Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Evva - 2010-03-25

Ostatnio miałam niemal 100% akceptację, ale ostatnie 2 tury to porażka, czy faktycznie tak się pogorszyła jakość moich zdjęc czy Wy też zauważacie więcej odrzutów?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wuja - 2010-03-25

Ja obserwuje regularnie prawie od zawsze 70% akceptacje.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotoaloja - 2010-03-28

no u mnie zawsze mała akceptacja na IS, ale jakoś się do tego przyzwyczaiłam z czasem i spływało to po mnie.
jednak teraz, kiedy nasiedziałam się nad projektem postaci 3d, ręce mi opadły i jest mi zwyczajnie przykro, jak nigdy dotąd
na innych stockach bez mrugnięcia okiem przeszły nawet te słabsze jakościowo rendery (niestety pierwsze pierwsze prace posłałam z nieco 'kostrubatymi' krawędziami, czego nie zauważyłam w porę) i już na Shutterstock jest wyraźna poprawa ilości DL
na IS zero akceptacji, nawet wobec dokładnie przygotowanych i poprawionych plików
ciągle mi podają powód, że niestety przykro im, ale nie mogą przyjąć wszystkich prac
na razie powysyłam jeszcze cierpliwie to co mam, ale jak tak dalej pójdzie, to napisze do nich z prośbą o dokładniejsze wyjaśnienia odrzutów i powtórne rozpatrzenie grafik
a może do rednerów 3d powinnam się zarejestrować jako ilustrator? (tylko że to nie są wektory, a pliki jpg)
a jeśli chodzi np. o keywordsy, to słuchajcie, bywało i tak, że odrzucali mi fotki ze wskazaniem na złe słowa kluczowe, których w ogóle nie miałam w opisie zdjęciaIcon_cheesygrinDD
jakoś wydaje mi się, że nie są te rendery jakieś najgorsze ...
jedna z prac na SS


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - alga38 - 2010-03-28

suuuuuuper fotoalojaSmile
Co do akceptacji na Shutterstock u mnie tak jak u Wuja...cykliczne ok 70%


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - vito157 - 2010-03-29

(2010-03-19, 00:44:23)blas napisał(a): jakiś cwaniak zarejestruje jako znak towarowy prostokąt biały u góry czerwony u dołu...(nie mówiąc już o innych kombinacjach)
Jako ciekwostke powiem, ze kazde irlandzkie county posiada wlasna flage. Cork ma flage... bialo-czerwona (a jakze!). Tyle, ze w ukladzie pionowym, a nie poziomym.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Bielku - 2010-03-31

Staram się właśnie o członkostwo w iStockphoto i tak, wysłałem pierwszą paczkę 3 zdjęć, znany motyw, pieniądze izolowane na białym tle. Po tygodniu dostałem odpowiedź od inspektora, że temat wszystkich zdjęć jest zbyt podobny, mam przysłać coś innego, ok w sumie stwierdziłem, że ma racje. To wysłałem im inny temat, świnka na pieniądze izolowana, toster izolowany i jedna fotka związana z ekologią (nasiono Olchy), nie izolowana, tylko "normalna". Tym razem po dniu dostałem taką samą odpowiedź! Temat jest zbyt podobny! Jak to zbyt podobny, czy świnka i nasiono Olchy na tle drzew włącznie z tosterem to podobny temat? To mnie zirytowało, następna szansa za tydzień, teraz nie wiem jak mam zróżnicować tematy.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - max - 2010-03-31

Uruchom wyobraznie i zrob cos bardziej oryginalnego. Izolowanych pieniedzy, swinek i tego typu rzeczy jest w iS 4568 stron, co daje prawie 110.000 zdjec... Temat, mowiac delikatnie, wiecej niz wyczerpany, nikt nie potrzebuje wiecej. Nawet gdyby Twoje fotki zostaly przyjete to jakie maja szanse sprzedazy w tej masie?
Na pewno nie jest tak calkiem latwo dzis startowac, ale to jeszcze mozliwe. Icon_cool

Powodzenia!


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ruff - 2010-03-31

Bielku! Mnie tez już drugi raz odrzucili Smile Będzie trzeba spróbować trzeci, ale szczerze powiedziawszy to za drugim razem powód wydał mi się jakiś taki mało przekonujący...
Za pierwszym razem wystawiłem te:
1, 2, 3
(linkuje z fotolii, bo mi tak najłatwiej)

Napisali, że zdjęcia reprezentują ten sam styl i chcieliby jeszcze zobaczyć coś innego i pomyślałem, że maja rację, więc wysłałem te:
4, 5, 6

Tym razem stwierdzili, że kompozycja i temat są na minimalnym poziomie standardów Istocka itd.

Niespecjalnie się z tym zgadzam, ale po tej odpowiedzi chyba na jakiś czas odpuszczę próby Istocka, bo chyba jeszcze za wcześnie jak dla mnie na ten stock.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotoaloja - 2010-04-01

widzę, że tak jak mi odrzucają grafiki, tak ludziom przyzwoite fotki na starcie...
chyba się ten bank jednak nasycił pewnymi tematami i stąd takie podejście
ja bym próbowała na waszym miejscu po prostu spokojnie dalej, z małym oddechem i przemyśleniem jeszcze bardziej różnorodnych prac, coś do głowy pewno wpadnie
powodzenia


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2010-04-01

IS nie chodzi o to że isolated tylko o to że ślesz im 3 x packshoty. Chcą zobaczyć że nie bedziesz kolejnym kandydatem którzy zasypie im bazę świnkami, budzikami, szklankami z sokiem i pomarańczami. chcą kreatywnych zdjęć. Wyślij jeden isolated, jedno zdjęcie szcześliwej rodzinki na tle nowo budowanego domu i jedno zdjecie dziewczyny na rolkach w parku. problem egz z głowy. O to chodzi inspektorom IS. Czasy świnek skarbonek skończyły sie jakieś 2 lata temu.