Stock Board - forum fotografii stockowej
Słowa kluczowe na iStockPhoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Słowa kluczowe na iStockPhoto (/watek-slowa-kluczowe-na-istockphoto.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - wiskad - 2014-10-15

O'k - bąbek się nie czepiam Icon_wink ale Christmas i dechy są wyrzucone bez sensu MSZ (i jeszcze kilka innych keywordsów)


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - Pinkyone - 2015-03-02

Witam wszystkich, to mój pierwszy wpis, ale czytuję to forum pasjami wieczorami… Jestem od dwóch lat raczkującym stockerem. Chcę zapytać bardziej doświadczonych jak radzicie sobie z galopującą paranoją dotyczącą keywordowania na IS. Czepiają się tak bardzo, że w końcu z braku czasu przestałam tam wstawiać foty, ale ogarnęła mnie dziś jakaś żałość, że może jakieś centy Icon_wink mnie omijają.. Przejdę do konkretu: czy z automatu wstawiacie keywordsy przygotowane na inne stocki, czy przystosowujecie uplod pod ich paranoje i uważnie dobieracie słowa?


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - maccio - 2015-03-02

Pinky, ja w adobe bridge wpisuję słowa kluczowe i wysyłam na stocki - a na IS (w Deepmeta) tylko uszczegóławiam - zgodnie z podanymi sugestiami.


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - Pinkyone - 2015-03-02

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze dopytam, czy uszczegóławianie wygląda u Ciebie tak jak u mnie tzn. wyrzucam 3/4 słów powtarzając w myślach: tego się czepną i tego się czepną i tego się czepną… Icon_wink  ?


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - yuma2 - 2015-03-02

(2015-03-02, 23:18:42)Pinkyone napisał(a): Dzięki za odpowiedź. To jeszcze dopytam, czy uszczegóławianie wygląda u Ciebie tak jak u mnie tzn. wyrzucam 3/4 słów powtarzając w myślach: tego się czepną i tego się czepną i tego się czepną… Icon_wink  ?

JEsli wrzucasz na IS przez Deepmeta to tam w zakladce zdjecia znajdziesz podpowiedzi, lub inaczej mowiac znaczenia danego slowa ktore uzyles , warto zaznaczyc to, o ktore Ci chodzilo. Mozna tam takze ustawic kolejnosc slow. Ja do kolejnosci nie przyjmuje wagi, ale staram sie by slowa kluczowe byly jak najbardziej trafne/odpowiednie wtedy na pewno nie beda sie czepiac.


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - hmc - 2015-03-02

Ja dostałem już trzecie ostrzeżenie, mimo że ostatnio mocno zwracałem uwagę na słowa kluczowe. Czasami ograniczałem się do około 10 słów. Dodatkowo nagle odkryli, że mam w portfolio podobne zdjęcia i kazali mi je skasować. Odpuściłem sobie na jakiś czas IS.


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - fotek - 2015-03-02

(2015-03-02, 23:03:19)Pinkyone napisał(a): Witam wszystkich, to mój pierwszy wpis, ale czytuję to forum pasjami wieczorami… Jestem od dwóch lat raczkującym stockerem. Chcę zapytać bardziej doświadczonych jak radzicie sobie z galopującą paranoją dotyczącą keywordowania na IS. Czepiają się tak bardzo, że w końcu z braku czasu przestałam tam wstawiać foty, ale ogarnęła mnie dziś jakaś żałość, że może jakieś centy Icon_wink mnie omijają.. Przejdę do konkretu: czy z automatu wstawiacie keywordsy przygotowane na inne stocki, czy przystosowujecie uplod pod ich paranoje i uważnie dobieracie słowa?

A mniejszych liter nie było?


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - Pinkyone - 2015-03-02

Dzięki, tak właśnie robię, ale jest to jednak czasowo dość upierdliwe. Dlatego zastanawiałam się czy inni też tak się ceregielą z tym stockiem i niestety widzę że prostszej metody na nich nie ma… Dziękuję za informacje w każdym razie Smile

(2015-03-02, 23:34:09)fotek napisał(a): A mniejszych liter nie było?

Chodziłam po domu szukałam i nie znalazłam już mniejszych Icon_sad


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - fotek - 2015-03-02

(2015-03-02, 23:35:14)Pinkyone napisał(a): Dzięki, tak właśnie robię, ale jest to jednak czasowo dość upierdliwe. Dlatego zastanawiałam się czy inni też tak się ceregielą z tym stockiem i niestety widzę że prostszej metody na nich nie ma… Dziękuję za informacje w każdym razie Smile



Chodziłam po domu szukałam i nie znalazłam już mniejszych Icon_sad

A to pech


RE: Słowa kluczowe na iStockPhoto - Pinkyone - 2015-03-02

(2015-03-02, 23:33:51)hmc napisał(a): Ja dostałem już trzecie ostrzeżenie, mimo że ostatnio mocno zwracałem uwagę na słowa kluczowe. Czasami ograniczałem się do około 10 słów.  Dodatkowo nagle odkryli, że mam w portfolio podobne zdjęcia i kazali mi je skasować. Odpuściłem sobie na jakiś czas IS.

Tak oni są zdolni do wszystkiego, mi się kiedyś po roku od akceptacji plików czepnęli model release do kilkudziesięciu zdjęć.