Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - bluefilter - 2016-08-04

Farciarz trafił na rozgarniętą urzędniczkę.
Pozazdrościć.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - juras10-77 - 2016-08-16

 jestem bez vatowcem - czy muszę wbijać nr nipu


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - juras10-77 - 2016-08-24

Co wpisujecie w pole towar?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Edge - 2016-09-18

Czy jest w Polsce jakaś granica zarobków, od której obowiązuje mnie założenie działalności gospodarczej?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - Edge - 2016-10-08

Artykuł na bankier.pl

Zakładania działalności gospodarczej nie wymaga też wykonywanie działalności osobistej, m.in.:

- prowadzenie działalności twórczej: publicystycznej, oświatowej, naukowej, artystycznej, literackiej i trenerskiej


Dotyczy to również osób, które otrzymują wynagrodzenie w formie honorariów z tytułu praw autorskich - zarówno z tytułu umowy o dzieło, jak i tantiem otrzymywanych za pośrednictwem organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Wszystkie przychody z działalności osobistej są opodatkowane skalą podatkową o dwóch progach podatkowych (18% i 32%).




Czyli chyba w ogóle nie ma obowiązku zakładania działalności gospodarczej, jeśli ktoś robi zdjęcia na stocki.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - bluefilter - 2016-10-08

Brawo.

Lubię jak pytający sam sobie odpowiada.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - hmc - 2016-11-15

Do 1 grudnia 2016 r. mamy czas na złożenie oświadczenia FATCA. Nie wszyscy muszą to robić, ale ja łapię się pod ten wymóg:
- Bezwzględnie oświadczenie FATCA muszą złożyć osoby, które założyły rachunek pomiędzy pomiędzy 1 lipca 2014 r. a 30 listopada 2015 r.

I teraz w związku z 10% podatku pobieranymi od sprzedaży w Stanach, rozumiem że na poniższe oświadczenie nie mogę odpowiedzieć TAK?

"Oświadczam, że rozliczam się z podatków wyłącznie w Polsce i nie mam obowiązku rozliczania się
z podatków w innych krajach w tym USA (jestem wyłącznie polskim podatnikiem)."


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - wiskad - 2016-11-15

(2016-11-15, 12:10:04)hmc napisał(a): Do 1 grudnia 2016 r. mamy czas na złożenie oświadczenia FATCA. Nie wszyscy muszą to robić, ale ja łapię się pod ten wymóg:
- Bezwzględnie oświadczenie FATCA muszą złożyć osoby, które założyły rachunek pomiędzy pomiędzy 1 lipca 2014 r. a 30 listopada 2015 r.

I teraz w związku z 10% podatku pobieranymi od sprzedaży w Stanach, rozumiem że na poniższe oświadczenie nie mogę odpowiedzieć TAK?

"Oświadczam, że rozliczam się z podatków wyłącznie w Polsce i nie mam obowiązku rozliczania się
z podatków w innych krajach w tym USA (jestem wyłącznie polskim podatnikiem)."

IMHO możesz odpowiedzieć TAK, gdyż nie jesteś rezydentem podatkowym w USA (bo chyba nie posiadasz numeru TIN).

Według informacji jednego z banków:

Przez podatnika USA w rozumieniu Internal Revenue Code (Kodeksu Podatkowego USA) – rozumie się osobę fizyczną, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków:

1) posiada obywatelstwo USA (nawet, gdy posiada jednocześnie obywatelstwo innego państwa),
2) uzyskała prawo stałego pobytu w USA przez dowolny okres w danym roku (tzw. zielona karta),
3) wybrała amerykańską rezydencję dla celów podatkowych na podstawie warunków przewidzianych przepisami USA,
4) przebywała w USA minimum 31 dni w roku podatkowym i jednocześnie łączna liczba dni, w których przebywała w USA w bieżącym roku i w 2 poprzednich latach kalendarzowych wynosi minimum 183 dni. Sposób liczenia dni pobytu ustala się w ten sposób, że 1 dzień pobytu w roku bieżącym równy jest 1 dniowi do łącznej liczby dni pobytu, 3 dni pobytu w roku poprzednim równe są 1 dniowi do łącznej liczby dni pobytu, a 6 dni pobytu dwa lata wstecz równe są 1 dniowi do łącznej liczby dni pobytu.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - hmc - 2016-11-16

Dzięki, jeszcze poczytam na ten temat.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - yuma2 - 2016-11-16

Rozliczasz sie w Polsce a jesli placisz 10% od US sales w stanach to tylko dlatego ze Polska nie ma tax-treaty podpisane z US co nie czyni Cie automatycznie podatnikiem w US ani nie zmusza do wypelniania deklaracji w US