Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - dobry44 - 2011-03-25

A jak z tymi ticketami? Piszą w sposób bardziej szczegółowy powody odrzutu?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Crazy_Cat - 2011-03-25

Ogień żółty celowo. Specjalnie lałem wodę, żeby był żółty. Icon_wink Niebieski też mam, ale tego jest dużo na stockach jak zauważyliście.
Dzięki za miłe słowa apropo portfolio. Wrzucam sukcesywnie zapasy z dysku (właściwie to już koniec). Ogólnie mam dość sporo odrzutów, tak do 50%. No i bądź tu mądry: Shutterstock pisze zawsze, że "out of focus", a widzę, że IS odwrotnie. Preferuje nie wyostrzane. Nie widzi mi się przygotowywanie dwóch różnych wersji pod oba stocki. Icon_sad


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-03-25

iStock to zupełnie inna bajka, trzeba przygotowywać fotki pod iStocka i trzeba pod Shuttera oddzielnie, przy czym te z Shuttera można słać spokojnie na wszystkie inne stocki.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Crazy_Cat - 2011-04-12

Odrzucają mi ostatnio fotki za niepasujące słowa kluczowe, tymczasem... słowa, które wymieniają w powodzie odrzucenia nie są dodane. Owszem były one w metadanych pliku, ale po imporcie do DeepMeta zostały usunięte i na iStockphoto ich nie widać. Czy ktoś wie o co chodzi?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - claraveritas - 2011-04-13

(2011-03-25, 18:36:58)KAPA napisał(a): iStock to zupełnie inna bajka, trzeba przygotowywać fotki pod iStocka i trzeba pod Shuttera oddzielnie, przy czym te z Shuttera można słać spokojnie na wszystkie inne stocki.

czyli pod IS lepiej zostawic naturalne..?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-04-14

moim zdaniem tak


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wuja - 2011-04-14

Kapa dobrze pisze i ja też tak robię


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - wawritto - 2011-04-14

I dodam, że na IS odpadają napisy typu "Your text" etc. Podobnie na Veer.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - alzajac - 2011-07-04

takie pytanko mam bo ja rozumiem że słowa kluczowe mogłem przedobrzyć ale... czy to normalne że naturalne zdjęcia odwalają za overfiletred? trochę jestem zniesmaczony... Zdjęcia takie jak:

[Obrazek: stock-photo-black-leather-army-boots-old...735717.jpg]

[Obrazek: stock-photo-lake-landscape-with-blue-sky-79730962.jpg]

[Obrazek: stock-photo-green-meadow-landscape-with-...730875.jpg]

są wg nich overfiltered...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Crazy_Cat - 2011-07-05

A nie mówiłem... I po co Ci to było? Smile Tam jest jeszcze trudniej niż na SS, ale ja w końcu zrozumiałem (chyba) o co im chodzi. Obróbkę (wszelkie wyostrzanie, nasycanie i inne kombinacje na zdjęciach) zredukuj do minimum. Zwracaj sporą uwagę na CA. I nie wrzucaj słabych swoim zdaniem zdjęć bo szkoda tamtejszych limitów.