Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - piotr290 - 2012-03-13

Smile no chyba że kochane Słoneczko zaczęli traktować jako lampę ...............


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - edi - 2012-03-13

(2012-03-13, 12:54:15)piotr290 napisał(a): Smile no chyba że kochane Słoneczko zaczęli traktować jako lampę ...............

tak jest, a teraz wszyscy czekamy az NASA wypusci radiowke do zdalnego regulowania mocy Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - udra - 2012-03-13

Widzę że na iStockphoto też są edytorzy z rocznym stażem fotografowania z pleneru na wakacjachSmile)
Brak profesjonalnej kadry, redukcje etatów robią swoje a szkoda bo niektóre bardzo dobre fotki nie ujrzą światła dziennego bo zabrakło balansu bieli z histogramu.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wuja - 2012-03-13

moja żonka skomentowała: widać kto tam siedzi....


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2012-03-13

Dzięki za słowa otuchy, oczywiście wrzucę jeszcze raz, ale to chyba zgłoszę skautowi bo tak nie może być, żeby taki debil tam siedział i decydował o naszych fotach.
Aniu oczywiście że miało być sunset i tak było w opisie, ja z nerów pomyliłem wschód z zachodem, zresztą zawsze się mylę. No a z lampą to fakt przy wyzwalaniu radiowym w exifie nie będzie lampy no ale kurde kto robi landscape o zachodzie słońca z lampą, chyba tylko ten inspektorek. Wysłałbym go na jakiś kurs podstaw fotografii.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - udra - 2012-03-13

Oj debilki to siedzą to prawdaSmile Ja wrzucałem ponownie zdjęcie za jakieś 2 tygodnie nie dość że przyjęli to jeszcze się sprzedaje a balans bieli i jego wyczucie w świetle zastanym to nowy edytor nie ugryzie tematuSmile)


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - max - 2012-03-13

- ciekawe jak on o tej lampie napisal w oryginale? Icon_wink

- jesli chodzi o slowko "travel" to po przeroznych doswiadczeniach
z nim, po prostu przestalem go dodawac, a przynajmniej przed
przyjeciem zdjecia.
Przyjalem, ze "travel" oznacza dla nich bezposrednia czynnosc
podrozowania, czyli ludzi w trakcie jakiejs podrozy (podrozni z
walizkami na lotnisku, pasazerowie w pociagu).
Twoje zdjecie Pershing kwalifikuje sie natomiast w 100% pod "cele
podrozy", czyli "travel destinations", ktorego zakwestionowac sie juz
nie da. Icon_wink





RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2012-03-13

W oryginale o lampie było tak: "-Direct on-camera flash and/or flash fall-off (bright subject, dark background". Nie jestem bardzo biegły w angielskim ale ja to zrozumiałem właśnie, żeby nie używać w takich przypadkach lampy błyskowej. Co do travel to tego typu zdjęcia mnie osobiście kojarzą się z podróżami, ale... masz maxiu racje, zdjęcie nie przedstawia bezpośrednio samej podróży, myślę, że miszczu popriostu się czepiał, tym bardziej że to tylko jedno słowo które mu się nie spodobało. Cóż nauczka na przyszłość.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - max - 2012-03-13

Tak podejrzewalem. Efekt "zachodowego" zdjecia zinterpretowal jako blad wynikajacy z uzycia lampy blyskowej na aparacie i spadku energii swiatla z lampy na kwadrat odleglosci. Jednym slowem potraktowal Cie jak laika, jakich sie widzi wieczorami pstrykajacych odlegle zabytki, blyskajacych bez potrzeby fleszami i uzyskujacych jasny pierwszy plan i ciemne tlo. Moze sie tak zasugerowal tym sunrisem zamiast sunsetu i go znioslo na inspektorskie manowce? Icon_wink

Tez mi sie travel kojarzy nie tylko z sama czynnoscia podrozowania, ale co agencja to obyczaj. Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2012-03-13

Eee w opisie był sunset, tylko tu na forum pisałem na szybko a zawsze mi się myli sunset z sunriseSmile tak czy siak to dupek jakich mało. Przyjał to:
http://www.istockphoto.com/file_closeup.php?id=19563332
no bo tu balans jest poprawny hehe