Stock Board - forum fotografii stockowej
Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Image Bank - Stock (https://stock-board.info/forum-image-bank-stock.html)
+--- Dział: Alamy (https://stock-board.info/forum-alamy.html)
+--- Wątek: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? (/watek-jak-wyplacic-pieniadze-z-alamy-na-konto-w-banku.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - ajt - 2011-08-05

Całość wygląda tak (kwoty przykładowe Smile)

1. Balance brought forward: $1270.85
2. Total sales: $714.60
3. Commission / charges: $-309.83
4. Total payments to you: $-511.09
5. Balance carried forward: $1164.53
6. Cleared balance: $346.28
7. Next payment date: 01 August 2011

czyli:
1. Przeniesiona z poprzedniego okresu suma zarobków jeszcze nie wypłacona fotografowi,
2. Suma sprzedaży od początku okresu (brutto),
3. Prowizja od tego pobrana od początku okresu,
4. Wypłata dla fotografa dokonana w wybranym okresie,
5. Podsumowanie powyższych kwot, czyli to co wychodzi dla fotografa na chwilę obecną,
6. Tyle z tego zostało już naliczone przez Alamy do wypłaty ze spływających (z większym lub mniejszym opóźnieniem) wpłat od nabywców zdjęć - jak już gdzieś tu było, średnio 5-6 tygodni od sprzedaży zdjęcia staje się ona "cleared", sporadycznie nawet po roku i dłużej,
7. Kolejny dzień wypłaty: jeśli kwota z punktu 6 osiągnęła lub przekroczyła $250, pojawia się pierwszy dzień następnego miesiąca (przelew przychodzi 2, 3, czasem 5 dnia miesiąca, zależnie jak dni robocze się ułożą). Jak nie przekroczyła jest "not due", czyli że wypłata się nie należy Smile

Poniżej jest tabelka z ostatnią kolumną "Paid". "x" oznacza, że sprzedaż jeszcze nie jest cleared, "o" to cleared, a data w tej kolumnie oznacza, że w danym miesiącu kwota została wypłacona.
Moja najstarsza sprzedaż, która nie stała się jeszcze cleared pochodzi z lutego, kolejna z kwietnia Smile




RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - pershing - 2011-09-30

No to doczekaliśmy się nareszcie płatności przez PP


RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - Wuja - 2011-09-30

(2011-09-30, 12:10:36)pershing napisał(a): No to doczekaliśmy się nareszcie płatności przez PP

nareszcie Icon_cheesygrin


RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - ambrozinio - 2011-09-30

Dobra wiadomość Smile

Teraz niech się coś jeszcze sprzeda Icon_cheesygrin brakuje mi kilka dolców Smile


RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - Ariene - 2011-09-30

Jakiś czas temu pytałam ich mailowo, czy planują PayPala wdrożyć, zarzekali się że absolutnie nie i pozostajemy przy starych formach wypłat, a tu proszę Smile Miła wiadomość.
Jeszcze gdyby zmienili to "You are paid in the currency of your choice if your balance due of cleared funds is over US$250" na 100$ Icon_wink


RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - mszumlas - 2011-09-30

(2011-09-30, 13:41:19)Ariene napisał(a): Jeszcze gdyby zmienili to "You are paid in the currency of your choice if your balance due of cleared funds is over US$250" na 100$ Icon_wink

Było by miło Smile niemniej im dłużej mają nasze pieniądze u siebie, tym więcej mogą zarobić Smile




RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - mathom - 2011-09-30

doszla opcja wyplaty przez paypala


RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - Ariene - 2011-09-30

No coś Ty? Icon_cheesygrin


RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - mathom - 2011-09-30

hehe, o ja placek Icon_wink


RE: Jak wypłacić pieniądze z Alamy na konto w banku? - remik44992 - 2011-09-30

Z nieba mi spadli, bo właśnie 1 października mam pierwszą wypłatę! Icon_cheesygrin

Tylko jaką teraz walutę ustawić aby było najkorzystniej? Ktoś kiedyś pisał, że we wszystkich regulaminach Alamy posługuje się zielonymi, więc ustawienie GBP lub Euro spowoduje stratę na przewalutowaniu...

remik44992