Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2010-12-17

Hmm... nigdy tego nie robie i jeszcze sie nie zdarzyło, aby taki MR odrzucili


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - yanuz - 2010-12-17

Z MR rzeczywiście wybrzydzają... ale jeśli ogólnie to chyba jakby są bardziej tolerancyjni. Może to promocja przedświąteczna, ale ostatnio mam niewiele odrzutów.


Powody odrzucania zdjęć. - barracuda - 2010-12-29

Witam.

Mam nadzieję, że nie dubluje tematu, ale nie znalazłem wyjaśnienia w innych wątkach.
Mogę prosić o wyjaśnienie kogoś bardziej doświadczonego, co dokładnie jest powodem odrzucenia np. tego zdjęcia?
Wg mnie chodzi o elementy typu włosy , które ciężko potem wyciąć z białego tła, ale dwa inne zdjęcia na których włosy układały się podobnie zostały zaakceptowane. Dlatego nie za bardzo mogę pojąć o co chodzi. Chyba, że poniższy komentarz mam rozumieć inaczej...?
pozdrawiam
Tomek

[Obrazek: ist215199650younggirlli.jpg]

Rejection Reason

The execution of isolation contains stray areas that are either too feathered or rough.

For more information about iStockphoto Isolation Standards, please see:
http://www.istockphoto.com/tutorial_2.6_isolation.php


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ariene - 2010-12-29

Trudno powiedzieć cokolwiek przy tak małym rozmiarze obrazka. Może mnie już oczy mylą, ale z tego co się dopatruję, to lewa strona postaci, a dokładniej łokieć nie jest dokładnie izolowany, widać szarości, prawa strona z kolei wygląda na ostro przejaraną. Daj fragmenty w powiększeniu, może być jako link.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - barracuda - 2010-12-29

To link do większego rozmiaru:

Big size...

Chociaż jak teraz patrzę, to może być faktycznie tak jak piszesz. A jeśli tak, to jak to poprawić...?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - yanuz - 2010-12-29

Przy łokciu i między piłką a ubrankiem są szare miejsca. Jeśli chodzi o izolowane tło to na tym stocku mają hopla, fuszerka nie przechodzi. Niektóre zdjęcia po dwa razy poprawiałem zanim przyjęli. Trzeba dokładnie oglądać, ja sobie powiększam nawet do 400 procent i po brzegach czyszczę, czyszczę ...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ariene - 2010-12-29

barracuda napisał(a):A jeśli tak, to jak to poprawić...?
jak najszybciej Icon_razz

A tak poważnie, to zdjęcie jest tragicznie niewyizolowane... od włosów po całości w dół wymaga poważnej pracy w programie. Przyznam, że mi by się nie chciało nad tym zdjęciem siedzieć, wolałabym zrobić je ponownie - poprawnie.
Balans bieli też jakby w zielenie wpadał. Monitor kalibrowany był? Icon_wink

Co tu było tłem? Jak daleko znajduje się model od tła? Należałoby prześwietlić tło, a nie modela, wtedy tło będzie automatycznie białe Icon_wink Wrzucając takie zdjęcia do akceptacji licz się z częstymi odrzutami, bo jeśli coś takiego przejdzie, to chyba tylko przez pomyłkę. Zwyczajnie zaniżysz sobie akceptowalność.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - CamiArt - 2011-01-14

Wg mnie iStockphoto to bardzo ciekawy bank... od 2 lat nie przyjął mi ŻADNEGO zdjęcia, które z mniejszym lub większym powodzeniem sprzedają się w 3 innych bankach Smile Uważam to za baaaardzo ciekawy przypadek, szczególnie, że powody odrzutów często były z kosmosu Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2011-01-14

(2010-12-29, 16:20:40)barracuda napisał(a): A jeśli tak, to jak to poprawić...?

Jeżeli pracujesz w Photoshopie to wlacz sobie warstwę "Krzywe", pociagnij wykres mocno w dół, aby obraz ściemniał. Wtedy zobaczysz każdy farfocel na zdjęciu. reszta, to już kwestia Twojej wprawy


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - mathom - 2011-01-15

a w lightroomie klawisz "J" pokazuje przepalone partie.