Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - greg801 - 2013-04-05

Jestem w IS jako EX i czesc plików odrzucają zaznaczając "No Resubmit"

Czy takie odrzucone zdjęcia mogę wrzucać do innych banków zdjęć na konto innej osoby?

Dzięki za informacje


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - StudioKN - 2013-04-05

NIE, oni zdjęcie cały czas maja w bazie Icon_frown. Nie ryzykuj


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - arfo - 2013-04-05

(2013-04-05, 14:01:55)greg801 napisał(a): Jestem w IS jako EX i czesc plików odrzucają zaznaczając "No Resubmit"

Czy takie odrzucone zdjęcia mogę wrzucać do innych banków zdjęć na konto innej osoby?

a nie sądzisz, że jest to niezgodne z prawem?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - aniaz - 2013-04-05

Nie możesz. Osoba, która wrzuca zdjęcia musi być autorem zdjęcia, więc nie możesz też wrzucić na konto innej osoby, chyba, że jest ona autorem zdjęcia.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - arturm - 2013-04-05

Niestety realia są trochę inne, tzn. pewnego razu bardzo się zirytowałem, znajdując na Shutterstock fotkę bardzo podobną do tej, którą widziałem u EXa na IS. Porównałem później portfolio i na 100% była to jedna osoba. Na Shutterstock wysyłał co prawda dużo mniej zdjęć, ale widać, że były to inne ujęcia z sesji. Z takim przypadkiem spotkałem się dwa razy.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - aniaz - 2013-04-05

Pewnie takich przypadków jest wiele, kombinatorów nie brakuje, nie znaczy to jednak, że tak można Icon_wink Przy takiej ilości sprzedających ciężko o kontrolę, ale wydaje mi się, że jak złapią już kogoś to na pewno nie ma zbyt wesoło, w końcu to jest niedotrzymanie warunków umowy.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - arturm - 2013-04-05

A mogłem być "życzliwy" Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - MaxyM - 2013-04-11

No, a mi się trafił jakiś półgłówek albo zielony listek.
Wywalił mi 14 zdjęć ponieważ miałem w opisie link do obrazka "reklamującego" moje inne prace w danym temacie na IS... A pozostałe 6 przesłał do ekskluzywnej inspekcji, bo nie wie czy są TM... Ręce opadają.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ariene - 2013-05-26

Czy coś im się zepsuło? Przyjmują mi wszystko, jak leci, paczka kilkukrotnie większa i wcale nie lepsza od poprzednich plików... 100% na tak? Żadnego "ALE"? Icon_eek
Tego u mnie jeszcze nie grali Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2013-05-26

Przy tej ilości czekających nie maja czasu się wgłębiać w szczegóły, albo... postawili na ilośc, nie jakość Smile