Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2011-07-12

Graficy kupujący na stockach już sie "obżarli" zdjęciami. Mają potężne archiwa. teraz wydłubują pojedyńcze rodzynki. i te rodzynki potem odrazu widać we wszystkich możliwych publikacjach. Lubie chodzić do biedronki. Reklamy tej sieciówki to żywcem zdjęty most popular z Shutterstock Icon_wink. Dobre pole do obserwacji czego szukają.

Spadek traffica na IS mniej wiecej pokrywa sie ze wzrostem OD na SS, także nie jest źle.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wuja - 2011-07-12

(2011-07-12, 09:03:42)canion napisał(a): także nie jest źle.

To w końcu jak jest?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2011-07-12

globalnie czy miejscowo?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - edi - 2011-07-12

ja bym chetnie uslyszal jak wg. ciebie Canion jest na stockach ale w wydaniu globalnym, rosnie ? spada ?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2011-07-12

MZ w globalnym to jest, jak widać na wykresach, chyba na niszowych stoczkach nie ma lepiej niz na is?
Jak jest mniej kupujących to nie ma siły żeby towaru się więcej sprzedawało. Wcześniej czy później kryzys trochę puści i sprzedaż na Shutterstock będzie generalnie rosła. o is co miałem powiedzieć powiedziałem Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2011-07-12

Wg tego zestawienia trendów, które cytujecie, to 123rf za chwilę dogoni Shutterstock Smile
[Obrazek: ss123g.jpg]

Moim zdaniem to zestawienie nie odzwierciedla zupełnie ilości sprzedaży generowanej przez poszczególne stoki.

Dodam jeszcze, że w przypadku IS cały ruch generuje potencjalne przychody, bo potencjalni i obecni klienci mogą kupić kredyty.
Natomiast w przypadku Shutterstock ruch obecnych klientów generuje straty, bo czym więcej klient kupi, tym mniej z abonamentu zostanie dla SS. Tylko ruch potencjalnych klientów generuje potencjalne przychody.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2011-07-12

majszter, 123 ostro działa w wyszukiwarkach jest dobrze widoczne i stąd MZ ładnie rosnący zasięg, co po części przenosi się na sprzedaż(przynajmniej u mnie coś tam rośnie), ale żeby w $$ dogonić czołówkę jeszcze sporo brakuje.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - mathom - 2011-07-12

majszter ma racje.

a w ogóle ranking alexy ma się nijak do czegokolwiek - z realną liczbą wejść na stronę na czele, a gdzie tu mówić o sprzedaży. chyba, że by mieli rootkity w każdym serwerze http i tam to zliczali Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2011-07-12

w statsach alexy nie ma nigdzie info o realnej liczbie wejść.
Oczywiście wniosków o $$$ na podstawie zasięgu za bardzo wyciągać nie można, ale porównać zasięg/sprzedaż Shutterstock pół roku temu i zasięg/sprzedaż teraz już można. jakaś korelacja zresztą jest, pytanie jaka.
na wykresie zasięgu widać że dla 123 też wyhamował wzrost w tym samym czasie co dla Shutterstock i is.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - mathom - 2011-07-12

ja się pytam - skąd oni mają dane ? Icon_wink