Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - edi - 2010-04-01

czy IS wymaga teraz model release dla kazdej osoby na zdjeciu ? wlasnie mi dali opcje "Needs model release (upload)(Cancel)" dla zdjecia gdzie jest dwoch robotnikow budowlanych odwroconych plecami, nie ma szans na to zeby jakakolwiek twarz byla rozpoznawalna a oni wolaja o model release ! nie czytalem calego watku wiec nie wiem czy ten problem juz byl, ale wydalo mi sie to dziwne tym bardziej ze z wlasnego doswiadczenia wiem i sam posiadam w folio fotki osob 3cich zaakceptowane przez IS i bez zadnego MR. Czy cos sie zmienilo w tej sprawie ostatnio, wam sie tez cos takiego przytrafilo ?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - remik44992 - 2010-04-01

Nie przeskoczysz... Mi z tego samego powodu odrzucili zdjęcie - pejzaż z małym motocyklem w oddali. Woźnica był w kasku (!).

remik44992


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - jjkol - 2010-04-02

Wczoraj zaistniała ciekawa sytuacja. Administratorzy deaktywowali moją ilustracje na której był rysunek techniczny gitary wraz z elementami podstawowymi. Podkreślam że ilustracja była wykonana na podstawie szkicu który oczywiście był załączony. Wytłumaczeniem było iż firmy produkujące gitary mają zastrzeżone kształty gitar :?
Ponoć więcej takich zdjęć rysunków zostało wyłączonych zarówno i illustracji jak i fotek czy renderów. Może ktoś wie o co w tym chodzi bo jak sie poczyta na forum iStockphoto to wcześniej też już były takie akcje.

A fakt faktem jest taki że ilustracja po czasie istnienia została zamordowana.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów, oraz max DL.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - edi - 2010-04-02

jeszcze troche to sie okaze ze zrobisz zdjecie na ulicy i kilka firm wystapi o to zeby je usunac bo:

- biale linie na jezdi sa opatentowane,

- sklad asflatu i co za tym idzie jego faktura tez jest opatentowane, cegla i kolory farb na budynkach tez sa opatentowane

- sygnalizacja swietlna jest wlasnoscia czyjas tam i tez jej specyficzny ksztalt (np. lekko odbiegajacy od kola) tez jest opatentowany

- ksztalt plytek i kostek chodnikowych tez jest pewnie opatentowany i jednoczesnie moze byc zastrzezonym znakiem towarowym jakiejs firmy

to prowadzi do totalnych absurdow, ale chyba niestety w tym kierunku zmiera Icon_sad


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ruff - 2010-04-02

No w ten sposób za niedługo, jak będzie ktoś robił nawet zdjęcie człowieka to oprócz MR będzie musiał załączyć papier, że wszystkie ciuchy jakie ma model na sobie zostały uszyte przez kogoś tam i jego pisemną zgodę na wykorzystanie ich w celach reklamowych. Zaczyna to wszystko być paranoją. Oby ktoś nie zastrzegł np. jajka, albo ogórka czy innych warzyw, bo tez nie będzie można używać...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - max - 2010-04-02

W microstockach to i tak jeszcze sa niezle luzy... Icon_cool


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - yanuz - 2010-04-03

Witam!
Wysłałem serię zdjęć z Łabędziami. Zdjęć było kilka. Jedno odrzucili bo za ciemne tło (chyba najlepsze), drugie bo słabe technicznie, ale najciekawsze jest to że odrzucili też zdjęcia za słowa kluczowe które w jednym przyjętym nie przeszkadzały! Rozumiem że inspektorzy nie czytali baśni " Brzydkie kaczątko" Christiana Andersena i słowo duckling było dla nich niezrozumiałe. Ale jakbym wpisał tytuł oryginalny "Den grimme Ælling" tym bardziej by chyba nie zrozumieli......


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Emielcia - 2010-04-08

fotoaloja, a w jakim programie robisz 3d i czego uzywasz do renderingu?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-04-08

jestem nowy ale juz sie zorientowalem ze kaczki to nie jest zbyt stokowy temat.
a wiekszosc serwisow do ktorych wysylamy fotki ma w nazwie słowo stock.

wiem ze fociłes łabedzie, ale jak były brzydkie to musialy wygladac jak kaczki.

jest ciekawy watek o foceniu kaczek na forum ss.

będą Ci odrzucać te łabędzie pod byle pozorem. no chyba, że są autstending, to moze powody odrzutów są rzeczywiste...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotoaloja - 2010-04-20

zaraz mnie szlag na miejscu trafi.
cięgle czepiają się słów kluczowychIcon_sad
zacznę chyba wysyłać do nich pliki z trzema, max pięcioma keywordsami, ale czego się wtedy czepią?