Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Coin - 2017-01-04

Czy posiadając DG na karcie podatkowej, 74.20 i rejestrując przychody na kasie fiskalnej - stocki też powinienem wbijać na kasę fiskalną? Jeśli tak - muszę to robić po każdym downloadzie czy kiedy? Ktoś z kasą może doradzić?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - bluefilter - 2017-01-04

Nie zadałeś najważniejszego pytania:
Należność wbijać na kasę, ale jaką?
Tą co wpływa na PP, czy tą pomniejszoną o prowizję PP jaka wpływa na Twoje konto.
Bo to dwie różne kwoty są.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Coin - 2017-01-04

Jeśli jest na forum ktoś z kartą podatkową lub kasą fiskalną to proszę o kontakt...


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - yanuz - 2017-01-04

Z tego co znajoma księgowa mi podpowiedziała, nawet będąc na karcie podatkowej jeżeli cały przychód dostajemy na konto nie musimy posiadać kasy fiskalnej. Ale znając życie każdy przypadek jest indywidualny. Ja rozliczając stocki zawsze traktowałem działalność powyższą jako artystyczną - mimo prowadzenia działalności gospodarczej - czyli pół na pół i od połowy podatek. I będąc w US nigdy się tego nie czepiali. Czepiali się rozliczenia straty czy amortyzacji, ale były to takie kwoty że dobrowolnie uregulowałem zaległości z odsetkami i po problemie.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Coin - 2017-01-04

Ale ja już mam kasę Icon_wink
I brnę przez ten wątek, jestem na 2010 roku. Wiem już, że karta podatkowa chyba jest OK, teraz chciałbym się dowiedzieć, czy przychód ze stocków to przychód działalności, czy raczej mój prywatny ze sprzedaży praw autorskich i jak się do tego ma kasa fiskalna - kiedy mam (jeśli w ogóle) produkować jakieś paragony....


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2017-01-05

(2017-01-04, 23:49:59)Coin napisał(a): Ale ja już mam kasę Icon_wink
I brnę przez ten wątek, jestem na 2010 roku. Wiem już, że karta podatkowa chyba jest OK, teraz chciałbym się dowiedzieć, czy przychód ze stocków to przychód działalności, czy raczej mój prywatny ze sprzedaży praw autorskich i jak się do tego ma kasa fiskalna - kiedy mam (jeśli w ogóle) produkować jakieś paragony....
możesz potraktować to jako prywatny przychód i doliczać do PIT-a raz do roku a możesz rozliczać to przez DG. Wybór jest Twój, w zależności co bardziej Ci się opłaci. W przypadku zwykłej DG trzeba w momencie wpływu na PP wystawić jakiś dokument, że masz wpływ (dochód), może byc pseudo faktura wystawiona na np SS, Fotolia  czy inny stock z jakiego dostałeś kasę. Czy tak samo jest z kartą podatkową nie wiem.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Coin - 2017-01-05

@rpd - czyli to moja decyzja? bo wiadomo, że wolałbym to trzymać z dala od działalności gospodarczej i rozliczać pitem rocznym na tym co i tak będę z dodatkowego etatu rozliczać...


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2017-01-05

Tak, to jest Twoja decyzja. Ale zawsze warto zapytać swojego księgowego.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Ajbisi - 2017-01-05

(2017-01-05, 00:17:43)rpd napisał(a): możesz potraktować to jako prywatny przychód i doliczać do PIT-a raz do roku a możesz rozliczać to przez DG. Wybór jest Twój, w zależności co bardziej Ci się opłaci. W przypadku zwykłej DG trzeba w momencie wpływu na PP wystawić jakiś dokument, że masz wpływ (dochód), może byc pseudo faktura wystawiona na np SS, Fotolia  czy inny stock z jakiego dostałeś kasę. Czy tak samo jest z kartą podatkową nie wiem.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą związaną między innymi z fotografią (odpowiedni wpis w PKD), to czy jednocześnie możesz rozliczać przychody ze stoków, jako 50% koszty uzyskania przychodu, raz w roku w w zeznaniu PIT rocznym ?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - bluefilter - 2017-01-07

Jak ja nie cierpię PP, początek roku a oni mi ograniczyli dostęp
do transakcji i środków na koncie.
Znów weryfikacja i sprawdzanie będzie trwała trzy miesiące.
Tak było w tamtym roku.
Niby wszystko OK, ładnie i pięknie ale problem z działaniem konta był.