Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TaWhy - 2009-10-26

Jendak Krajowa Informacja Podatkowa stała się pomocna, także jeżeli ktoś nie prowadzi działalności i zarabia na stokach małe sumki 50% kosztow sie nalezy , jezeli ktos nadplacil czyli zaplacil 100% to moze w ciagu 5 lat nanieść korekte.

Jeżeli chodzi o podatek VAT dla DG , to jeżeli chodzi np o Istocka to nie płacimy VAtu (gdyż siedziba jest poza terytorium Polski, ewentulnie Unii też bo nie wiem jak ma się zwolnienie z vatu do krajów z unii europejskiej), natomiast jezeli jakis stok jest z Polski to wtedy płacimy 7%. Jeżeli nie płacimy VATu to nie interesuja nas progi przy zwolnieniach podmiotowych. Jeżeli natomaist chodzi o zwolnienia przedmiotowe to takie się nienależą nam.

Pozdrawiam

P.S.
gdzies mam ta interpretacje z US, nie bede odpisywał na te pytania , zetelna dostalem odpowiedz od KIP i jestem teraz w 100% pewien ,że należa sie te 50% koszty


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Losanger - 2009-10-26

(2009-10-26, 09:24:38)TaWhy napisał(a): Jendak Krajowa Informacja Podatkowa stała się pomocna (...)

Należy się od jakiejkolwiek całej zarobionej sumy? czy do pewnej sumy zarobku? liczy się te 50%


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Sejmika - 2009-10-26

Czy wy widzieliście kiedyś jakiegokolwiek PITa na oczy? Smile

Tam są pozycje
b) przychód
c) koszt uzyskania przychodów
d) dochód (b-c)
f) należna zaliczka


czyli b) przychód to jest to co przyszło np. ze stocka
koszt c) w przypadku stockow liczy się jako 50% przychodów
dochód to przychody minus koszty
zaliczka na podatek to 18% z dochodu (o ile nie przekracza sie progu podatkowego oczywiscie)


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2009-10-26

(2009-10-26, 13:25:51)Sejmika napisał(a): Czy wy widzieliście kiedyś jakiegokolwiek PITa na oczy? Smile

Oglądam je od wielu lat, odkąd je wprowadzono. Gratuluje odkrycia Icon_cheesygrin


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - majszter - 2009-10-26

(2009-10-26, 09:24:38)TaWhy napisał(a): Jendak Krajowa Informacja Podatkowa stała się pomocna, także jeżeli ktoś nie prowadzi działalności i zarabia na stokach małe sumki 50% kosztow sie nalezy , jezeli ktos nadplacil czyli zaplacil 100% to moze w ciagu 5 lat nanieść korekte.

Czy Krajowa Informacja Podatkowa określiła bardziej szczegółowo, co dla nich oznacza "małe sumki" ?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Sejmika - 2009-10-26

(2009-10-26, 15:07:20)fotek napisał(a): Oglądam je od wielu lat, odkąd je wprowadzono. Gratuluje odkrycia Icon_cheesygrin

To byla rozpiska dla osob ktore po raz setny pytaja sie od czego 50%, od czego 18%. a co to przychod, a co to dochod...
Jeżeli ktoś widział pita (a co lepsze wypelnial juz kiedys Smile ) i jeszcze sie pyta o takie rzeczy... to mnie to dziwi Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - koontza - 2009-10-27

http://www.podatki.pl/szkolenia/szkolenie/258/sprzedaz-praw-do-fotografii-i-innych-dziel-problemy-podatkowe-i-ich-rozwiazania.htm

dzis to znalazłam w internecie, moze ktos bedzie chciał isc Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rachwal - 2009-10-27

O szkoleniu było w poście #254. Firma TaxNet chyba powinna ufundować nam jakieś darmowe wejściówki za tą reklamę, bo temat chyba nikogo innego nie interesuje.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - yoka44 - 2009-11-16

(2009-10-24, 18:45:26)TaWhy napisał(a): Własnie otrzymałem Interpretacje Izby Skarbowej dotyczącą czy nalezy mi się 50% zwrot kosztów uzyskania przychodu z tytulu praw autorskich. Szlag mnie trafia za przeproszeniem , ponieważ czekałem 3 miesiące dokładnie ( nie wiem ,ale chyba urzad skarbowy specjalnie czeka do ostatniego terminu i dopiero wtedy patrzy na wniosek ) Dostałem niestety wezwanie do uzupełnienia wniosku. Odrazu zaznaczam,że napisałem ze nie posiadam DG i załączyłem dodatkowo umowe z istock. O to pytania, na które mam 7 dni aby odesłac US
1) czy prowadzi pan pozarolniczą działaność gospodarczą w zakresie usług komputerowych? lol
2) jesli tak , to czy wykonuje Pan w ramach tej dzialanosci usługi,które wykonuje pan dla firmy iStockphoto <-- co to za pytanie? wogole stylistycznie tez bardzo poprawne
3) czy wynagrodzenie ze swiadczenia usług komputerowych jest w całości lub częśći (jakiej?) wynagrodzeniem z tytulu korzystania lub przeniesienia praw autorskich do utworów, których jest Pan autorem?

No i co ja teraz mam zrobic ? 1, działaności napewno nie prowadze i napisałem to we wczensiejszym wniosku ale o odpowiedz na pytanie 2 i 3 ? na 3 rozumiem ze to 100% chodzi o prawa autorskie i wynagrodzenie nie ma z niczym innym wspolnego, no ale to tez napisałem we wniosku. Nie wiem czy oni nie umieją czytać , czy poprostu niechce im sie przeanalizować tego wszystkiego.Co do umowy z iStockphoto to napewno nie zaglądneli. najgorsze jest to,że znowu bede mial okres 3 meisiecznego czekania na odpowiedz jupi!!

ajt licze na Ciebie Ty to zawsze dobrze wszystko interpretujesz, jakbys odpisał ?

Z góry dzieki za odpowiedź

Współczuję takiej odpowiedzi, chyba zobligowani terminem odpisali byle co czytając twój wniosek po łebkach. Mnie interesuje, jak technicznie rozwiązałeś temat dołączenia umowy z IS, i co faktycznie dołączyłeś? Umowę członkowską, Warunki korzystania, Umowę dostawy artysty?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - bubun - 2009-12-17

Witam,
Prosze o pomoc, sprzedaje komponenty stworzone w technologi Flash na stocku ActiveDen.net chcialem dochod ten jakos rozliczyc, rozmawialem juz z kilkoma ksiegowymi kazda mi mowi ze musze zalorzyc dzialalnosc gospodracza, trafilem na ten temat i po przeczytaniu kilku postow mam juz totalny mentlik w glowie. Nie jestem nigdzie zatrudniony na stale, pracuje czasem na umowe zlecenie, jestem studentem. Czy moze mi ktos podpowiedziec jak takowy dochod moge rozliczyc ? Chcialbym uniknac zakladania DG poki nie skoncze studiow.