Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - gubernat - 2016-11-27

Wiem, że jeszcze trochę czasu do rozliczania się, ale czy Fotolia wysyła do dostawców formularz 1042-S w formie papierowej czy mailowej.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Edge - 2016-12-09

Mam pytanie i to bardzo ważne. Do tej pory rozliczałem się tak, że liczyłem po kursie dolara z dnia poprzedniego jak pieniądze wpływały mi na PayPal. Teraz się skapnąłem, że PayPal przelewa mi znacznie mniej.

Np. dzisiaj kurs dolara na PayPal to 4,11 a kurs średni NBP to 4,18.

Jeśli na konto dostanę 4,11 za dolara to czemu mam się rozliczać tak jakbym dostał 4,18?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - wiskad - 2016-12-10

Bo - niestety - zarówno PayPal, jak i US chcą z czegoś żyć.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Edge - 2016-12-10

No ale gdybym się rozliczał z 4,11 za dolara zamiast 4,18 to też miałyby z czego żyć.

Czy można rozliczać się z realnych pieniędzy które wpływają na konto, czy nie?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - borzywoj - 2016-12-10

Rozliczasz sie z tego co wplynie na paypal. To jest Twoj zarobek a nie to co wplynie na komto w banku.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Edge - 2016-12-10

Rozumiem, czyli rozliczam się z tego co zarobię ja + z tego co zarobi PayPal. Jak ten świat jest pięknie urządzony...


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - GregorK - 2016-12-10

(2016-12-10, 10:35:58)borzywoj napisał(a): Rozliczasz sie z tego co wplynie na paypal. To jest Twoj zarobek a nie to co wplynie na komto w banku.

przecież różnicę wynikającą z przewalutowania może wrzucić w koszty lub przychód, zależnie, czy kurs spadnie czy pójdzie w górę.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Edge - 2016-12-10

Tak można zrobić tylko jeśli prowadzi się działalność gospodarczą, prawda?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - fotek - 2016-12-10

(2016-12-10, 11:28:38)Edge napisał(a): Tak można zrobić tylko jeśli prowadzi się działalność gospodarczą, prawda?

Raczej tak... inna sprawa, ze nie wiem dlaczego nie mając DG przeliczacie po kursie NBP a nie wg faktycznie otrzymanego przelicznika.

W przypadku firm, wg pewnego poradnika:

"Dodatnie różnice kursowe powstają, jeżeli wartość przychodu należnego w walucie obcej po przeliczeniu na walutę krajową PLN według średniego kursu ogłaszanego przez NBP (w praktyce: z ostatniego dnia roboczego  poprzedzającego moment wystawienia faktury), jest niższa od wartości przychodu w dniu jego otrzymania, po przeliczeniu według kursu faktycznie zastosowanego z tego dnia."


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - maccio - 2016-12-10

Skoro PP bierze 4% prowizji za przewalutowanie w momencie wypłaty, to może dla ułatwienia księgowania te 4% wrzucać w koszty?