poradzę z kpir na piechotkę czyli analogowo, tylko chciałem sobie robotę usprawnić.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2013-03-28

(2013-03-27, 21:10:09)KAPA napisał(a): Tak z innej beczki, korzystacie z jakiegoś oprogramowania do pkpir czy na piechotkę analogowo Icon_wink
jeśli program to jaki polecicie?

Miałem kiedyś aplikację samodzielną do KPiR, ale ciągłe problemy z aktualizacją przy zmianach przepisów skłoniły mnie do skorzystania z księgowości internetowej. Płacę za to 50 zł z haczykiem, ale mam na bieżąco aktualizowane oprogramowanie zgodnie z przepisami i mam komu zadac pytanie merytoryczne (prawie jak księgowa) Smile