Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy z akceptacją na Fotolia - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Problemy z akceptacją na Fotolia (/watek-problemy-z-akceptacja-na-fotolia.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - Salmon - 2008-08-20

To było jakoś tak w moim przypadku że (chociaż nie był wymagany) musiałem uzupełnić numer telefonu i wszystko poszło gładko.


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - fotoaloja - 2008-08-20

delphin
jeśli nie zaakceptowali fotek to wysyłaj następną turę, nie wiem czy na fotoli są jakieś limity czasowe w tej kwestii, ale po prostu tak to jest na stockach. mnie ciągle coś wywalają ostatnio, odkąd zaczęłam robić więcej fotek w terenie, takich mniej stockowych
a stockowe to na białym tle jakieś obiekty, no wiesz
na Dreamstime faktycznie częściej akceptują różne fotki z pleneru, takie mniej komercyjne


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - rlat - 2008-08-20

Fotolia mocno szaleje ostatnio. Zestaw 20 zdjęć na Shutterstock przeszedł z 1 odrzutem, Dreamstine zatwierdził wszystkie 20, a na fotolii wywalili 11 sztuk. Czekam jeszcze na zatwierdzenie na IS. Ciekawe co tam wywalą.


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - delfin - 2008-08-21

fotoaloja
sama nie byłam zadowolona z tych zdjęć. stwierdziłam że poczekam zanim gdziekolwiek wyślę coś. żeby to było coś naprawdę mojego.
bo w przypadku fotolii mój kompromis okazał się nie trafiony.


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - agoxa - 2008-08-21

Fotoaloja...

fotolia chyba w ogóle nie lubi plenerów. łykają największe gnioty, oby na białym tle - u mnie tak jest Smile


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - Salmon - 2008-08-21

Oj tu bywa różnie... Trzeba samemu próbować. Na bank plenery odpadają Smile
Dodam tylko od siebie co następuje:
Oni odwalają przeważnie pół na pół - jakby im miejsca brakowało. Tak właśnie jest z najlepszymi tematami... Jeśli wrzucisz coś "seryjnego" to masz 1 na 10 przyjętych i to przeważnie to pierwsze ujęcie Smile Oczywiście nie mówię tego jako fotograf, ale jako grafik (a tu jest lżej na fotolii). Wiem to z forum FT.

Co mogę powiedzieć to: Oni są GUPI ostatnio Icon_cheesygrin

Co do łykania gniotów to mam inną teorię - Oni się już tych gniotów nałykali tyle że już sami nie wiedzą co brać. Agoxa myślę że Twoje "gnioty" nie są takie znowu złe jak myślisz Smile

Aszszsz się rozpisałem... A czemu? Bo na Fotolia mi ostatnio przez bite 7 dni nic nie poszło! Słownie ZERO. A do tej pory nie było dnia bez 2-4 DL... Icon_sad


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - grzym - 2008-08-21

Fotolia spada na łeb jeśli chodzi o dl, a wymagania coraz wyższe. To co przyjmą a czego nie, to już praktycznie loteria. odrzucają fotki które spoojnie łapią się na Shutterstock czy DT.


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - robootb - 2008-08-21

U mnie z dl_ami to cienko. Co do akceptacji to mi narazie wiekszosc akceptuja paradoksalnie na IS to odrzucaja... ;P ;/


RE: Problemy z akceptacją na Fotolia - rlat - 2008-08-21

(2008-08-21, 21:28:42)Salmon napisał(a): Aszszsz się rozpisałem... A czemu? Bo na Fotolia mi ostatnio przez bite 7 dni nic nie poszło! Słownie ZERO. A do tej pory nie było dnia bez 2-4 DL... Icon_sad

Już o tym pisalismy, na fotolii trzeba się wstrzelić by Twoje zdjęcie pojawiało się na pierwszej stronie wyników - bez tego ciężko coś sprzedać.
W ciągu tygodnia zaliczyłem kilkanaście dl gdy fotka była na pierwszje stronie, jak tylko zeszła gdzieś dalej to przestała się sprzedawać. Podobnie jak u Ciebie od kilku dni 0 dl.