Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TaWhy - 2009-02-09

mi bedzie ksiegowa wpisywac , to jak bede mial juz wszystko ready to dam znac


RE: Podatki I - koontza - 2009-02-19

Cytat:Żeby spać jeszcze spokojniej, po powrocie do domu zadzwoniłam do Krajowej Informacji Podatkowej. Tam uzyskałam identyczną odpowiedź.
Jeszcze można napisać do Izby Skarbowej, wtedy się ma odpowiedź na piśmie. Chyba to zrobię, chociaż opłata skarbowa (75 zł) trochę boli, ale co napisane to napisane. Tylko odpowiedź to pewnie nie tak szybko, jak nadejdzie napiszę co i jak.

Ja własnie tak zrobiłam i dostałam odpowiedż negatywną , czyli wg, IS jest to "pozarolnicza działalnośc gospodarsza" i co miesięczne zaliczki , opadatkowanie wg. art.30c.PDOF (lub ryczałt lub liniowy-wybór na początku roku) I jestem zła bo przez pół roku obniżałam sobie koszty o 50 % !!!! Także polecam rozwadze podejście do tego tematu.

I zastanawiam się co robic, zakładać działalność czy rezygnowac ze stoku ?!?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TaWhy - 2009-02-19

no ja tam nie wiem w next tyg ide do mojej ksiegowej, tez placilem od polowy zarobionej sumy i mam andzieje ze to jakos przejdzie. Dzialanosci gosp. napewno nie ebde zakladal bo niby komu mam te faktury wysylac? IS nie przyjmuje faktur


Podatek od całości czy od połowy - TaWhy - 2009-03-09

Witam
Przez cały rok płaciłem podatek 19 % z polowy zarobionej sumy co miesiac dla US. Chcialem się dowiedziec jak wy płaciliscie podatki , od calej sumy zarobionej czy od polowy przychodu. Byłem własnie dzisiaj w biurze rachunkowym i jedna pani obiecała mi ,że sprawdzi czy dobrze sie rozliczałem. Chciałbym rowniez sie dowiedziec jak wy to robiliscie, czy musieliscie udowadniac US ze to dzialanosc artystyczna itp.
Pozdro


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Losanger - 2009-03-10

Z tymi podatkami jest jeden wielki bałagan jak to w Polsce. Mój kumpel, który jest artysta, uczy się w szkole fotograficznej mówił mi, że artyści płacą 50%-19% od połowy przychodu a jeśli ktoś nie jest artystą i nie ukończył szkołę fotograficzna to płaci pełne 19% od przychodów.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TaWhy - 2009-03-10

Znalazłem cos takiego w internecie
"Nie zmieni się wysokość kosztów uzyskania przychodów dla twórców i artystów oraz osób uzyskujących przychody z umów zlecenia i o dzieło. Nadal będzie to 50 proc. dla twórców i artystów oraz 20 proc. dla zleceniobiorców."
No nic jak płaciłem od połowy to wrazie czego jak mnie urząd skarbowy wezwie to wydrukuje umowy istocka i pokaze, ale ma nadzieje ze nie bedzie wzywal Icon_razz


US interpretacja stoki !!! - koontza - 2009-03-10

dla zainteresowanych podaje link do strony z interpretacja Izby Skarbowej dotyczącej sprzedazy zdjęć przez portal internerowy:

http://podatki.pl/artykuly/14_6564.htm?idDzialu=14&idArtykulu=6564

niestety jest to działalnośc gospodarcza.

pozdrawiam


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Losanger - 2009-03-10

TaWhy można poprosić o link żródłowy do tego tekstu?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - canion - 2009-03-10

to potwierdza to o czym byla już jakiś czas temu mowa. Sprzedąz poprzez stocki to DG podlegająca opadatkowaniu na zasadach ogólnych oraz co gorsze podlega obowiązkowi płacenia składki ZUS. w przypadku osób które zarabiają na stockach niewiele i nie są nigdzie zatrudnione/nie prowadzą DG praktycznie oznacza to koniec stockowej kariery.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TaWhy - 2009-03-10

to ja już nic nie rozumiem, co ja teraz mam zrobic? wielkie $#%$# sie zrobiło przez nasze kochane przepisy.
W tym podatki.pl jest napisane ,że nalezy placic co miesiac skladki no i je placimy. Już sam nie wiem