Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - antos777 - 2011-07-05

Istock nie lubi cukierkowych i wyostrzonych zdjęć ( w przeciwieństwie do np Dreamstime`a).


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2011-07-05

no cóż proponuję pooglądać fotki abu
może po prostu trzeba umieć to zrobić? Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2011-07-05

Niejednokrotnie w tym wątku o tym pisano, że wiele zależy także od inspektora.
Nie tak dawno wrzuciłem testowo dwa zdjecia z zimowej wędrówki po górach. Trenowałem zdjęcia pod słońce... sporo flar i odbić (które wg mnie nadawały zdjeciu klimatu) ... liczyłem sie z odrzutem, a jednak obydwa zdjęcia przeszły bez problemu


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - alzajac - 2011-07-05

(2011-07-05, 00:34:49)Crazy_Cat napisał(a): A nie mówiłem... I po co Ci to było? Smile Tam jest jeszcze trudniej niż na SS, ale ja w końcu zrozumiałem (chyba) o co im chodzi. Obróbkę (wszelkie wyostrzanie, nasycanie i inne kombinacje na zdjęciach) zredukuj do minimum. Zwracaj sporą uwagę na CA. I nie wrzucaj słabych swoim zdaniem zdjęć bo szkoda tamtejszych limitów.

no powiem Ci że w sumie zależy jak na to patrzeć bo wcale nie jest aż tak źle jak się tego spodziewałem Smile

a co do odrzutów jeszcze przed chwilą uznali że do zielonej ściany nie pasuje słowo zielony Icon_cheesygrin no nic, widzę trzeba trochę ich wyczuć bo może do LCV na Shutterstock już się przyzwyczaiłem to tutaj wkraczam w nowy świat Icon_cheesygrin




RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-07-11

Nie jest tak źle jak to malują, da się przeżyć i siniaków iS też Ci nie narobi Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2011-07-11

czy komukolwiek udało sie w ostanim roku wygenerować na IS produkt /zdjęcie/ które bedzie sie sprzedawało stabilnie powiedzmy 1 raz dziennie?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2011-07-11

dodajmy zatem, żeby sprecyzować, że po roku powinien mieć ten produkt ok 360dli Smile

Moim zdaniem takie rzeczy zdarzają się nie często i tylko najlepszym. Chyba że lata temu było to powszechne?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2011-07-11

powszechne to nie ale kilka takich rodzynków rocznie zwykle dawało sie wygenerować.

Czy może wiec ktoś wytłumaczyć mi to parcie na IS Titanic? Toz zaraz deposit bedzie wydajniejszy finansowo.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-07-11

Ja tam chcę być z takich samych powodów z jakich fotografuję analogami, lubię... to chyba wystarczający powód? Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2011-07-11

ale konkretnie. Lubisz co? patrzeć jak zdjęcia leżą i sie kurzą na IS czy jak są sprzedawane po 0,19 a czasem mniej. Zakładam że początkujący którzy w tym wątku tak sie dobijają do IS i rozkminiają odrzuty mogą liczyć na max 1-2 DL dziennie. czyli średnio jakieś 0,5 $. x 24 dni daje 12 $ miesiecznie minus podatki. . to nawet nie pokrywa kosztów prądu zużytego na zebranie zarejestrowanych pikseli do kupy w tak zwane "zdjęcie"

Gdzie tkwi haczyk że warto? Serio pytam.Chcem sie nauczyć sensu nowego które jak widzę wkracza na stocki. Hard work for fun.