Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TSpider - 2012-07-20

Jestem po zawodówce, słabo czytam ze zrozumieniem Icon_redface, prawniczy bełkot mnie wku... Icon_rolleyes (denerwuje), już wole bardziej oglądać OBRAZKI Icon_cheesygrin. Chyba się nie obroniłem. KAPA proszę Cię o wyrozumiałość. W skrócie wynika z tego że ulgi nie odliczył, tak mogę zrozumieć powyższy tekst? Czyli nic dobrego dla stockowców Icon_sad


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - yanuz - 2012-07-20

Słuchaj Tspider a ja mam studia wyższe i chyba zacznę robić doktorat z nudów... Ale ludzi dzielę na tych którzy tak jak żaba kumają lub nie. A jak się komuś nie chce poczytać i chwilę pomyśleć - czyli ruszyć te swoje szare komórki i je wykorzystać to powiem szczerze ze mi ręce opadają jak czytam takie posty. Każdy z nas ma swoją indywidualną sytuację, i chociaż zasady rozliczenia są podobne to w efekcie finalnym rożnie to wychodzi. Patrz wcześniejsze posty.
Pozdrawiam serdecznie.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2012-07-25

Mała aktualizacja - limit możliwości odliczenia kosztów 50% - ok. 42 tys.zł. w 2013r.
http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,MF-w-ramach-50-proc-kosztow-bedzie-mozna-odliczyc-ponad-42-tys-zl,wid,14740886,wiadomosc.html?ticaid=1edee



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - yanuz - 2012-07-27

No i znowu idiotyzm naszych rządzących nie zna granic...
Po pierwsze - artyści już wyjechali z tego kraju.
Starsi osiągnęli sukces pracując za granicą i teraz przyjeżdżają tylko na pogrzeby swoich polskich kolegów.
Cała masa młodych wyjechała i pracuje w normalnych krajach gdzie mają szansę się wybić, a rozliczenia podatkowe są ostatnią rzeczą o której myślą. Sam mam kilku kolegów w Nowym Yorku - operatorów filmowych i fotografów. Na tym forum też mamy kolegów z różnych stron świata.
A ci co zostali i tak muszą sobie radzić z idiotycznymi przepisami - np część twórczości rozpisze się na żonę...
No ale to są chyba działania pozorne Rządu przykrywające niekompetencję, prywatę i brak wyobraźni.
Ciekaw jestem ile premii wzięli prezesi PKOBP za wypracowanie 8 miliardowego zysku w zeszłym roku ile zapłacili od tego podatku?



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2012-07-27

Tu chodzi o to żeby starszym artystom podnieść ciśnienie aby nie dożyli czasem emerytury...


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2012-07-27

Można by teraz wymieniać wiele "nieudacznych" posunięć, ale trochę powinniśmy się cieszyć, że w ogóle nie zlikwidowali tej ulgi. Chodź czytałem, że bardzo możliwe, że z tą likwidacją ulgi to było "zagranie", aby później cześć osób napisała to co ja, czyli "... dobrze, że nie zabrali całości" Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2012-07-27

"... dobrze, że nie zabrali całości"

resztę zabiorą za dwa lata... to nazywa system ratalny...


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2012-07-27

Bardzo możliwe ... zastanawiam się co wtedy...jak przejść niepostrzeżenie do szarej strefy skoro wcześniej człowiek pracował legalnie. Bo ja osobiście nie zamierzam oddawać tyle pieniędzy od tak sobie.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wacek - 2012-08-29

wracam do tego tematu co miesiac i czytam nowe posty - wciaz mamy z tym bałagan - niestety! Pani w US poinformowała mnie ze nie mozna pisac do naczelnika US z jakimkolwiek zapytaniem w sprawie formy opodatkowania - od niedawna jedyna możliwościa jest: ORD-IN Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z ministerstwa finansów! jak napisze swoje i dostane odpowiedz dam znac


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - canion - 2012-09-21

to pewnie dopiero początek negatywnych zmian podatkowych. eh.