Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - CamiArt - 2011-02-26

(2011-02-26, 14:39:21)kivoart napisał(a): może bez widelca, który zaburza kompozycje miałoby jakieś szanse.

to jest jedno z kilku podobnych zdjęć, więc i bez widelca się znalazło, ale np. na Shutterstock lepiej sprzedają się te z jakimiś dodatkami, więc klienta wcale nie jest tak łatwo rozgryźć Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2011-02-27

moim zdaniem ten widelec jest za duży i burzy całą kompozycje


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - wawritto - 2011-03-22

Jeśli chodzi o TM to tylko IS trzyma poziom, zapomniałem oczyścić guzik od koszuli i nawet bym o tym nie wiedział. Zdjęcie wszędzie przeszło tylko IS trzyma odpowiedni poziom spostrzegawczości Icon_cheesygrin


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - edi - 2011-03-22

sprawdze w praktyce z tym guzikiem za pare dni jak kolejka dojdzie do pau moich zdjec gdzie rowniez zapomnialem rozmyc logo na guziczku u koszuli, jest widoczne [mozna sie domyslic] na powiekszeniu okolo 200%, wiec zobaczymy Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2011-03-22

Mi odrzucają nawet jeżeli jakieś napisy sa nieczytelne... wiec nie ma co testowac, odrzucą na pewno Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - edi - 2011-03-22

to sie zrobi resubmit, a tymczasem szkoda marnowac wolnych slotow do uploadu


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - dobry44 - 2011-03-25

Czy wysyłanie ticketów coś daje? Mam na istocku dopiero kilka zdjęć i naprawdę jestem ciekaw czemu niektórych nie przyjmują. Odpowiadają na tickety jakoś bardziej szczegółowo? Wolałbym wiedzieć co poprawić niż powielać te same błędy (najprawdopodobniej związane z obróbką).


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Crazy_Cat - 2011-03-25

Czy oni tak zawsze z tymi artefaktami? Z 18 przyjęli 2 fotki a reszta poleciała w zasadzie tylko za: "This file contains artifacting when viewed at full size". To druga wrzuta, w poprzedniej też było sporo cięć z tego powodu. Będę próbował oczywiście resubmit, ale pytanko - o co im tak naprawdę chodzi, bo wszystkie fotki przyjęte przez resztę banków bez żadnego ale. Tutaj parę przykładów:

Obraz1
Obraz2
Obraz3


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - aniaz - 2011-03-25

(2011-03-25, 09:08:42)Crazy_Cat napisał(a): Czy oni tak zawsze z tymi artefaktami?

1 - masz aberrację na kapuście (tam gdzie jest przepał)
2 - szczerze mówiąc nie widzę, może chodzi o szumy na niebie, potrzebny większy plik, żeby to ocenić bo powiększanie na fotolii jest męczące Icon_wink
3 - też pewnie aberracje, zerknęłam na iStockphoto jak tam wyglądają zdjęcia z gazem i raczej są niebieskie, może o to im chodzi.

Ale prawda jest taka, że czasem w ogóle nie wiadomo co autor miał na myśli i czepiają się błahostek.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - yanuz - 2011-03-25

1- jak wyżej
2- widoczne wyostrzenie
3- umyj te palniki! bo zawsze będzie żółta poświata od soli (chlorek sodu...)
Ale ogólnie tak trzymaj, bardzo ładne portfolio.