Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2012-01-03

To raczej chodzi o MR samej dziewczyny, która jest rozpoznawalna, bo raczej niewiele osób o takich włosach ma takiego samego zwierzaka.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - rachwal - 2012-01-03

Ja bym to zdjęcie z dysku wy... usunął, chyba to właśnie nieśmiało reviewer próbuje przemycić w drugim powodzie odrzutu.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - elbek - 2012-01-03

(2012-01-03, 14:20:31)rachwal napisał(a): Ja bym to zdjęcie z dysku wy... usunął, chyba to właśnie nieśmiało reviewer próbuje przemycić w drugim powodzie odrzutu.

Może i racja. Choć sugestię taką przyjąłbym przy pierwszym notice.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - rachwal - 2012-01-03

Trzeba się nauczyć, że jak za pierwszym razem zdjęcie odpada z byle powodu to za drugim razem znajdzie się inny równie absurdalny... a wtedy nie pozostaje nic innego jak spojrzeć bardziej krytycznym okiem na własną twórczość. Przynajmniej ja tak robię...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - elbek - 2012-01-03

(2012-01-03, 14:36:13)rachwal napisał(a): Trzeba się nauczyć, że jak za pierwszym razem zdjęcie odpada z byle powodu to za drugim razem znajdzie się inny równie absurdalny... a wtedy nie pozostaje nic innego jak spojrzeć bardziej krytycznym okiem na własną twórczość. Przynajmniej ja tak robię...

Też tak robię, choć zdarza mi się, że dodam o jedno słowo kluczowe za dużo i dostaje zwrotkę. Po poprawieniu zdjęcie przechodzi. Mimo wszystko mam więcej zdjęć na dysku niż w kolejce. Swoją drogą konto na is mam od paru lat, a nie wrzucałem dużo. Póki co przeszlo 70% tego co wysłałem. Człowiek się uczy całe życie Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - cranium84 - 2012-03-10

Ja kiedyś zacząłem wrzucać zdjęcia i przestałem bo wszystko odrzucali mi za resizing a to dlatego ze foty przeważnie był z S5pro który " interpoluje" zdjecia. Ostatnio mnie olśniło ze przecież można wrzucać zdjecia bez exifów. i nagle zaczeły przechodzić. do czasu Smile teraz :
Date range of model releases
For photographs taken on or after the 1st of September 09, iStockphoto cannot not accept catchall or multi-shoot releases for any model (other than self portraits). A new release must be signed for each of your shoots.

Czy ja dobrze rozumiem, że do każdego zdjecia pomimo ze to ta sama modelka, ta sama sesja tylko inne ujęcie powinienem mieć inny model release? czyli chce wrzucić 50 zdjeć z sesji to 50 osobno podpisanych MR?

pierwsze zdjęcie z sesji mi przeszło nastepne już nie :/


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Gubcio - 2012-03-10


Nie ... do każdego zdjęcia z tej samej sesji załączasz ten sam Model Release. (Każde zdjęcie z osobą musi posiadać MR ale jest to ten sam MR dla całej sesji).


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - cranium84 - 2012-03-10



No właśnie tak robię i nagle mają jakieś "ale". No nic wysłałem jeszcze raz ten sam MR. :-P


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - yanuz - 2012-03-10

W MR jak wysyłasz fotę na iStockphoto musi być konkretna data sesji najlepiej zgodna z datą wystawienia tegoż MR. Nie może być MR np; na cały rok 2011.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - cranium84 - 2012-03-11

(2012-03-10, 22:45:46)yanuz napisał(a): W MR jak wysyłasz fotę na iStockphoto musi być konkretna data sesji najlepiej zgodna z datą wystawienia tegoż MR. Nie może być MR np; na cały rok 2011.

Tak wiem nigdy nigdzie na innych stockach nie miałem problemów. MR istocka wypełniony jest ok ( w końcu go wcześniej zaakceptowali ) no a przy innym zdjęciu z tej samej sesji tego samego MR nie chcą zaakceptować. to mnie zdziwiło.