Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2017-01-19

Mam pytanie odnośnie środków trwałych i ich amortyzacji.
Nie mogę znaleźć w klasyfikacji tych środków na stronie GUS nic na temat aparatu fotograficznego i całego osprzętu foto, np lamp studyjnych itp.
Może mi ktoś pomoże albo naświetli temat?
(ogólnie chodzi mi o to jaką amortyzację (wysokość) mogę zastosować do danego sprzętu)


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2017-01-19

100% - Jednorazowa amortyzacja.

Prawo do jednorazowej amortyzacji, co do zasady, mają mali podatnicy*) oraz podatnicy rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej w odniesieniu do środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 KŚT (z wyłączeniem samochodów osobowych), w roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości kwoty 50.000 euro łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych


*) Małym podatnikiem w 2017 r. jest podatnik, u którego w 2016 r. wartość przychodu ze sprzedaży, wraz z kwotą należnego VAT, nie przekroczyła 5.157.000 zł.

Podstawa prawna: art. 22k ust. 7 i 12 oraz art. 5a pkt 20 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2032 ze zm.) i odpowiednio art. 16k ust. 7 i 12 oraz art. 4a pkt 10 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1888 ze zm.).


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2017-01-19

Dzięki.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2017-01-23

Jaki VAT w dzialanosci macie dla stockow?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2017-01-23

poszukaj na forum, było już o VAT, albo zajrzyj do ustawy o VAT i będziesz wiedział. Broń boże nie pytaj tylko swojej księgowej bo na minę Cie wsadzi Icon_cheesygrin


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2017-01-23

Nie skreslaj jej Smile Tamta sprawe to ja zawalilem. Dzisiaj mi to wszystko wytlumaczyla.

Dla pewności się upewnie:
tylko dla stockow VAT mamy "0" a w zasadzie "n.d."....a z zakupionych rzeczy VAT mozemy odliczyc....tak? Czyli zostanie sam liniowy np.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2017-01-23

"np" jak już Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2017-01-23

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź Smile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - arturm - 2017-01-25

Czy konieczna jest aktualizacja formularzy podatkowych na stockach (tych które coś do nas wysyłają) po założeniu DG?
Czyli zmieniło by się "indywidualny" na "biznes" oraz doszła nazwa firmy.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2017-01-25

a Ty masz sp. z o.o. czy inną SA ? czy jako Janek Kowalski ... bo jesli to drugie to dalej jesteś indywidual.