Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - wiskad - 2016-12-13

(2016-12-13, 12:20:07)Edge napisał(a): Czy ktoś z Was, kto nie prowadzi DG uwzględnia tą opłatę PP w wysokości 4% w zeznaniach podatkowych?

Nie - z tego względu, że US nie interesuje przewalutowanie. Zysk osiągasz w dolarach w momencie otrzymania przelewu ze stocku - możesz przecież nie konwertować na złotówki, tylko zrobić zakupy płacąc w dolarach z PayPala. Jeśli byś te dolary wymieniał w kantorze na złotówki to przecież US nie będzie interesować marża kantoru tylko średni kurs NBP z dnia roboczego przed otrzymaniem kasy w walucie obcej.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2016-12-13

(2016-12-13, 13:01:39)wiskad napisał(a): Nie - z tego względu, że US nie interesuje przewalutowanie. Zysk osiągasz w dolarach w momencie otrzymania przelewu ze stocku - możesz przecież nie konwertować na złotówki, tylko zrobić zakupy płacąc w dolarach z PayPala. Jeśli byś te dolary wymieniał w kantorze na złotówki to przecież US nie będzie interesować marża kantoru tylko średni kurs NBP z dnia roboczego przed otrzymaniem kasy w walucie obcej.

Koszty obsługi konta bankowego jak najbardziej można wrzucać w koszty więc wydaje mi się, że PP również można  pod to podciągnąć. Tym bardziej, że stocki nie dają za dużej możliwości wyboru jeżeli chodzi o przekazywanie kasy.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2016-12-13

(2016-12-13, 17:57:01)rpd napisał(a): Koszty obsługi konta bankowego jak najbardziej można wrzucać w koszty [..]

O ile ma się DG... a nie o takim przypadku teraz mowa.
Bez DG masz ryczałt 20% kosztów uzyskania (ewentualnie 50%, jeżeli robisz za artystę )


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - rpd - 2016-12-13

(2016-12-13, 18:22:00)fotek napisał(a): O ile ma się DG... a nie o takim przypadku teraz mowa.
Bez DG masz ryczałt 20% kosztów uzyskania (ewentualnie 50%, jeżeli robisz za artystę )

Czytanie ze zrozumieniem to cenna umiejętność :Smile ..
..Niepotrzebnie zamieszałem


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Edge - 2016-12-13

Wszystko jasne. Dziękuję!


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Swirk - 2016-12-15

Pewnie jest gdzieś na forum (odpowiedź), ale , że kradnę czas szefowi nie bardzo mogę szukać.
Krótko:
Czy kasę pozostającą na Pay Pal'u (nie wypłaconą) zgłasza się do US.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2016-12-15

Wg mnie tak, zgłaszasz to co wpływa na PP.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - juras10-77 - 2017-01-02

Czy ktoś kto ma DG może wytłumaczyć łopatologicznie jak wypełnic pit zg - chodzi mi o poszczególne stocki - np. 123rf to hongkong, alamy to gb , getty to chyba Kanada itp.itd. jak to wpisywać skoro nie wiem gdzie dokładnie i kto to kupuje - czy robimy ogółem np. Usa to Usa itp.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - wiskad - 2017-01-02

(2017-01-02, 23:29:43)juras10-77 napisał(a): Czy ktoś kto ma DG może wytłumaczyć łopatologicznie jak wypełnic pit zg i czy da się go wypełnić  - chodzi mi o poszczególne stocki - np. 123rf to hongkong, alamy to gb , getty to chyba Kanada itp.itd. jak to wpisywać skoro nie wiem gdzie dokładnie i kto to kupuje - czy robimy ogółem np. Usa to Usa itp. Pytanie drugie - 1.jesli dostaje na Paypala przelew z np. Shuttera to fakture robię z Paypala jako kurs z Nbp tabela itp. czy 2.jako gross kwota z Shutter łączna z wszystkimi podatkami(przed Paypal), jak to jest z innymi stokami ? , czy jedna i druga opcja jest poprawna Smile? Co jesli posługuję się opcją 1.  co wtedy z Pit zg, czy wyjdą jakieś błędne obliczenia? Proszę o info osoby , które to już robiły bo mój księgowy twierdzi ,że punkt 1 a ja mam mieszane uczucia Smile

123rf to już w zeszłym roku było USA (zaczęli pobierać podatek od sprzedaży w USA). Getty to USA (iStock był kanadyjski, ale już nie jest). Alamy to GB. Wszystkie firmy mieszczące się w USA sumujesz razem i masz dochód do opodatkowania, od tego odliczasz podatek zapłacony w USA. Tyle, jeśli chodzi o PIT-ZG. Co do DG to się nie znam, ale wydaje mi się, że księgowy ma rację.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - juras10-77 - 2017-01-03

Spoko dzięki