Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2011-07-11

Jak widzisz zmienilem wpis. Tamten moglby byc odczytany jako atak personalny a nie o to chodzi


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - 122 - 2011-07-11

Przyjemność to mi daje jazda na rowerze z dziećmi, ale w związku z tym nie szukam zawodów, w których bym startował dla potencjalnych nagród i zysków.
Stock`i to sklepy do których wstawia się produkty na sprzedaż, i szczerze mówiąc, a raczej pisząc, to nie za bardzo rozumiem głosy osób które mówią że to fajny sposób na hobby czy sprawdzenie się.
Nie znam żadnego producenta , który by zaopatrywał sklepy dla przyjemności.
To że istnieje taka możliwość to świetnie, można dziergać koraliki i wstawiać je do pasmanterii, tak jak fotki na stock`i. Tylko po co?
Ale to moje spojrzenie na temat, i szanuję tych co myślą i robią inaczej.
A może Wam po prostu zazdroszczę że robicie to z radością i przyjemnością, a nie jak ja z wyrachowaniem i chciwością.



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - alzajac - 2011-07-11

(2011-07-11, 20:43:33)canion napisał(a): Jak widzisz zmienilem wpis. Tamten moglby byc odczytany jako atak personalny a nie o to chodzi

Nie ma problemu Smile nie uznałem tego za żaden atak Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2011-07-11

Co nie zmienie faktu ze chowanie sie za pojęciem hobby jest bez sensu. Ale moze ja juz za stary jestem na rozkminienie. Moje pokolenie jak mialo zajawke/hobby to szlo sie jak w dym. Na max. Kazda wolna chwila schodzila na doskonaleniu. Rozumiem ze dzis hobby to smutny obowiazek ktory nalezy odwalic możliwie najniższym kosztem wlasnym.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - alzajac - 2011-07-11

A ja może jestem jeszcze trochę za młody żeby ogarniać czym jest albo czym powinno być dla mnie hobby Smile ciężko sprawa z tym hobby Icon_sad


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-07-11

za Wikipedią: Hobby (pasja, pot. konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

Konia z rzędem temu który wyczytał tu, że hobby to praca zarobkowa na maksa!
Ludzie!, żyjcie sobie i dajcie żyć innym, tak jak tego chcą, a nie tak jak Wy tego chcecie, dajcie żyć nawet jeśli nie rozumiecie po co tak a nie po Waszemu.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - 122 - 2011-07-11

(2011-07-11, 21:39:19)KAPA napisał(a): Ludzie!, żyjcie sobie i dajcie żyć innym, tak jak tego chcą, a nie tak jak Wy tego chcecie, dajcie żyć nawet jeśli nie rozumiecie po co tak a nie po Waszemu.
I na tym należało by zakończyć dywagacje nad tematem "Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto!"




RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2011-07-12

I dalej nie wiemy co tym Titanikiem, bo może to jest klucz do "Dlaczego odrzucili moje zdjęcie?"
Jak się spojrzy na to od strony getty, to sprawa wydaje się prostsza. istock(i inni) zabili sprzedaż fot na dużych stokach, można o tym poczytać u dużych stokerów(czyli generalnie hobbyści zabili dochody "prawdziwym" stokerom Icon_wink ). No więc na zdrowy rozum, jak się ubije wszystkie małe stoczki, to będzie jak przedtem czyli lepiej niż teraz(dla nich, nie dla nas) Smile RPD na istocku poszło ładnie w górę tego jestem pewien, bo nawet mnie poszło dzięki P+. No ale żeby teraz tam zarabiać trzeba być agency najlepiej.
Stąd rozgoryczenie Caniona, bo sprzedaż w dół, a z czegoś trzeba żyć. Miałem nakupić nowego sprzętu, ale się wstrzymuję, bo może "to to" w ogóle przestanie zarabiać??

Dla mnie hobby to było sklejanie samolotów, chociaż jak teraz na to spojrzę to była niezła strata czasu Smile
A tutaj żeby wysłać parę fot trzeba się nieźle narobić, więc jak te foty nie idą, to jest to przykre hobby.
Dlatego podoba mi się porównanie(zrobione przez 122) stoków do sklepu z fotami - to jest po prostu sklep, a my producenci, a nazywać to można jak się chce - może być i hobby Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2011-07-12

Jak nie wiemy jak wiemy co z IS Titanic. Ruch na poziomie noworocznym , film pamiętacie , to chyba ten moment gdy rufa sie podniosła i zaraz sie przełamie.

[Obrazek: d1c7fbf2c95b.jpg]





RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2011-07-12

jak ktoś dostał bodziec do myślenia w postaci protestów rozsyłanych do kupujacych przez stokerów i porównał ceny np z shutter, to się po prostu przeniósł. Zostali ci którym zależy na fotach ex. Sam ostatnio szukałem fotek i przekierowałem się na shutter(a także znajomych...)


[Obrazek: graph?&w=400&h=220&o=f&c=1&y=r&b=ffffff&...photo.com&]

na Shutterstock też był spadek, co w sumie tłumaczy kiepską sprzedaż nowych fotek

(edit: hmmm, wydawało mi się że nie dałes porównania stąd moje...)