Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2012-10-10

Te artykuły najprawdopodobniej nie są pisane przez osoby rozliczające się ze stocków a co za tym idzie nie znające niuansów.
Zasada kluczowa według mnie jest i tak taka żeby w ogóle rozliczać się. Praktyka pokazuje jak już wielokrotnie można przeczytać że US różnie interpretują swoje przepisy i najczęściej po prostu powiedzą że to nie tak proszę to robić inaczej i tyle. Koledzy o tym pisali na forum i nie wspominali o karach z tego powodu. Ważne rozliczać i nie uchylać się od tego.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - KAPA - 2012-10-10

1. tak
3. w dniu wpływu na paypal, kasa jest do Twojej dyspozycji, patrzysz jaki kurs był wczoraj i naliczasz właściwy podatek.
co do 2. to nie mam w tej chwili czasu by na to zerknąć


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2012-10-10

nie tak szybko KAPA
1. jeśli rubryka "Prawa autorskie i inne prawa" to trzeba mieć jeszcze papierek od tego co nam dał kaske
3. kurs wczorajszy a rzeczywista wypłata na konto w PL - trzeba rozliczyć różnice - jak?
niektórzy robią tak że z Paypala tylko przelewają wszystko na konto w PL i rozliczają sie z PLN co wpłynęły na konto.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2012-10-10

Ad1. No ale jest przecież tak, że w tą rubrykę wpisujemy coś wtedy kiedy sprzedamy prawa, a my ich nie sprzedajmy i chyba powinniśmy uzupełniać pole "Inne źródła".



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - KAPA - 2012-10-10

to nie jest przychód ze zprzedaży praw autorskich a majątkowych, praw autorskich zbyć nie można, natomiast przychód z udzielania licencji na użytkowanie jest jak najbardziej przychodem z tytułu praw majątkowych, które to prawa (majątkowe) można zbyć, ale wtedy fotografia przestanie być naszą własnością majątkową, natomiast na zawsze pozostaje naszego autorstwa


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2012-10-11

Możliwe, że już było o tym na forum, ale ciężko będzie to znaleźć, więc jeszcze raz zapytam.
Czy ktokolwiek i kiedykolwiek miał wezwanie do US w sprawie wyjaśnienia dochodu z zarobków stokowych?
Chodzi mi o osoby, które w ogóle nie mają działalności.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - yanuz - 2012-10-13

Ale o co Ciebie chodzi? Jest to parę razy napisane - przejrzyj wątek. Ja miałem kilka razy rozmowy w US 50 na 50 pr
procent i z tego podatek.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - anda - 2012-10-15

Czy ktoś się może orientuje jak wygląda sprawa z podatkami w przypadku, gdy zamieszczamy swoje prace za darmo, ale użytkownicy mogą przesłać dobrowlną dotację na konto. Jest coś takiego na stockvault.net, po przesłaniu 25 prac można podłączyć swoje konto PayPal i dodać do profilu przycisk Donate. Zdjęcia i grafiki są za darmo, więc trudno tu mówić o jakiejkolwiek sprzedaży, ale jednak jest to jakiś dochód. Czy trzeba to zgłaszać do US, jak ewentualnie płacić od tego podatki?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - z_i_b_i - 2012-10-19

Proszę szanownych forumowiczów o odpowiedź czy jeśli założe działalność gospodarczą i chcę się rozliczać przelewając pienidze przez PAYPAL to czy konto w PAYPAL'u musi być założone na firmę czy może być na osobę fizyczną?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - wwzela - 2012-10-22

witam

przeczytałam kilkadziesiąt stron wątku, ale nie mogę znaleźć informacji jak się rozliczyć.
prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, jestem podatniczką VAT.

czy mogę wystawić FV na stock? co z numerem NIP ?
rozumiem że kwota którą dostałam na paypal to kwota brutto, w której nie ma VAT ?

proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów.

pozdrawiam