Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Barrarabarra - 2012-01-03

Obowiązek podatkowy powstaje w momencie sprzedaży, nieważne, kiedy dotrą pieniądze na Twoje konto.

A w każdym bądź razie - jak wystawiam fakturę z 90-dniowym terminem płatności, płacę od niej podatek w następnym miesiącu, nawet jeśli pieniądze zobaczę dopiero za kwartał.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2012-01-03

Byłoby dobrze, aby kolega Shaith najpierw zdeklarował, czy prowadzi DG, czy rozlicza sie jako osoba indywidualna


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - SHaiith - 2012-01-03

Nie mam DG, ale nie wiem co to wnosi, skoro podatkowo jako firma powiedzmy rozliczam się raz w miesiącu a jako indywidualny raz na rok. Pytanie kiedy następuje moment, że zarobiłem wg. polskiego prawa podatkowego? Bo na pewno nie jest to moment zarobienia kasy na stoku, czy to jest moment przelania kasy na PayPala, czy przelania kasy z PayPala na konto w Polsce. Jeżeli jest to moment przelania kasy na konto w Polsce to co jeżeli wydam tą kaskę przelaną na PayPala w sklepie internetowym za granicą, a gdy w Polsce?
Wiele razy czytałem ten wątek aby nie mieć wątpliwości, ale co osoba to inna opinia.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Barrarabarra - 2012-01-03

Jednego jestem pewien - nie wierzę, że istnieje taka dziura, która pozwala wydać pieniądze z PayPala bez ich opodatkowania.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - SHaiith - 2012-01-03

A kto to może skontrolować? Bo może wejść i zobaczyć twoje konto na PayPalu, skoro to nie jest w Polsce? A płacąc PayPalem podajesz tylko maila, ciężko jest namierzyć osobę.
Ale mniejsza o to.
Czy jest na tym Forum osoba, która nie ma DG i już rozliczyła się podatkowo z kasy zarobionej w Bankach zdjęć i nie miała z tego powodu żadnych problemów?
No i czy może opisać jak to zrobić?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - 122 - 2012-01-03

(2012-01-03, 12:09:49)SHaiith napisał(a): A kto to może skontrolować?

PYTASZ SIĘ W PROST JAK KRAŚĆ I NIE DAĆ SIĘ ZŁAPAĆ, tak to widzę.
Nieważne czy Cię złapią czy nie, jak obywatel RP jesteś zobligowany do zgłoszenia i opodatkowania wszelkich dochodów, nawet tych potencjalnie niewykrywalnych. By się rozliczyć z dochodów wystarczy w rocznym picie w rubryce " inne przychody", wpisać kwotę zarobioną w bankach. Lub udać się do U.S. po poradę. A co z tym zrobisz to już Twoja "broszka".


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2012-01-03

udać się do U.S. po poradę - byle do jednego to i tak wystarczy żeby dalej nie wiedzieć co robić


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - SHaiith - 2012-01-03

Za dużo się nie dowiedziałem niestety. Problem w tym, że kogokolwiek zapytasz o to są różne opinie. A na pytanie czy chce kraść odpowiadam, że NIE. Stąd moje pytanie wyżej. Czytaj może całość i ze zrozumieniem, bo posądzasz mnie o co czego nie zrobiłem i nie mam zamiaru robić. Poza tym rozwiązanie "inne przychody" nie jest rozwiązaniem, należy wypełnić dodatkowy PIT. Może ktoś wypowie się kto już to robił, bez zgadywanek.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2012-01-03

(2012-01-03, 13:46:58)SHaiith napisał(a): Może ktoś wypowie się kto już to robił, bez zgadywanek.

pewnie wielu to robi a każdy trochę inaczej i nie jest to gwarancja że jest to dobrze zrobione nawet jak przeszedł kontrole US.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2012-01-03

(2012-01-03, 13:46:58)SHaiith napisał(a): Może ktoś wypowie się kto już to robił, bez zgadywanek.

Może po prostu przeczytaj starsze posty w tym wątku, bo takich wypowiedzi było juz kilka/kilkanaście. Zobacz choćby na 40 stronie

Dodam jeszcze, że Twoje pytanie o wydanie pieniedzy z PayPal na zakupy sugerowało, że chcesz pooszukiwać.