Stock Board - forum fotografii stockowej
Czy wiek ma znaczenie? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Czy wiek ma znaczenie? (/watek-czy-wiek-ma-znaczenie.html)

Strony: 1 2 3


Czy wiek ma znaczenie? - craft08 - 2008-06-08

Chcialbym sie dowiedziec, czy ktos z was zalozyl konto w rodzinie na starsza osobe tzn babcie czy dziadka...Czy dla Istocku wiek ma znaczenie?Przed przyjeciem...Kiedys slyszalem od kolegi,ze jego dziadek jest fotografem i wnuk chcial na niego zalozyc konto Is ale niestety podobno odrzucili za wiek...Czy wiek przeszkadza nawet jakby ktos mial ponad 90 lat?Przeciez kazdy ma prawo byc fotografem nie uwazacie?


RE: Czy wiek ma znaczenie? - fotek - 2008-06-08

Z zakładaniem kont na kogoś innego niz faktycznie fotografujący to ja bym uważał. Przede wszystkim dlatego, ze oswiadczasz iz jestes autorem zdjec, co juz w tym momencie jest niezgodne z rzeczywistościa (czyli oszukujesz).

Kilka dni temu moje konto na PayPal zostało ograniczone z powodu przekroczenia okreslonej kwoty wypłat i przeszło w stan weryfikacji. Musiałem dosłac dowód osobisty oraz jakis dokument, np. rachunek za telefon, który potwierdza mój adres zamieszkania.

Niby ten fakt związku nie ma, ale pokazuje, ze w pewnym moemncie możesz zostac poddany weryfikacji, a cały ciag zdarzeń: tozsamośc fotograqfa na stocku, konto na PayPal, czy MB, nazwa właściciela rachunku w banku, gdzie transferowane sa pieniadze musi byc spójna i sie zgadzac.

Poddaje wiec pod rozwage wszelkie kombinacje z tożsamościami.


RE: Czy wiek ma znaczenie? - Tomek De - 2008-06-08

Cytat:Kilka dni temu moje konto na PayPal zostało ograniczone z powodu przekroczenia okreslonej kwoty wypłat i przeszło w stan weryfikacji.

czy to konto było wcześniej zweryfikowane kartą?


RE: Czy wiek ma znaczenie? - Edgar - 2008-06-08

Tomek De napisał(a):
Cytat:Kilka dni temu moje konto na PayPal zostało ograniczone z powodu przekroczenia okreslonej kwoty wypłat i przeszło w stan weryfikacji.

czy to konto było wcześniej zweryfikowane kartą?

Miałem parę dni temu to samo co Fotek - na Paypalu.

Tomek De - moje konto było zweryfikowane kartą.


RE: Czy wiek ma znaczenie? - fotek - 2008-06-08

Oczywiscie, było zweryfikowane. Powód był taki:

Przepisy Unii Europejskiej o zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy wymagają od firmy PayPal uzyskiwania informacji od klientów, którzy otrzymują środki finansowe w ilości przekraczającej ustalony limit łącznych płatności. Zaloguj się do swojego konta PayPal, przejdź do strony Opis konta i wykonaj zamieszczone na niej instrukcje, które wyjaśniają, jak podać wymagane informacje. Aby zadośćuczynić obowiązującym przepisom, wykonaj opisane tam czynności możliwie jak najszybciej.


RE: Czy wiek ma znaczenie? - craft08 - 2008-06-08

Fotek rozumiem,ze to moze sie wydawac oszustwem ale jesli ktos mieszka pod innym adresem lub razem z ta osoba o co by prosila by w jego imieniu na dowod zalozyc konto Is jesli naprzyklad sama ta osoba nieda rady fotografowac i wymaga pomocy czyli osoby niepelnosprawne fizycznie lub starsze.Przeciez jesli ja naprzyklad robie zdjecia to mi ktos pomorze czasem w fotografowaniu np.w trzymaniu czegos i tez bierze udzial w fotografowaniu razem zemna to tez jest oszustwem?


RE: Czy wiek ma znaczenie? - fotek - 2008-06-08

Nie dorabiaj filozofii - prawo autorskie jest jednoznaczne. Ale to nie moja sprawa oceniać czy oszukujesz w imie wyzszych idei czy nie.
Podałem przykład, aby pokazać, ze takie kombinacje mogą wyjsc na jaw. Decyzja należy do Ciebie


RE: Czy wiek ma znaczenie? - craft08 - 2008-06-08

Ale jesli dwie osoby robia zdjecie np.malzenstwo i jest jeden aparat to jak to jest z prawami autorskimi?Niebardzo to rozumiem :-( przeciez wiekszosc z was napewno ma pozakladane konta na siebie i na zone czy kogo innego gdzie fotografuja z jednego aparatu.


RE: Czy wiek ma znaczenie? - fotek - 2008-06-08

Pomysl, przeciez to nie aparat robi zdjecia. Ja mam jedno konto


RE: Czy wiek ma znaczenie? - sax - 2008-06-08

craft08 napisał(a):Ale jesli dwie osoby robia zdjecie np.malzenstwo i jest jeden aparat to jak to jest z prawami autorskimi?Niebardzo to rozumiem :-( (...)

a co ma aparat do praw autorskich ??
Swoje foty ładuj na swoje konto, i tyle. Jak będziesz wymyślał, "bo polak potrafi",
to kiedyś przy weryfikacji "dzidę wyłapiesz", i "łza wkur...enia" pocieknie. (sorki za wyrażenie) ... będziesz wtedy mądrzejszy, bogatszy o nowe doświadczenia i ze skasowanym kontem.