Stock Board - forum fotografii stockowej
Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) (/watek-zdjecia-ludzi-uniwersalny-model-release.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - yuma2 - 2017-01-22

najlepiej po angielsku, aczkolwiek mozesz pokazac modelowi w jego ojczystym do przeczytania by wiedzial co podpisuje


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - dopam - 2017-01-22

Dopytam jeszcze. Jak sobie to przepiszę bez odniesień do firmy shutterstock, to jedną i tą samą umowę mogę zamieszczać w różnych bankach?
Właśnie mi odrzucili pierwsze dwa zdjęcia za brak MR, choć postać nie jest rozpoznawalna. Ale jak wymagają, to wymagają.


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - yuma2 - 2017-01-23

(2017-01-22, 22:35:25)dopam napisał(a): Dopytam jeszcze. Jak sobie to przepiszę bez odniesień do firmy shutterstock, to jedną i tą samą umowę mogę zamieszczać w różnych bankach?
Właśnie mi odrzucili pierwsze dwa zdjęcia za brak MR, choć postać nie jest rozpoznawalna. Ale jak wymagają, to wymagają.

Tak, u mnie przyjmowali ( ta po angielsku)


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - dopam - 2017-01-27

(2017-01-23, 16:19:47)yuma2 napisał(a): Tak, u mnie przyjmowali ( ta po angielsku)

Dzięki.
Przepisałam sobie z Fotolii akurat MR, i taką przyjęli zarówno u nich, jak i w Shutterstoch, czy Depositphotos.


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - maagda - 2017-02-25

w model realise jest miejsce na zdjęcie modela ( w górnym rogu ) . Czy jest to obowiązkowe? Wysyłacie ze zdjęciem?


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - yanuz - 2017-02-25

Oczywiście ze trzeba fotkę wkleić, najlepiej zrobić w trakcie sesji, taką na wprost jak do dowodu.


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - olejx - 2018-01-04

Cześć postanowiłem w nowym roku dodawać na stoki zdjęcia z modelami. No i napotkałem problem w postaci umowy z modelem. Czy byłby ktoś tak łaskawy i uzyczyłby mi swoją umowę która jest akceptowana na fotoli, shutterstock, iStockphoto i 123rf. Chodzi mi o jedną uniwersalną umowę na wszystkie stoki.

Pozdrawiam.


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - adalbert74 - 2018-01-04

To jest banalnie proste.
Pobierz anglojęzyczną wersję MR z shutterstocka.
Usuń logotyp (i wzmianki z tekstu o SH.. jeśli jakieś są - bo nie pamiętam) tego banku i masz 100% pewność, że wszędzie to zaakceptują.
Wrzucając na Getty pamiętaj, że tam data z MR musi się zgadzać z datą z EXIFu.
Czasami proszą jeszcze o podanie lokalizacji zdjęć - najlepiej pisać coś w stylu STUDIO SHOT albo OUTDOOR SESSION


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - olejx - 2018-01-04

Dzięki bardzo! Pozdrawiam


RE: Zdjęcia ludzi ( Uniwersalny Model Release ) - olejx - 2018-01-04

Czy istnieje jakiś sposób aby pobrać MR z Shutterstock nie w formacie PDF?? nie mam jak go edytować. Na chwilę obecną posiadam tylko google doc. Może ktoś chciałby mi podesłać na maila już edytowany MR?

Pozdrawiam