Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ariene - 2011-02-03

Cierpliwości mi potrzeba na ten bank Icon_neutral ! Odrzucają perfidnie i jakby na złość :/ za słówka. Takie zdjęcie nie może być opisane m.in. takimi słówkami:
Pen (Writing Instrument), Tomato, Graham, Ingredient (Food), Staple, Lettuce,...
Toż to są zawarte na zdjęciu elementy Icon_sad
dla przykładu to samo zdjęcie z SS:
[Obrazek: stock-photo-sandwich-on-glass-plate-with...844903.jpg]


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - edi - 2011-02-03

Ariene ja bym na twoim miejscu wyslal ticketa do:

Scout (file re-evaluation)
(send Scout the number of a rejected file you would like re-inspected)
Please note: maximum three tickets in a month

bo na moj gust to jakis inspektor zaszalal i to mocno, mialem podobnie we wtorek i srode, pewnei inny inspektor i sie czepil, kazdy ma niestety inne podejscie :/


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - CamiArt - 2011-02-19

Mnie bardzo dziwi fakt przyjmowania zdjęć takich bardziej artystycznych, które wg mnie są b.fajne i kreatywne, ale w większości odrzuciliby je za zły balans bieli inne pierdoły dotyczące koloru i obróbki... ciekawe od czego to zależy

Przykład portfolio


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-02-19

No przecież nie odrzucili prawda? Te zdjęcia to taki poziom, gdzie Twórca decyduje jaki ma być balans bieli i inne... a nie byle inspektor, po prostu świetne fotografie! Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - CamiArt - 2011-02-19

(2011-02-19, 16:55:44)KAPA napisał(a): No przecież nie odrzucili prawda? Te zdjęcia to taki poziom, gdzie Twórca decyduje jaki ma być balans bieli i inne... a nie byle inspektor, po prostu świetne fotografie! Smile

Tak, to, że te fotografie są świetne to nie ma co dyskutować i ja tego absolutnie nie podważam, ale wszędzie na stockach jest napisane, że zdjęć artystycznych nie chcą, czego ja nie do końca rozumiem, bo przecież sporo ludzi chce takie kupować. Różne filtry i inne rzeczy zakłócające poprawny balans bieli i światło przydają się nie tylko w takiej sztuce, ale chociażby w zdjęciach starej architektury, jak nie chcesz robić z nich cukierkowych fotek niebo 150% blue. Wiadomo, że osoba, której podesłałam pf to inna bajka, ale niech działają dla każdego wg tych samych zasad. Mi zawsze odpisywali, że chcą surowe zdjęcia, a nie żadne vintage czy inne retro.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2011-02-19

(2011-02-19, 17:15:11)CamiArt napisał(a): Tak, to, że te fotografie są świetne to nie ma co dyskutować i ja tego absolutnie nie podważam, ale wszędzie na stockach jest napisane, że zdjęć artystycznych nie chcą, czego ja nie do końca rozumiem, bo przecież sporo ludzi chce takie kupować.

To sa zdjecia w kolekcji Veta... ma ona swoja specyfikę, właśnie tę odmiennośc od typowych stocków


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - KAPA - 2011-02-19

wiele też tu napisano, że iStockphoto nie chce architektury, krajobrazów, zdjęć w pochmurne dni itd., a ja prawie mam same takie i do tego sporo b&w w takich tonacjach jak lubię...
Nie wiem z czego to wynika, ale to właśnie iStockphoto przyjmuje mi zdjęcia, które lubię robić a inne stocki odwalały mi je za LCV


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - wawritto - 2011-02-19

Na IS chyba nie istnieje LCV. Przechodzą foty, które na innych stockach nie przeszły właśnie z tego powodu.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - CamiArt - 2011-02-26

Po dwóch latach prób IS wreszcie przyjął mi 5 zdjęć z takiej oto serii Smile ciekawe czy pozostaną jedynymi w moim portfolio Smile

[Obrazek: istockphoto_15752071-mozzarella-with-tomato.jpg]


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2011-02-26

może bez widelca, który zaburza kompozycje miałoby jakieś szanse.