Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Mistic92 - 2010-03-03

Mi już parę razy kasowali keywordsy i akceptowali Icon_wink
Dzisiaj odrzucili mi takie zdjęcie. Czy osoby na nim są rozpoznawalne?????
[Obrazek: istockphoto_12169454-old-bike-beased-on-lamp.jpg]


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-03-03

Gdybym znał tę panią lub tego pana to bym ich rozpoznał.
Innymi słowy te osoby są rozpoznawalne dla około 30 osób każda Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Mistic92 - 2010-03-03

Musieli mi w kadr wejść :/ Icon_razz


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - greatideapl - 2010-03-05

Ostatnio zwrócono mi zdjęcie na białym tle (obiekt był nawet wycięty z białego tła) i w zakwestionowanych keywordsach było m.in. "white background". Inne zakwestionowane słowa kluczowe również pasowały - moim zdaniem. Napisałem do nich, że się nie zgadzam z uzasadnieniem odrzucenia zdjęcia, ale czekam już jakieś 3 tygodnie na odpowiedź.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - greatideapl - 2010-03-08

Wreszcie uwzględnili moje uwagi i przyjęli wcześniej odrzucone zdjęcia. O tyle jest to śmieszne, że w między czasie znudziło się mi już czekać na ich odpowiedź więc w końcu zastosowałem się do ich uwag i wrzuciłem jeszcze raz poprawione. Je też przyjęli przez co mam teraz duplikaty tych samych zdjęć.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - jjkol - 2010-03-09

Witam Wszystkich

Powodów odrzucenia zdjęć, grafik jak to jest w moim przypadku poznałam już chyba wszystkie. Jednakże ostatnio przekonałam się że inspektorzy nadal potrafią zaskoczyć. Po ocenie stwierdzono że plik nie został stworzony na podstawie szkicu. Icon_eek

Vector
[attachment=295]
Szkic
[attachment=296]

No fakt ze wcześniej szkice były rysowane ołówkiem ale to powstało w trakcie zabawy w PS może za dokładny ten szkic sama już nie wiem.

Ciekawe czy ktoś jeszcze miał takie doświadczenie.

Pozdrawiam wszystkich


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - wime - 2010-03-11

[Obrazek: istockphoto_12245741-poker.jpg]

Cytat:+back of cards. thank you

This file includes content that may be subject to copyright or trademark protection. Certain use of this file creates risk of copyright/trademark infringement and we regret that it cannot be accepted, unless this content is removed from the file.

Dziwna sprawa, zwlaszcza ze podbne, z tymi kartami juz mi akceptowali


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - ajt - 2010-03-11

A mi znów po jakimś czasie odrzucili kolejne zdjęcie, na którym jest pędzel z podanym rozmiarem 2 1/2" Smile
Rozumiem sytuacje, gdy inspektor znajdzie gdzieś nic nie mówiący napis, być może w jakimś nieznanym mu języku, i odrzuci na wszelki wypadek, bo uzna to za potencjalny znak towarowy.
W takim oczywistym przypadku jednak, jak choćby rozmiary narzędzi, czy nawet napisy typu "chrome vanadium", "drop forged" itd, będące standardowymi informacjami podawanymi na narzędziach, powinien być przeszkolony, że to nie żadne znaki towarowe. Inaczej zacznie odwalać np. zdjęcia klawiatury, za napisy 'Esc", "Shift", albo za same litery nawet Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-03-11

tiaaa, wszystkie klawiatury z widocznym znakiem "+" powinny być odwalone, bo czerwony krzyż ma zastrzezony znak czerwonego krzyza na białym tle.

Mi ostatnio odwalili za(najprawdopodobniej) biały krzyż na zielonym...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-03-19

Tym razem zaakceptowali takie niby niewinne foto kubka
[Obrazek: stock-photo-route-black-mug-isolated-on-...608775.jpg]

żeby po paru godzinach plik deaktywować z podaniem przyczyny:
Reason

Route 66 logo

http://www.66.com/route66/

http://www.66.com/route66/index.php?cid=MY&act=4&sact=2&ssact=2

This file includes content that may be subject to copyright or trademark protection. Certain use of this file creates risk of infringement and we regret that it must be deactivated.

O-M-G jakiś debil("ROUTE 66 Switzerland GmbH") w szwajcarii zarejestrował jako znak towarowy nazwę amerykańskiej drogi...

To może fotki tej drogi w stanach też należy wywalić, bo przecież zawierają logo firmy...
Ręce opadają...

Nie chodzi przecież o samą fotkę(nic szczególnego), ale wyobraźcie sobie, że jakiś cwaniak zarejestruje jako znak towarowy prostokąt biały u góry czerwony u dołu...(nie mówiąc już o innych kombinacjach)