Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - jjkol - 2010-04-27

Witam. Ostatnimi czasy powody odrzucania fotografii tu dzież ilustracji w moim przypadku. Z keywordsami już w sumie się uporałam, daje przeważnie te co we wcześniejszych ilustracjach no i oczywiście zdecydowanie zmniejszona ilość jest lepsza.

MR w moim przypadku to szkice, niestety jak to się przekonałam ostatnio ilustracja nie powstała na podstawie szkicu. Po decyzji wysłałam prośbę do Scuta o szczegółowe wyjaśnienie. No i przyszła odpowiedz: " biorąc pod uwagę ilustracje i załączony szkic, ilustracja jest za dokładna i szczegółowa, i nie mogła powstać z załączonego szkicu. Cienie ciała jak i cała postać, oraz dodatkowe elementy sa za realistyczne by powstały z takiego szkicu"

No to ja nie wiem... sorry bardzo ze w szkicu robię tylko szkic postaci i ogólny pomysł ilustracji a całość dopracowywana jest w trakcie rysowania.
A mniej więcej wygląda to tak:
[Obrazek: 8dcb00e86f4195f1m.jpg][Obrazek: 3e0ec8b1e4cbd0efm.jpg]

Jak dla mnie trochę paranoja no ale cóż. Teraz mam ilustracje czaszki w 6 ujęciach w pending executives no bo przecież mało czaszek jest. Ciekawe co z tego wyniknie.

Ogólnie akceptacja spada masakrycznie a czas oczekiwania na wynik inspekcji jest przytłaczający. Może kiedyś będzie lepiej.

Pozdrawiam wszystkich i życzę max DL i akceptacji. A do tego czasu duuuużo cierpliwości.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-07-07

Dlaczego NIE odrzucili mojego zdjęcia?

Dzisiaj mnie zaskoczyli. Przyjęli zdjęcie usuwając z niego...12 słów:

{[ Harbor, Pier (Man Made Structure), Commercial Dock (District Type), Loading (Moving Activity), Rusty (Old), Tower, Cloudscape (Cloud), Urban Scene (Setting), Metal (Rock and Roll), Steel, Industrial (Dance And Electronic), Cloudscape (Cloud)]}

Zostawili też 12 słów, nie będę się kłóciłSmile
[Obrazek: istockphoto_13500779-crane-at-a-dock.jpg]


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - yanuz - 2010-07-07

Sądzę że w tym zdjęciu najważniejsze są chmurki!
Też przygotowuje serie z samymi chmurami...
Procent akceptacji mam niewielki około 30 procent, i nie poprawiam zdjęć a na resubmit przyjmują pół na pół.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2010-07-07

(2010-07-07, 21:36:17)blas napisał(a): Dzisiaj mnie zaskoczyli. Przyjęli zdjęcie usuwając z niego...12 słów:

{Metal (Rock and Roll), Industrial (Dance And Electronic)}

Ciekawe dlaczego odrzucili te słowa? Przecież w tym zdjęciu jest przecież tyle muzyki Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-07-07

Muzyka grała w najlepsze!
A tak serio, to nie wiem skąd się to wzieło. Może przez DM tak przeszło. Czasem sprawdzam w fotce co sie dzieje ze słowami po wysyłce z DM.


[split] Opinie o iStockPhoto - mathom - 2010-09-15

Może i ten stock jest dla niektórych zajebisty, jak dla mnie pod względem dochodów lepszy jest 123. Jak widzę co przyjmują exom to mnie krew zalewa!!! U mnie już kuźwa wymyślają takie dyrdymały że szok. Zdjęcia z poprawną ekspozycją z 40d na ISO 100 mają niby szum. Wysyłają jakieś wycinki zdjęcia z których g* wynika za przeproszeniem. A już to:"The execution of isolation contains stray areas that are either too feathered or rough" jest szczyt wszystkiego, szczególnie w fotach, które wyszły z przepalonym tłem prosto z puchy. odechciewa się tam cokolwiek wysyłać.


RE: Opinie o iStockPhoto - majszter - 2010-09-15

(2010-09-15, 20:56:48)mathom napisał(a): A już to:"The execution of isolation contains stray areas that are either too feathered or rough" jest szczyt wszystkiego, szczególnie w fotach, które wyszły z przepalonym tłem prosto z puchy. odechciewa się tam cokolwiek wysyłać.

Ja bym raczej wierzył w to co inspektorzy na IS piszą przy odrzutach. A może zwyczajnie zbyt mocno przepalasz ?
Jak spojrzeć na Twoje zdjęcia na fotolii w powiększeniu 1:1 to widać sieczkę na obrzeżach włosów. Ja bym to wyrównał.


RE: Opinie o iStockPhoto - mathom - 2010-09-15

To da się mocniej niż ffffff ?? ;>


RE: Opinie o iStockPhoto - majszter - 2010-09-16

(2010-09-15, 22:24:07)mathom napisał(a): To da się mocniej niż ffffff ?? ;>

Nie można, ale Ty albo zbyt mocno oświetlasz tło, albo modelka jest zbyt blisko tła. Skutek jest taki, że krawędź na włosach jest nieregularna i część włosów przepalona na środku.
Powinieneś albo staranniej oświetlać tło, albo poprzepalane włosy wyrównać w postprocessingu. I wtedy przestaną Ci odrzucać z powodu: "The execution of isolation contains stray areas that are either too feathered or rough".


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ariene - 2010-09-16

A ja mam cały czas problem z wyborem keywords - wcześniej o tym pisałam, że mimo wybranego języka angielskiego, keywords muszę wybierać po polsku. W odpowiedzi mail dostałam radę, żeby usunąć cookies i używać Mozilli, ale to ciągle nie pomaga, wybieram kategorie na chybił trafił, a w efekcie wrzucam zdjęcia kilka razy, z powodu złych keywords Icon_sad Co robić?