Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TSpider - 2012-07-03

To cały artykuł czy trzeba się logować aby przeczytać całość?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Claudia - 2012-07-03

Przeczytałam choć nie całość. To jak to jest jak uzyskujemy dochód z banków i płacimy podatek w stanach to w Polsce musimy zapłacić drugi podatek? /i jak w przypadku vatowców - ktoś wie?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - KAPA - 2012-07-05

TSpider -> a co jest napisane w artykule?, bo ja widzę, że aby przeczytać całość to trzeba się zalogować.

Claudia -> fajnie, że przeczytałaś chociaż fragment, już na wstępie stoi, że człowiek, który zdjęcia robił w Polsce a zarobił za udzielanie licencji za granicą nie ma prawa do ulgi abolicyjnej, dalej jest uzasadnienie.

Czytać Wam się nie chce?, czy jak?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - martinlubpl - 2012-07-18

@Claudia. Płacisz podatek w stanach? masz na to papier? jezeli masz - to wg umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania odliczasz ten zaplacony w stanach od polskiego. jezeli wyjdzie minus - masz zwrot


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Claudia - 2012-07-18

Nie to, że czytać nam się nie chce tylko, że to była część artykułu, więc całą dostępną przeczytałam. Mało tego, widać mojej księgowej też czytać się nie chce, bo nie ma pojęcia jak to w przyszłości rozliczyć, bo się z czymś takim jeszcze nie spotkała. No, ale cóż. Jestem vatowcem. I dowiedziałam się tyle, że vat wychodzi na zero - a to mnie cieszy. A pytam z ciekawości. Chyba wolno..


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - KAPA - 2012-07-18

Claudia-> pytać wolno a i czytanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. "Przeczytałam choć nie całość", jak widzę taką ognistą chęć do zpoznania się z tematem, to mnie ręce padają w dół i też mi się nie chce... Icon_wink
Mocniejszy był TSpider, który nie doczytał, że trzeba się zalogować aby przeczytać całość.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Claudia - 2012-07-18

Ok, niech Ci będzie Icon_wink jak już będę mieć tą przyjemność odbierania wypłat, to wówczas nadrobię zaległości - mało tego - wydrukuję całość i dam księgowej, aby również się zapoznała z tematem, bo niestety ja nie jestem specem w dziedzinie podatków - a lubię wiedzieć "na pewno". Dlatego moje pytania, a kto pyta nie błądzi - a ja pytam dużoSmile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - KAPA - 2012-07-18

Nie ma sprawy i problemu, teraz już Wiem, że przeczytałaś całość bez logowania, czyli część, wtedy zabrzmiało to jak zabrzmiało, stąd moja uwaga. Pytać trzeba, bo co mógłbym zrobić sam, gdybym tutaj nie "dostał" tych informacji, które dostałem.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Claudia - 2012-07-18

Ok, ale jeszcze dodam, bo czuję, że muszę się wytłumaczyć, bo już drugi raz zarzuca mi się że nie chcę mi się czytać i ten pierwszy raz leży mi na wątrobie.. skończyłam trzy szkoły ekonomiczne w tym studia wyższe, policealną szkołę fotograficzną i studia podyplomowe z grafiki (bo było tam nieco fotografii również). Książki czytam codziennie, w tym książki o fotografii, których również w swoich zbiorach mam coraz więcej. Zdaję sobie sprawę z tego ile nie wiem i że jeszcze dużo nauki przede mną (pewnie i całe życie), ale robię co mogę by wszystkiego się dowiedziećSmile I jestem w tym nieszczęśliwym położeniu, że wśród moich bliskich nie ma nikogo, kto byłby zafascynowany fotografią, więc wymienić się wiadomościami mogę jedynie na forum. Nie lubię uzewnętrzniać się na forum, ale choć słowo chciałam powiedzieć w swojej obronie, że absolutnie nie unikam wiedzySmile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - KAPA - 2012-07-18

obroniłaś się Smile