Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Mastercheat - 2010-03-24

(2010-03-24, 19:21:08)oxygen64 napisał(a): odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są w tym wątku, a większość we wcześniej cytowanym poście SAX'a.


no właśnie nie jest to takie jasne.

np.
"Dochód obliczany jest na podstawie wartości waluty obcej wg oficjalnego kursu NBP"

ale kursu z jakiego dnia?
skoro na konto polskie lecą już pieniążki w PLN.

gdzie wpłacamy ten podatek? na jakie konto i jaki ma być tytuł wpłaty?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2010-03-24

z tego co sie zorientowałem to każdy rozlicza sie po swojemu. Jeden od wpłaty na PP inny od tego co przeleje na konto w kraju. I chociaż każdy robi to troche inaczej to ma jakies swoje racje. Chyba Sax pisal ze najwazniejsze jest sie rozliczać najwyżej beda jakieś błedy a nie unikanie płacenia podatku. Dlatego najlepiej napisać do US o interpretacje w danym przypadku. Jeśli się dobrze zada pytanie to jest się krytym do najbliższej nowelizacji przepisów. Pozwodzenia.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - niserin - 2010-03-25

Ja robię to tak, że jak pieniądze wpływają na paypala to tego samego dnia robię paypalową konwersje na złotówki - i to jest wiążace, ponieważ pieniądze są już 'dostępne' w PLN. Potem drukuję potwierdzenia wpływów z agencji w USD i potwierdzenia wyżej wspomnianych konwersji walutowych z danego miesiąca. To kiedy przelewam na konto w Polsce już nie jest istotne.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2010-03-25

potwierdzenia wpływów z agencji drukujesz z Paypala (szczegoły transakcji) czy też ze stron agencji?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - niserin - 2010-03-25

(2010-03-25, 11:51:09)Wuja napisał(a): potwierdzenia wpływów z agencji drukujesz z Paypala (szczegoły transakcji) czy też ze stron agencji?

z Paypala (szczegóły transakcji)


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Wuja - 2010-03-25

To podobnie jak ja, tylko przeliczam kase w/g kursu NBP. Ostatnio na IS znalazłem paragon który można sobie wydrukować po wypłaceniu kasy. Tylko nie wiem czy to ma jakieś znaczenie i przydatność.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Ruff - 2010-03-26

(2010-03-24, 22:00:30)Mastercheat napisał(a): ale kursu z jakiego dnia?
skoro na konto polskie lecą już pieniążki w PLN.

Dziś byłem właśnie u księgowej. Liczy się wg Tabeli "A" kursów walut NBP z dnia poprzedzającego dzień kiedy "środki zostały postawione do dyspozycji" czyli wpłynęły na paypal.
Jeśli jest to poniedziałek to liczysz wg kursu piątkowego.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Mastercheat - 2010-03-27

(2010-03-26, 13:05:17)Ruff napisał(a): Dziś byłem właśnie u księgowej. Liczy się wg Tabeli "A" kursów walut NBP z dnia poprzedzającego dzień kiedy "środki zostały postawione do dyspozycji" czyli wpłynęły na paypal.
Jeśli jest to poniedziałek to liczysz wg kursu piątkowego.


dzięki wielkie!

ps. podatek liczycie od całości czy od 50 %?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - kaczor58 - 2010-03-27

a może mógłby ktoś powiesić w załączniku jakiś przykładowo wypełniony PIT dla przysłowiowego Kowalskiego...
...rozjaśnienie powszechne by nastąpiło natychmiast! Icon_cool


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Ruff - 2010-03-28

(2010-03-27, 21:36:20)Mastercheat napisał(a): podatek liczycie od całości czy od 50 %?

Od tej samej księgowej info - od 50%.