Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-07-13

(2011-07-11, 22:23:48)122 napisał(a): I na tym należało by zakończyć dywagacje nad tematem "Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto!"
Nie narzekam na odrzuty i nigdy nie narzekałem, nie wiem dlaczego na tym mielibyśmy zakończyć nasze dywagacje. Rzecz poszła o różne kierunki patrzenia na fotografię.

(2011-07-12, 07:13:49)blas napisał(a): Dla mnie hobby to było sklejanie samolotów, chociaż jak teraz na to spojrzę to była niezła strata czasu Smile
A tutaj żeby wysłać parę fot trzeba się nieźle narobić, więc jak te foty nie idą, to jest to przykre hobby.
Dlatego podoba mi się porównanie(zrobione przez 122) stoków do sklepu z fotami - to jest po prostu sklep, a my producenci, a nazywać to można jak się chce - może być i hobby Smile
żartujesz?, byłem robiłem se uslugi dla ludności o charakterze "Złote Gody" wyszedłem przed hotelik na pięć minut ponieważ zauważyłem, że mają bardzo zadbany trawniczek i w ciągu 5 minut cyknąłem 4 fotki, dlaczego nie?, w lightroomie nad każdą posiedziałem 45 sek. Wysłałem do iS, przyjęli wszystkie... ale się narobiłem Icon_cheesygrin

To czy foty "pójdą" to dla mnie nieco drugorzędna sprawa, leżą na iS i jeść nie wołają, praktyka pokazuje, że wcześniej czy później znajdą adoratora.

"Dlaczego znowu odrzucili moje zdjęcie?" myślę, że raczej należałoby w tym wątku pomagać ludziom jak mają się do iS dostosować by fotki przechodziły ich kryteria techniczne. Polecanie ludziom kursów za twardą kasę, czy sugerowanie by wynajęli "top modelkę" bo zwykłe twarze się nie nadają, nie odpowiadają na pytanie zadane w temacie wątku. Te odpowiedzi powinny się znaleźć w wątku "dlaczego nie zarabiam 20 000PLN miesięcznie na iStocku?"

No i na dodatek te mowy o końcu świata, stocków i papieru toaletowego... Odbieranie ludziom prawa do decydowania jakie chcą i jak uprawiać swoje hobby.

Dlatego poprosiłem o darowanie życia myślącym, że można inaczej.

Tomato ioslated to nie jest moje hobby, backgroundy przed hotelem też nie, ale jeżeli pierwsze trwa tyle co nałożenie na drugi talerz dania, a drugie trwa 5 minut na 4 zdjęcia, to u licha dlaczego mam tego nie zrobić?, nie wolno mi?, te zdjęcia w swoim czasie zarobią i o to chodzi. Moje hobby to inna fotografia i myślę, że to da się dostrzec spoglądając na moje pf na iS.
To naprawdę takie trudne zaakceptować, że ktoś chce inaczej i nie interesują go gołe panienki w sensie fotograficznym???




RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wuja - 2011-07-13

Wydaje się że wątek można przenieść do działu filozoficznego.

a dlaczego odrzucili moje zdjęcie?
Przecież napisali dlaczego. Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-07-17

Nie widziałem czy jest wątek: "przyjęli mi zdjęcie na iStockphoto", jeśli jest to się nie pogniewajcie. Muszę!, inczej się uduszę... dzisiaj przyjęli mi na iS po raz pierwszy fotkę analogową! Smile cieszę się bardzo, fotka zrobiona aparatem Flexaret VI Automat (Meopta) na filmie Fuji Reala Superia, ziarenko aż miło, ale wyczytałem, że weług iS ziarno to nie szum cyfrowy i w odróżnieniu od szumu cyfrowego nie jest niepotrzebnym artefaktem ale jest czymś co buduje fotografię i jej atmosferę... z sercem za uchem, podesłałem fotkę i się okazało, że przyjęli Icon_cheesygrin
Widok z Nosala w kierunku Gubałówki
kurczę, naprawdę się cieszę Icon_razz


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wuja - 2011-07-17

KAPA - BOMBA gratulacje najszczersze... Icon_cheesygrin


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - claraveritas - 2011-07-18

KAPA mi dodał otuchy w stare fotki z nad Atlantyku robione na filmie Kodaka, i zakopane gdzieś w szufladzie pod stertą albumów..dzięki Kapa!


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-07-19

Icon_cheesygrin dzięki, "stare fotki"... u mnie jest troszkę inaczej, te fotki są nowe! Smile i to co dla mnie najważniejsze to to, że mogę robić to co naprawdę lubię i jest to równoważne (w widzeniu iStocka, bo dla mnie jest ważniejsze) z fotografią cyfrową. Ot, można się jeszcze na tej planecie uśmiechnąć i mieć satysfakcję Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - claraveritas - 2011-07-19

no to duużo uśmiechu i satysfakcji życzę..Tobie i sobie bez wzgledu na warsztat i zamiłowanie do niego Icon_wink

ps szukam niszy którą na równi bedzie konkurowała z pięknymi modelinkami i niedługo ją znajde bo musze udowodnić teze że można inaczej..pozdr.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-07-21

dzięki!, z tego co widzę to tak będzie, przyjęli kolejnego analoga Widok z tarasu Jaskini Bielańskiej na Słowackie Tatry To też nowe a nie stare foto, a kolejny negatyw już się w łazieneczce ekhmm... ciemni znaczy się, suszy Icon_wink Icon_cheesygrin


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - MaxyM - 2011-08-08

Zaczelo sie...
Ilustracja - Tekstura - OVF
Ilustracja w polaczeniu ze zdjeciem - OVF
-"- - OVF
Kajaki bez zadnych napisow i TM - TM

Trzeba sie przestawic...

I mam pytanie - jak to jest z ilustracjami - dac sobie spokoj? Skoro odrzucaja za OVF?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2011-08-08

Grafikę rastrową wrzucaj tylko w rozmiarze XXXL. Duże rozmiary chyba łatwiej przechodzą i już na pewno mają dużo ciekawsze ceny. Moim zdaniem warto wrzucać tekstury, ale tylko kilka na tydzień.
Mi ostatnio odrzucają tekstury za "This file could be improved" - no jasne każdy plik można ulepszyć Smile

Powód odrzutu Overfiltered to mogą być te gradienty na niebie, na IS to nie przejdzie.

Cytat:Trzeba sie przestawic...
Jeśli na Shutterstock sprzedajesz bardzo dużo licencji, to może się okazać, że nie warto się przestawiać.